فناوری اطلاعات

رشد سامسونگ در فروش ساعت هوشمند در سه ماه دوم امسال بسیار بیشتر از اپل بوده است

عملکرد خوب سامسونگ در فروش ساعت های هوشمند در بازارهای جهانی باعث شده تا اپل نتواند رشد آنچنان که انتظار می رفت در مقایسه با سال قبل داشته باشد.

اپل در سه ماهه دوم سال جاری نیز طبق روال هر سال موفق شد نسبت به سایر شرکت های فعال در زمینه تولید ساعت هوشمند عملکرد بهتری از نظر فروش از خود نشان دهد. این شرکت آمریکایی در حال حاضر با 26.4 درصد از سهم بازار پیشتاز است و رقیب سنتی آن سامسونگ با 8.9 درصد سهم بسیار عقب است.

اگرچه شکاف بین دو شرکت به طور کلی زیاد است، اما با نگاهی به عملکرد آنها در فروش ساعت های هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری، می توان متوجه شد که سامسونگ رشد چشمگیری داشته و حتی توانسته باعث عدم رشد چشمگیر اپل در فروشگاه شود. . بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه Canalys، این شرکت کره ای نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته رشد 58 درصدی در فروش ساعت های هوشمند داشته است در حالی که رشد اپل در این بخش تنها 6 درصد بوده است.

کاهش سهم اپل در بازار ساعت های هوشمند با وجود فروش بهتر در مقایسه با سامسونگ

اپل در سه ماهه دوم سال جاری موفق به فروش 8.4 میلیون ساعت هوشمند شد که نسبت به 7.9 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گذشته پیشرفت خوبی داشت. اما در همین بازه زمانی، سامسونگ موفق شد 2.8 میلیون ساعت هوشمند را در سراسر جهان به فروش برساند، در حالی که در سه ماهه دوم سال گذشته این میزان به تنها 1.8 میلیون رسید. رشد قابل توجه سامسونگ در این زمینه منجر به افزایش برتری اپل نسبت به این شرکت از 24.1 درصد به 17.5 درصد شد.

ساعت هوشمند اپل سامسونگ

سامسونگ توانسته با 8.9 درصد سهم در جایگاه دوم قرار گیرد، در حالی که سال گذشته هواوی با 2 درصد سهم بیشتر (9 در مقابل 7) در جایگاه دوم قرار داشت. این شرکت چینی اکنون با سهم 8.3 درصدی در جایگاه سوم قرار دارد و با فاصله کمی از سامسونگ و شرکت هایی مانند نویز و گارمین فاصله دارد. بیشترین رشد در این زمینه مربوط به نویز بود که نسبت به سال قبل 382 درصد رشد داشت و سهم آن از 1.8 درصد در سال گذشته به 5.8 درصد در سه ماهه دوم امسال افزایش یافت.

گارمین تنها شرکتی بود که سهم بازار آن نسبت به سال قبل 11 درصد کاهش یافت. این شرکت معروف سال گذشته 1.9 میلیون ساعت هوشمند فروخت اما در سه ماهه دوم سال جاری این میزان به 1.7 درصد کاهش یافت تا گارمین با سهم 5.5 درصدی جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

فروش ساعت های هوشمند در چند سال اخیر به لطف اضافه شدن ویژگی های مفید و خوب به این محصولات و همچنین نرم افزارهای جذاب برای نظارت بر سلامت و انواع فعالیت های روزانه افزایش چشمگیری داشته است. به طور کلی، 31.7 میلیون ساعت هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری فروخته شده است که در مقایسه با فروش 25.4 میلیون دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، افزایش قابل توجهی 25 درصدی را نشان می دهد.

همه اینها در حالی اتفاق می افتد که ساعت های هوشمند اپل شامل سه مدل سری 8 واچ SE و اولترا به تازگی معرفی شده اند و هنوز در دسترس نیستند که یکی از دلایل عدم رشد چشمگیر اپل در مقایسه با سال قبل است. . علاوه بر آنها، گوگل نیز به زودی ساعت هوشمند خود را روانه بازار خواهد کرد، بنابراین احتمالاً در سه ماه پایانی سال جاری شاهد اوج رقابت بین این شرکت ها خواهیم بود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا