اپلیکیشن و نرم‌افزار

دولت چین تعطیلی تیک‌تاک در آمریکا را به فروش اجباری آن ترجیح می‌دهد

در حالی که دولت ایالات متحده به آخرین مهلت فروش اپلیکیشن تیک تاک نزدیک می شود، مقامات دولت چین گفته اند که ترجیح می دهند تیک تاک را در ایالات متحده متوقف کنند تا اینکه آن را به یک شرکت آمریکایی بفروشند.

سه مقام چینی ناشناس اخیراً در مورد این موضوع با رویترز صحبت کردند و گفتند که دولت چین به شدت با فروش این برنامه توسط شرکت چینی ByteDance مخالف است. بر اساس این گزارش، مقامات چینی می گویند که این کار به وجهه این کشور آسیب می زند. آنها معتقدند فروش اجباری این اپلیکیشن به دلیل فشار واشنگتن باعث تضعیف چین خواهد شد.

گفته می شود دولت چین ممکن است فروش این اپلیکیشن را به شرکت های آمریکایی متوقف کند.

البته، ByteDance همچنین گفت که دولت چین هرگز پیشنهاد تعطیلی Tikotak در ایالات متحده یا جاهای دیگر را نداده است. بر اساس گزارش اخیر، ByteDance در حال مذاکره با دولت آمریکا برای جلوگیری از ممنوعیت فعالیت در این کشور است تا دیگر نیازی به فروش بخشی از تجارت خود نباشد.

همچنین لازم به ذکر است که دولت چین نیز ممکن است با استفاده از قوانین جدید وضع شده فروش را تعلیق کند. با توجه به اینکه مهلت دولت آمریکا برای ممنوعیت یا فروش بلیت تنها چند روز است، باید دید با این اپلیکیشن محبوب چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع: 9To5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا