دیگر برای تعمیر فیس آی‌دی نیازی به تعویض کل آیفون ندارید

به نظر می رسد اپل می خواهد کار تعمیر فیس آیفون را نسبت به قبل آسان کند تا دیگر مجبور به تعویض گوشی نباشید.

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، احتمالاً می‌دانید که اگر حسگر ID آن خراب شود، نمی‌توانید به راحتی آن را تعمیر کنید و حتی ممکن است سرویس‌های مجاز اپل نیز با مشکل مواجه شوند و نیاز به تعویض کل گوشی داشته باشند. اما طبق گزارش اخیر، کوپرتینو می خواهد فرآیند تعمیر حسگر را بسیار آسان تر از قبل کند.

بر اساس یک منبع داخلی از اپل و وب سایت MacRumors که به نظر می رسد خبر کاملاً موثقی باشد، اپل قصد دارد به سایر تکنسین ها، علاوه بر سرویس دهندگان و ارائه دهندگان خدمات مجاز، امکان تعمیر چهره سری آیفون XS به بعد را نیز بدهد. .

به طور خاص، طبق اطلاعات منتشر شده توسط خود اپل، تکنسین ها به اجزای دوربین با عمقی برابر با سنسور تشخیص چهره دسترسی دارند. این قسمت شامل دوربین سلفی نیز می باشد و به نظر می رسد برای تعمیر تنها سنسور تشخیص چهره باید مراحل سختی را طی کرد اما به محض اینکه متوجه شدیم دیگر نیازی به تعویض گوشی نخواهید داشت. متأسفانه، در حالی که حذف Touch ID محبوب و اضافه کردن یک سنسور تشخیص چهره بزرگ و یک شکاف در بالای نمایشگر ایده‌ای بود که از iPhone X به بعد جواب داد، اما خود این گوشی شامل سیاست جدید اپل نمی‌شود.

به گفته اپل، تصمیم گرفته شده است تا ردپای کربن گوشی های خود را کاهش دهد که از محیط زیست محافظت می کند و تعمیر آیفون را بسیار آسان می کند. تعمیر آیفون معمولاً آسان نبود و آیفون ها همیشه در این زمینه عملکرد نسبتاً ضعیفی داشتند، اما این راه حل اپل واقعاً می تواند بر ارزش محصولاتش بیفزاید.

البته نمی دانیم هزینه تعمیر سنسور فیس بوک در آیفون چقدر خواهد بود، اما به نظر می رسد بسته به مدل هزینه آن متفاوت باشد. با این حال فناوری پیشرفته به کار رفته در سنسور فیسبوک آی دی و همچنین اینکه صحبت از قیمت آیفون است، قیمت پایین آن اصلا به ذهنمان خطور نمی کند.

تکنسین ها می توانند از کیت های ابزار شرکت های خدمات رسمی اپل خود برای تشخیص خطای دقیق سنسور فیس آی دی استفاده کنند. زیرا گاهی ممکن است بخشی از آن و گاهی نیز کل آن نیاز به تعمیر و تعویض دارد. در نتیجه قیمت بسیار دقیق و منصفانه به مصرف کننده اعلام می شود. شرکت کوپرتینویی در سال جاری (تاریخ دقیق مشخص نشده) اعلام کرد که راهنمای کامل و جامع تعمیر و تعویض سنسورهای تشخیص چهره را در مراکز رسمی خود اعلام خواهد کرد.

به نظر می رسد اپل به شرکتی تبدیل خواهد شد که محصولات آن قابلیت نگهداری بسیار بالایی دارند. امیدواریم روزی برسد که تمامی گوشی های موجود در بازار توسط مصرف کننده تعمیر شود تا مجبور نباشیم هر بار هزینه زیادی برای تعمیر گوشی خود بپردازیم.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا