ده‌ها افزونه جاسوسی مرورگر گوگل کروم شناسایی شدند

به گزارش رویترز، تیمی از محققان امنیتی Awake تعدادی پسوند نرم افزارهای جاسوسی را در مرورگر گوگل کروم کشف کرده اند.

بر اساس این گزارش، پس از اطلاع گوگل از این مشکل، بیش از 70 مرورگر را از فروشگاه اینترنتی این مرورگر حذف کرد، اما این افزونه ها در طول عملیات خود بیش از 32 میلیون بار دانلود شدند.

با توجه به اینکه کاربران اطلاعات شخصی و مالی مهم را در مرورگرهای خود ذخیره می کنند، ناتوانی گوگل در محافظت از کاربران مشکل ساز است. اگرچه آماری از دانلود این افزونه های گوگل کروم منتشر شده است، اما دقیقا مشخص نیست که اطلاعات چند نفر از آنها به سرقت رفته است.

توسعه دهندگان این افزونه ها هویت خود را با اطلاعات نادرست مخفی می کردند و به دلیل طراحی این افزونه ها، آنتی ویروس قادر به شناسایی آن نبود. این افزونه ها از شبکه های بیش از 15000 دامنه برای انتقال اطلاعات استفاده می کردند که همگی توسط یک شرکت اسرائیلی خریداری شده بودند.

گوگل کروم

این شرکت هرگونه ارتباطی با فعالیت این افراد را تکذیب کرد. مصرف کنندگان شرکتی احتمالاً از اقدامات امنیتی شرکتی محافظت می شوند، اما کاربران خانگی ممکن است چندان خوش شانس نبوده باشند.

سخنگوی گوگل اطلاعات زیادی ارائه نکرد، اما گفت که این شرکت دائما در حال بررسی افزونه ها است و در صورت یافتن اطلاعاتی در مورد بدافزار فوراً اقدام خواهد کرد. اما در هر صورت سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می آید این است که چرا خود گوگل با وجود قابلیت های بسیار زیاد نتوانسته چنین افزونه های مشکوکی را شناسایی کند.

منبع: Android Police

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا