در پی کاهش قیمت بیت‌کوین مصرف برق ماینرها کاهش پیدا کرد

پس از سقوط ارزش بیت کوین به پایین ترین سطح خود در روزهای اخیر در ماه ژوئن، مصرف انرژی عظیم این بلاک چین نیز به شدت کاهش یافت.

بیت کوین یکی از محبوب ترین بلاک چین های موجود در بازار است و در سال های اخیر نوسانات شدید ارزش آن توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. البته برای آن دسته از کاربرانی که روی این ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، خبر خوبی وجود ندارد زیرا بیت کوین روز به روز در حال کاهش است.

در ژوئن امسال، بیت کوین کاهش شدیدی را در ارزش سرمایه‌گذاران تجربه کرد. اما نکته جالب این است که با کاهش ارزش این ارز دیجیتال، مصرف انرژی آن نیز کاهش می یابد.

اگرچه بیت کوین چند سال پیش بستر مناسبی برای سرمایه گذاران بود، اما یک مشکل جدی داشت و آن مصرف بالای انرژی آن بود. با این حال، کسانی که بیت کوین حفر می کنند باید پول زیادی برای برق بپردازند. این موضوع باعث شده تا فعالان محیط زیست نسبت به خطرات بالقوه زیست محیطی این ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کنند.

خوشبختانه، با کاهش ارزش این ارز دیجیتال، مصرف انرژی آن از 204 تراوات ساعت در ژوئن به حدود 132 تراوات ساعت کاهش یافت و این در یک دوره 12 روزه (11 تا 23 ژوئن) اتفاق افتاد. روی کاغذ، این کاهش شدید مصرف ممکن است رضایت بخش باشد، اما 132 تراوات ساعت هنوز عدد بسیار بزرگی است. در مقام مقایسه، آرژانتین با بیش از 45 میلیون نفر جمعیت، حدود 132 تراوات ساعت برق در سال مصرف می کند.

البته هر چه ارزش بیت کوین بیشتر باشد، مصرف انرژی آن نیز بیشتر می شود، زیرا ماینرها انگیزه بیشتری برای استخراج آن و خرید تجهیزات و محصولات جدیدتر برای این منظور پیدا می کنند. به عنوان مثال، در سال 2021 که ارزش این ارزهای رمزپایه به 69000 دلار رسید، مصرف انرژی سالانه آنها به حدود 180 تا 200 تراوات ساعت رسید که اگر مقایسه کنیم، باید گفت که مشابه مصرف انرژی سالانه همه پایگاه‌های اطلاعاتی است. جهان .

خوشبختانه یا متأسفانه، ارزش بیت کوین ماه ها است که به شدت در حال کاهش است، اما این باعث نشده است که این ارز دیجیتال انرژی و سرعت زیادی مصرف کند، زیرا قیمت هنوز بالاتر از سقف کلیدی است و تمایل استخراج کنندگان برای استخراج آن همچنان عالی است. . . به طور کلی، اگر قیمت بیت کوین بالای 25200 دلار باقی بماند، مصرف انرژی سالانه آن 180 تراوات ساعت باقی خواهد ماند.

مشکل اصلی این است که اگر قیمت بیت کوین بیش از حد کاهش یابد، ماینرها متضرر می شوند زیرا پول زیادی برای برق و تجهیزات حفاری می پردازند و اگر این اتفاق بیفتد، استفاده از دستگاه های قدیمی را متوقف می کنند. حتی این روزها شاهد چنین اتفاقاتی هستیم.

البته این فقط بیت کوین نیست که مصرف برق آن به شدت کاهش یافته است. مصرف انرژی در اتریوم نیز در روز جمعه در اواخر ماه مه به نصف کاهش یافت. قیمت این رمزارزها نیز در این ماه به شدت کاهش یافت. باید دید این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا