رشد سامسونگ در بازار ساعت‌های هوشمند همچنان ادامه دارد

اپل یکی از قدرتمندترین شرکت های دنیا در زمینه برندسازی محسوب می شود و به همین دلیل محبوبیت ساعت های هوشمند اپل واچ اصلا تعجب آور نیست. اما برای افرادی که بخشی از اکوسیستم اپل نیستند، می توانند از بین چندین شرکت، یک ساعت هوشمند بخرند. این تنوع از یک طرف یک نکته مثبت تلقی می شود اما از طرف دیگر انتخاب را دشوارتر می کند. در میان رقبای اپل در این بازار، سامسونگ اولین است.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط شرکت مشهور Counterpoint Research، سهم سامسونگ از بازار ساعت های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2022 به 9.2 درصد رسیده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته سهم این شرکت از بازار 7.4 درصد بوده است.

از سوی دیگر، سهم بازار اپل از 30.6 به 29.3 درصد افزایش یافته است که نشان می دهد پذیرش اپل واچ اندکی کاهش یافته است. اگر نرخ رشد سامسونگ قابل توجه باشد، باز هم فاصله زیادی بین این دو شرکت وجود دارد. بنابراین، اگر سامسونگ رویکردی کاملاً نوآورانه در پیش نگیرد و از سوی دیگر، اپل مرتکب اشتباهات مهلکی نشود، به نظر می رسد به این زودی ها شاهد پر شدن این شکاف نباشیم.

سال گذشته، اپل واچ سری 7 به دلیل عدم تفاوت چندانی با نسل قبلی، چندان مورد استقبال قرار نگرفت. باید ببینیم سری 8 این ساعت هوشمند ویژگی های جذاب تری ارائه می دهد یا خیر. همچنین باید به جدیدترین ساعت های هوشمند سامسونگ اشاره کرد که ویژگی های جذاب بسیاری را ارائه می دهند. در نهایت باید به افت هواوی در بازار ساعت های هوشمند اشاره کرد، سهم این شرکت در بازار ساعت های هوشمند از 9 درصد به 6.8 درصد رسیده است. اگرچه جایگاه هواوی در این بازار به بدی بازار گوشی های هوشمند نیست، اما به نظر می رسد روند نزولی آن همچنان ادامه داشته باشد.

منبع: phandroid

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا