اخبار مشتریان

دکتر زالی: وضعیت کرونا در تهران فراتر از بحرانی و قرمز است/ نظارت‌ها با جدیت دنبال می‌شود | دکتر رضا غیاثوند

فرمانده ستاد تاج کرونا در تهران از اعمال مجازات های سنگین برای مجرمی که مطابق با پروتکل های بهداشتی نیستند خبر داد و از مردم خواست گزارش تخلفات را به معاون وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری و به نقل از امور عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر علیرضا زالی در مصاحبه مستقیم با گروه خبر گفت: گزارش ها نشان می دهد ، علیرغم تأکید در ستاد ملی کرونا ، از ستاد کرونا و استانداری تهران بسیاری از محدودیت ها جدی گرفته نشد و با توجه به نتایج جلسات با وزیر کشور و فرماندار تهران ، تصمیم گرفته شد نظارت بر انطباق جدی گرفته شود. پروتکل ها و دستورالعمل ها

وی ادامه داد: امیدواریم مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده نقض مشاغل تعطیل شده مراتب را به ستاد مبارزه با فساد اداری کرونا تهران یا نماینده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد. ” بگیر

در همین رابطه فرمانده ستاد تاج کرونا در تهران افزود: “همه اصناف ملزم به نصب کد QR خود در مقابل مشتری هستند که قابل پیگیری است.” براساس این کد ، افراد می توانند شکایات خود را از طریق سامانه 190 به معاونت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل کنند تا رسیدگی کند.

نیاز به حفظ محدودیت ها برای کنترل بیماری

به گفته دکتر زالی ، یک هفته وقفه با توجه به دوره انکوباسیون ، تأثیر اپیدمیولوژیکی زیادی در کنترل بیماری نخواهد داشت و درخواست تمدید محدودیت ها است.

وی از اجرای طرح مجرمانه برای مجرمی که تا هفته آینده در تهران دستورالعمل را دنبال نکردند خبر داد و گفت: از طرف دیگر ، با همکاری استاندار تهران ، نامه ای با تأکید بر تحمیل جرایم قطعی برای سفرهای غیرضروری خطاب به وزیر بهداشت و کشور. ” همچنین تعریف و ارسال شده است. البته تصمیم برای ارتکاب جرم در کشور نسبت به سایر کشورهای جهان به تأخیر افتاد.

در بعضی مناطق فقط 35٪ از مردم ماسک می زنند

دکتر زالی گفت: در استان تهران فقط 55 درصد مردم ماسک می زنند که در برخی مناطق و حتی در برخی مناطق پرجمعیت کمتر است که این تعداد به 35 درصد می رسد.

ماسک شرط لازم برای پیشگیری است و شرایط کافی و مهم برای جلوگیری از شیوع این بیماری فاصله اجتماعی است. بدون ایجاد فرایندهای لازم در این زمینه ، پوشاندن مفید است ، اما راه حل قطعی نخواهد بود.

بستری شدن تقریباً 1000 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته

دکتر زالی اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته در تهران در مجموع 116 نفر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب فوت کرده اند که از این تعداد 70 نفر آزمایش CRP مثبت داشته اند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تعداد بیماران سرپایی و بستری شدن در بخشهای استان تهران افزایش یافته است که این نشان دهنده وضعیت نگران کننده است ، افزود: 961 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی تهران پذیرش شدند. تعداد قابل توجهی از این تعداد 167 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد کنترل بیماری کرونا در تهران گفت: “نسبت بیماران بستری در بخش ها 10.5٪ و 19٪ کل بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه است.” اند

به گفته دکتر زالی ، در ماه آنلاین ، در سه روز مختلف ، تعداد مرگ و میر ، مراجعه کنندگان و بستری شدن در بیمارستان نسبت به روزهای نخست بحران به یک رکورد رسیده است ، 72 ساعت قبل وخیم ترین وضعیت در تهران گزارش شده است.

وی در پایان اظهار داشت: طبق تعاریف علمی ، اگر در دو هفته گذشته در منطقه ای بیش از 25 مورد در هر 100000 نفر گزارش شده باشد ، این وضعیت بحرانی و قرمز محسوب می شود ، كه در تهران بسیار بالاتر از این میزان در حال جابجایی است.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2/
تاریخ انتشار :
2020-10-06 00:29:07

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا