در به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10 قابلیت‌های جدیدی به کلیپ‌بورد اضافه می‌شود

شنیده ها حاکی از آن است که مایکروسافت قصد دارد ویندوز 10 ایکس را در بهار سال 2021 به طور رسمی عرضه کند.اما به نظر می رسد یک سری تغییرات در این سیستم عامل زودتر به ویندوز فعلی برود. یکی از این تغییرات اضافه شدن ویژگی های جدید به کلیپ بورد ویندوز 10 است.

به گزارش وب سایت Windows Latest، در نسخه 2015 ویندوز 10، مایکروسافت پنل جدیدی اضافه کرد که به کاربران اجازه می دهد محتوا، ایموجی ها و حتی گیف ها را از طریق کلیپ بورد وارد متن کنند. ویژگی‌های جدیدی به پنل اضافه شده است تا فرآیند افزودن محتوا به پیام‌ها، اسناد و ایمیل‌ها را آسان‌تر کند.

علاوه بر این، کاربران می توانند در این پنل به آخرین ایموجی ها و گیف های خود دسترسی داشته باشند یا آن ها را جستجو کنند. بخش جدیدی به نام “تاریخچه کلیپ بورد” به این پنل اضافه شده است تا کاربران بتوانند به لیست مطالب کپی شده اخیر دسترسی داشته باشند.

البته در حال حاضر اپلیکیشن های شخص ثالث زیادی (جایگزینی کلیپ بورد ویندوز 10) با ویژگی های زیادی در دسترس هستند که کاربران می توانند آن ها را دانلود کنند، اما با استفاده از این ویژگی جدید، کاربران ویندوز 10 می توانند بدون نیاز به استفاده خاصی، تمام ویژگی های مورد نیاز خود را دریافت کنند. برنامه داشته باشید و از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که این کلیپ بورد حتی می تواند با دستگاه های دیگر همگام شود. به این ترتیب می توانید با کپی کردن محتوای موجود در دستگاه دیگری به آن دسترسی پیدا کنید.

کاربران ویندوز 10 اکنون می توانند با فشار دادن Windows + V به تاریخچه کلیپ بورد دسترسی داشته باشند و حتی محتویات آن را با سایر دستگاه ها با ویندوز 10 به اشتراک بگذارند. بنابراین کاربر باید ابتدا تنظیمات را وارد کرده و در قسمت تنظیمات کلیپ بورد، Automatically sync را فعال کند. گزینه text I copy کلیپ بورد فعلی ویندوز 10 تنها شامل 25 محتوا است و در صورت افزایش تعداد محتوای کپی شده، موارد قدیمی حذف می شوند تا موارد جدید جایگزین آنها شوند.

کلیپ بورد جدید نه تنها از متن، بلکه از تصاویر و محتوای HTML نیز پشتیبانی می کند. همچنین انتظار می رود که مایکروسافت ظرفیت ذخیره سازی خود را برای فایل های تکراری افزایش دهد. فعلا خبری از این موضوع نیست. اگر از اپلیکیشن صفحه‌کلید Google Gboard استفاده می‌کنید، پنل جدید ویندوز 10 دقیقاً به همین شکل عمل می‌کند و کاربر می‌تواند به راحتی گیف‌ها و ایموجی‌ها را در هر متنی که بخواهد جایگزین کند.

به نظر می رسد این پنل جدید با آپدیت بعدی ویندوز 10 در دسترس خواهد بود.اما هنوز مشخص نیست که آپدیت جدید ویندوز 10 چه زمانی می رسد.کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی از ویژگی های اضافه شده استفاده کنند.

منبع: TechRadar

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا