فناوری اطلاعات

دوربین گوشی‌ها چگونه به ابزاری جذاب برای سارقان تبدیل شده است؟

در این مقاله به این می پردازیم که چرا دوربین گوشی این روزها به ابزاری بسیار جذاب و کاربردی برای سارقان تبدیل شده است.

اگر فکر می کنید می توانید با قفل کردن در و بالا بردن شیشه ها از ماشین مراقبت کنید، به نظر می رسد سخت در اشتباهید. البته تا زمانی که چیز با ارزشی در خودرو جا نگذارید و از فرمان و قفل پدال استفاده کنید تا حدودی می تواند از سرقت خودرو جلوگیری کند، اما ما در مورد زمانی صحبت می کنیم که گوشی، لپ تاپ و یا چیزی با ارزش در ماشین و با Thinking که چون در و پنجره قفل است یا شیشه دودی است، کسی داخل ماشین را نمی بیند، آن را رها کرده و دست به کار شوید.

بر اساس اطلاعات به دست آمده توسط ایستگاه تلویزیونی WREG، ظاهراً حتی اگر شیشه سیاه روی خودروی خود قرار دهید، تا زمانی که شیشه است، سارقان می توانند با استفاده از دوربین گوشی، داخل خودرو را ببینند که قطعاً به معنای گوشی های هوشمند است و در اینجاست که اگر یک چیز ارزشمند را ترک کنید. و آیتم مهم در ماشین می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده، به نظر می رسد دوربین گوشی به ابزاری جدید و موثر برای سارقانی تبدیل شده است که می خواهند در خودروها به دنبال چیزهای با ارزش و بعضا خطرناک بگردند تا آنها را به پول تبدیل کنند یا از آنها استفاده کنند. CBS همچنین تایید کرد که ظاهراً با استفاده از یک گوشی هوشمند و اتصال لنز آن به شیشه، می توان داخل خودرو را حتی از دودی ترین شیشه ها نیز مشاهده کرد.

ظاهراً در شهر ممفیس، تنسی، دزدی خودرو به رایج‌ترین نوع سرقت غیرخشونت‌آمیز تبدیل شده است و در نتیجه، پلیس آن شهر توصیه می‌کند که اگر چیزی با ارزش در خودروی خود دارید، آن را در کیف قرار دهید. یا جعبه را بیرون بیاورند و یا حتی از داخل ماشین خارج کنند چون اگر سارقان ببینند چیزی در ماشین نیست احتمال دستکاری بسیار کم است. اما حتی اگر چیزی مشکوک داخل خودرو باشد، سعی می کنند به هر طریق ممکن به آن برسند.

دوربین گوشی سارقان

از آنجایی که این یک ویژگی غیرقانونی است، نمی‌بینید که سازندگان گوشی‌های هوشمند در مراسم راه‌اندازی درباره آن صحبت کنند و درباره آن لاف بزنند. تصور کنید جانی آیو در مراسم رونمایی از آیفون چیزی شبیه به این را بگوید: «با قدرتمندترین دوربین‌های آیفون که تا به حال ساخته شده‌اند، می‌توانید همه چیزهایی را که رانندگان سعی در پنهان کردن آن دارند، ببینید.» مطمئناً هیچ چیز جالبی از آن به دست نمی‌آید.

بدیهی است که این ویژگی هم در روز و هم در شب کار می کند. فقط دوربین گوشی را به شیشه بچسبانید. نیازی به گرفتن فیلم یا عکس نیست. در حالت عادی، دوربین هر چیزی را که نباید اما می خواهید ببینید را به شما نشان می دهد. یکی از کاربران Reddit در مورد علت این مشکل چنین گفته است:

این را می توان با یک قانون ساده فیزیک توضیح داد. وقتی شیشه دود می شود، فردی که در سمتی که کمترین نور محیط را دارد (داخل خودرو) می تواند طرفی را که بیشترین نور محیطی را دارد (خارج ماشین) ببیند. وقتی لنز گوشی را به شیشه می چسبانید این فاصله به صفر می رسد و در نتیجه فضای تاریک بین لنز و شیشه به محیطی بدون نور محیط تبدیل می شود و داخل خودرو نیز به محیطی با نور محیط تبدیل می شود. ، که در اینجا به معنای نور بیشتر از در نتیجه می توانید داخل خودرو را ببینید.

بنابراین توصیه می شود که اشیاء قیمتی را از خودرو خارج کنید یا اگر باید در خودرو هستند، آنها را در جعبه یا کیف قرار دهید و کیف را از دید پنهان کنید. ماشین را تا حد امکان در مکانی که شلوغ است پارک کنید، زیرا دزدها یا در علم فیزیک بسیار پیشرفته هستند و یا به طور اتفاقی چیزهای جالب زیادی را کشف می کنند که قطعا برای مردم عادی ترسناک خواهد بود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا