رشد درآمدزایی اپ استور اپل به لطف بحران ویروس کرونا

به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا علیرغم زیان‌های اقتصادی هنگفتی که برای بسیاری از شرکت‌ها وارد کرده، به رشد کسب و کار منجر شده است. یکی از این بخش ها اپ استور اپل است که به دلیل افزایش دانلود و استفاده از اپلیکیشن، درآمد آن نیز افزایش یافته است.

به گفته مورگان استنلی، آوریل بهترین ماه برای اپ استور اپل از سپتامبر 2017 است. در این ماه درآمد حاصل از این سرویس نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش یافته است. همچنین شاهد افزایش 19 درصدی درآمد نسبت به اسفندماه هستیم. تعداد کل دانلودها در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 40 درصد افزایش داشته است. مورگان استنلی گفت که آوریل چهارمین ماه دانلود اپل اپ استور بود.

اپ استور بخشی از نرم افزار اپل است. در سال 2016، اپل تصمیم گرفت توجه بیشتری به خدمات نرم افزاری داشته باشد. در آخرین صورت های مالی اپل، شاهد عملکرد عالی این شرکت در زمینه درآمدزایی مبتنی بر خدمات نرم افزاری هستیم.

با تمرکز بر کاربران آیفون (تقریباً 900 میلیون نفر)، اپل می تواند با اشتراک در Apple Music، Apple Arcade، Apple News Plus، Apple TV Plus و غیره درآمد قابل توجهی کسب کند. در حوزه خدمات نرم افزاری نیز نباید از اهمیت اپ استور و آیکلود غافل شویم.

اپل اپ استور

اگرچه آوریل ماه بسیار خوبی برای اپ استور اپل بود، اما این گزارش همچنین می گوید که این ماه اوج رشد درآمد در اپ استور خواهد بود. با بازگشت شهروندان به محل کار در بیشتر کشورها، دیگر نمی توانند از برنامه ها و بازی های موبایل استفاده کنند.

طبق آخرین گزارش ها، 2.56 میلیون اپلیکیشن در گوگل پلی استور وجود دارد و اپ استور میزبان 1.85 میلیون اپلیکیشن است. اگرچه فروشگاه Google Play می تواند در مورد تعداد برنامه ها بیشتر بگوید و 85 درصد از بازار جهانی تلفن همراه تحت سلطه تلفن های اندرویدی است، اما در نهایت اپ استور اپل درآمد بیشتری برای توسعه دهندگان ایجاد می کند.

توسعه دهندگان از زمان راه اندازی اپ استور در ماه مارس، 155 میلیارد دلار درآمد داشته اند که برای توسعه دهندگان اندروید حدود 80 میلیارد دلار است. در رابطه با این تفاوت فاحش گفته می شود که بسیاری از گوشی های اندرویدی قیمت پایینی دارند و در کشورهای در حال توسعه به فروش می رسند. در چنین کشورهایی نیز بسیاری از کاربران پول کافی برای خرید اپلیکیشن یا آیتم های درون برنامه ای ندارند.

منبع: Phone Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا