دولت کره‌ی جنوبی می‌خواهد نسخه‌ی آزمایشی فناوری 6G در سال 2026 آماده باشد

کره جنوبی که در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تامین زیرساخت اینترنت 5G است، می خواهد در اینترنت 6G نیز پیشتاز باشد، چرا که دولت از شرکت های مربوطه خواسته تا نسخه اولیه این فناوری را در سال 2026 آماده کنند.

اینترنت 5G هنوز در بسیاری از کشورهای جهان وجود ندارد و فراگیر نشده است. در بسیاری از کشورها، حتی زیرساخت های استفاده از این فناوری در شهرهای بزرگ فراهم نیست، چه رسد به گسترش آن. فناوری جذاب 6G که به نظر می رسد کره جنوبی اولین شرکتی است که روی آن کار می کند. اما سرعت 6G چقدر خواهد بود؟

در حال حاضر تعدادی عملیات وجود دارد که برای انتقال داده ها به سرعت 1 ترابایت در ثانیه نیاز دارد. این حدود 1000 برابر پهنای باند پورت های استاندارد فعلی اترنت است. همچنین زمان تأخیر یا پینگ در این انتقال داده باید کمتر از یک دهم ثانیه / 10000000 ثانیه باشد. چهره های عجیبی که فراتر از تصور هستند، اما باور کنید یا نه، ما داریم. اکنون به نظر می رسد که فناوری 6G ذهن ما را به خود مشغول کرده است. از نظر تئوری، این فناوری می تواند تا 50 برابر سریعتر از اینترنت 5G باشد، در حالی که تاخیر آن 10 برابر کمتر است. در زیر نموداری که سامسونگ از مقایسه اینترنت 5G (آبی روشن) با اینترنت 6G (آبی) ساخته است را مشاهده می کنید.

دولت کره جنوبی می خواهد نمونه های اولیه 6G در سال 2026 آماده شود

به خاطر داشته باشید که سامسونگ لزوما نمی خواهد به فناوری 6G دست یابد. البته ممکن است اینطور باشد اما این درخواست اخیر از سوی دولت کره جنوبی صورت گرفته و به دست تمامی شرکت های فعال در این زمینه رسیده است. همانطور که می بینید، از همه لحاظ، اینترنت 6G نسبت به 5G مزیت بزرگی دارد، که باعث می شود به این فکر کنیم که امروزه فناوری چقدر سریعتر از چند سال پیش در حال پیشرفت است. ما واقعاً انتظار نداشتیم که با چنین سرعتی شاهد چنین پیشرفتی باشیم.

بیانیه دولت کره جنوبی در مورد دسترسی به فناوری 6G به شرح زیر است:

وقتی نوبت به رشد اقتصادی آینده می رسد، دولت فعلی بر تراشه های بدون حافظه، خودروهای آینده و بیوتکنولوژی تمرکز می کند. اما دولت جدید می خواهد اتصال 6G، باتری ها و نمایشگرهای ثانویه، پیشرفت در دفاع و فضا، نیروگاه های هسته ای پیشرفته و محتوای دیجیتال را به این فناوری ها اضافه کند.

هدف کره جنوبی این است که بالاخره تا سال 2026 یک نسخه آزمایشی از فناوری 6G داشته باشد. این بدان معناست که این فناوری باید در اواخر دهه 2020 یا اوایل دهه 2030 برای استفاده آماده شود.

دولت کره جنوبی می خواهد نمونه های اولیه 6G در سال 2026 آماده شود

البته هنوز کارهای زیادی برای دستیابی به چنین فناوری ای باید انجام شود. اما به نظر می رسد شرکت ها بسیار سریعتر از حد انتظار رشد می کنند. سال گذشته، سامسونگ موفق شد داده های 6G تتراهرتز (6G THz) را تا 15 متر مخابره کند. اما طولی نکشید که ال جی آن را به 100 متر رساند. این یک پیشرفت بزرگ در پیگیری فناوری 6G است که روز به روز در حال افزایش است. باید دید در ماه های آینده چه خبرهای بیشتری منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد فناوری 6G و پتانسیل بالای آن چیست؟

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا