اخبار مشتریان

در هیاهوی کرونا از علائم سکته قلبی غافل نشوید | دکتر رضا غیاثوند

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، به مناسبت روز جهانی قلب ، بیماری های قلبی عروقی را شایعترین علت مرگ در سراسر جهان خواند و گفت: “در اپیدمی کوید 19 ، ما هنوز هم باید توجه به علائم بیماری قلبی “.

به گزارش پایگاه خبری ، دکتر سعید علیپور پارسا ، متخصص آنژیوپلاستی و آنژیوپلاستی ، بیماری قلبی را شایعترین علت مرگ و میر در جهان دانست و افزود: بنابراین در هر شرایطی باید تلاش کنیم عوامل خطر را کاهش دهیم برای بیماری قلبی “. دلایل اساسی این بیماری ، مانند فشار خون بالا ، چربی خون بالا ، سیگار کشیدن ، سابقه وراثت و دیابت باعث ایجاد آلرژی می شود.

رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان شهید مدرس اظهار داشت: افراد در کنترل برخی از عوامل مانند وراثت نقش ندارند اما می توان به موقع فشار خون و چربی خون را تشخیص داد. همچنین باید سیگار کشیدن را ترک کرد. علاوه بر این ، تغذیه سالم ، ورزش و کنترل وزن همیشه مورد تأکید است ، زیرا نقش بی بدیلی در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی عروقی دارد.

وی در مورد ارتباط بین بیماری عروق کرونر قلب (COVID-19) و بیماری های قلبی گفت: “برجسته ترین این بحران کرونر ، بروز مشکلات قلبی ناشی از این بیماری است که می تواند افراد را تحت تأثیر قرار دهد. در این دوره مشاهده شد که بیماران مبتلا به سکته قلبی نیز پس از مراجعه به بیمارستان دچار بیماری کرونر می شوند.

علیپور پارسا ، همچنین گفت: در این بحران ، مناسب ترین مورد در مورد حمله قلبی انجام آنژیوگرافی اضطراری برای نجات جان بیماران در یک اتاق جداگانه برای رعایت نکات بهداشتی است.

وی خطاب به افرادی که از ترس آلودگی محیطی دچار علائم حمله قلبی نمی شوند ، به بیمارستان مراجعه نمی کنند ، گفت: “این اشتباه بزرگی است که مردم مرتکب می شوند ، زیرا در صورت بروز علائم نباید وقت را تلف کنید ، حتی خطر بیماری بیماری عروق کرونر قلب باید در اسرع وقت به بیمارستان منتقل شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اجرای طرح ملی 247 گفت: بر اساس این طرح ، یک اورژانس ملی برای نجات دوران طلایی نجات جان بیماران رنج دیده راه اندازی شد از حملات قلبی. “

علیپور پارسا در مورد طرح ملی 247 اظهار داشت: با اجرای طرح 247 از 5 سال پیش در سراسر کشور ، کلیه بیماران مبتلا به سکته قلبی در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته توسط 115 آمبولانس ملی به نزدیکترین بیمارستان با آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی اضطراری ، که به طور معمول بیمارستان های وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور پخش می شوند ، منتقل می شوند و درمان های لازم برای این بیماران در اسرع وقت انجام می شود.

وی با اشاره به علائم سکته قلبی که اغلب با تعریق سرد همراه است ، گفت: “افرادی که فشار زیادی را در قفسه سینه خود احساس می کنند ، یا در این ناحیه احساس درد می کنند متفاوت از سایر دردهای قبلی.” او یا همراهانش باید در اولین فرصت با تلفن 115 تماس بگیرند و شرح حال بیمار را ارائه دهند.

رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان شهید مدرس اظهار داشت: پس از تماس با بخش اورژانس ، تکنسین ها در اسرع وقت در کنار بیمار حاضر می شوند و از بیمار نوار قلب می سازند ، سپس نتیجه را به مرکز ارسال می کنند. اورژانس برای یک متخصص قلب و عروق مقیم برای تشخیص خودت اعلام کن در صورت بروز حمله قلبی ، خدمات اورژانس بیمار را به نزدیکترین بیمارستان مجهز به تجهیزات آنژیو منتقل می کنند.

“در برخی موارد ، بیماران شکایت دارند زیرا اورژانس آنها را به بیمارستان مورد نظرشان منتقل نمی کند. این بیماری ممکن است نزدیک بیمارستان در خانه باشد ، اما آمبولانس بیمار را به آنجا نمی کشاند.” یعنی هر بیمارستان امکانات آنژیوگرافی اورژانسی را ارائه نمی دهد.

علیپور پارسا با اشاره به اینکه اگر همراهان بیمار بسته به شرایط بیمار امکان انتقال بیمار به بیمارستان را دارند ، باید این کار را انجام دهد ، گفت: نکته مهم این است که بیمار به بیمارستانی منتقل شود که از امکانات برخوردار باشد مورد نیاز “

وی در پایان اظهار داشت: در مرکز قلب و عروق بیمارستان د مدرس ، نه تنها در قالب طرح 247 ، بلکه حدود 20 سال پیش نیز این طرح اجرا شد و قبل از طرح ملی 24 ساعته این خدمات را به بیماران ارائه می داد. ؛ با این تفاوت که بیمارانش به بیمارستان مراجعه کردند.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%AF%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C-%D8%BA%D8%A7%D9%81%D9%84/
تاریخ انتشار :
2020-09-30 08:56:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا