در به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل مربوط به SSD برطرف می‌شود

دو هفته پیش شایعه ای منتشر شد مبنی بر اینکه آپدیت جدید ویندوز 10 می تواند به دلیل یکپارچه سازی بیش از حد باعث بروز مشکلاتی در SSD شود که به نظر می رسد در به روز رسانی اخیر اصلاح شده است.

همانطور که احتمالا می دانید، نسخه قبلی برای کاربران Windows 10 Insider باعث شد که ویندوز به طور خودکار هر بار که سیستم بوت می شود شروع به یکپارچه سازی SSD ها کند. فرآیند یکپارچه سازی دسترسی به فایل های دستگاه را با سازماندهی و مرتب سازی آنها سرعت می بخشد. اما بدیهی است که این کار به دلیل سرعت بالا تاثیری روی حافظه به عنوان SSD نخواهد داشت و حتی اگر چندین بار این کار را انجام دهید ممکن است محدودیت نوشتن SSD نقض شود. بنابراین، در بدترین حالت، توصیه می شود در صورت به هم ریختگی SSD خود، ماهی یک بار آن را یکپارچه کنید.

با این حال، برخی از کاربران چنین مشکلی را در آپدیت اوایل سال جاری گزارش کردند. اینسایدرهای ویندوز در ژانویه متوجه شدند که یک باگ در ویندوز 10 تأثیر مخربی بر سیستم بهینه سازی دستگاه داشته و از عملکرد صحیح آن جلوگیری می کند. از آنجایی که SSD ها جزء گران قیمت هستند، بسیاری ابراز نگرانی کرده اند که این فرآیند می تواند به زندگی آنها آسیب برساند.

مایکروسافت ابتدا این مشکل را در نسخه 19551 ویندوز 10 حل کرد، اما به نظر می رسد اوضاع آنطور که شرکت انتظار داشت پیش نمی رود و با انتشار نسخه 2004، مشکل جدیدی گزارش شده است. در این نسخه، سیستم بهینه سازی دستگاه آخرین فرآیند یکپارچه سازی را ثبت نمی کرد، به این معنی که ویندوز بسیار بیشتر از آنچه باید انجام می داد.

با تمام این تفاسیر به نظر می رسد در آپدیت جدید به شماره KB4571756 مشکل حل شده و همه چیز به حالت عادی بازگشته است. مایکروسافت در آن زمان از این مشکل اطلاع داشت و در تلاش بود تا در اسرع وقت آن را برطرف کند که خوشبختانه این اتفاق افتاد.

ویندوز 10 برای یکپارچه سازی یک SSD در ماه طراحی شده است و باید تاریخ آخرین اجرای آن را ثبت کند تا کاربر دوباره آن را یکپارچه نکند. بنابراین، اگر از SSD بر روی سیستم خود استفاده می کنید، توصیه می شود که اجازه دهید ویندوز یک بار در ماه حافظه خود را آزاد کند.

لازم به ذکر است که کاربران عادی می توانند نسخه جدید ویندوز 10 را که قبلا در اختیار اشخاص ثالث قرار گرفته بود، دانلود کنند. برخی از کاربران آگاه مایکروسافت نگران این هستند که این مشکل دوباره حل نشود، اما از آنجایی که هیچ اطلاعات داخلی منتشر نشده است، باید به مایکروسافت اعتماد کنیم.

منبع: رادار فنی

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا