رنگ‌های تازه در گوگل مپ اطلاعات دقیق‌تری از زمین ارائه می‌دهد

الگوریتم رنگی به روز شده Google Maps به کاربران درک بهتری از چهره ها در نقاط مختلف جهان می دهد و به آنها کمک می کند اطلاعات دقیق تری در مورد ویژگی های طبیعی و ساختارهای انسانی داشته باشند.

نقشه های گوگل یکی از محبوب ترین سیستم های نقشه برداری آنلاین جهان برای ناوبری و اکتشاف است. البته در روزهای آینده ظاهر پیش فرض رنگارنگ تر خواهد بود و گوگل امیدوار است که این طراحی جدید کاربردی تر از قبل شود.

در هفته‌های اخیر، گوگل از دسترسی جهانی به قابلیت ردیابی کاربران در اپلیکیشن نقشه‌برداری خود خبر داده است تا کاربران بتوانند تا حدودی به عنوان شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر تعامل داشته باشند. نقشه های گوگل نیز با آپدیت های جدید با دستگاه های اپل سازگارتر شده است. به نظر می رسد این شرکت قصد دارد با ارائه مداوم ویژگی های جدید، امکانات بیشتری را به سرویس کارت اضافه کند.

گوگل در حال حاضر از تصاویر ماهواره ای و فناوری رایانه ای برای شناسایی دقیق جنگل ها، بیابان ها، رودخانه ها و کوه های پوشیده از برف استفاده می کند تا پوشش طبیعی زمین را بهتر منعکس کند.

بر اساس این داده ها و مدل رنگ HSV، شرکت یک طرح رنگی پایه ایجاد کرد. بنابراین جنگل های انبوه با زمین های سبز تیره و باز کمتر مشخص شده اند. در آن زمان، این طرح رنگی جدید برای ویژگی‌های طبیعی قبلاً در Google Maps پیاده‌سازی شده بود تا برای کاربران قابل دسترسی باشد. اکنون می توان این رنگ آمیزی جدید را با نگاه کردن به نقشه از بالا مشاهده کرد. با این حال، برای مشاهده جزئیات کامل باید چند روز صبر کنید.

رنگ آمیزی جدید ویژگی زمین در نقشه گوگل

رنگ‌آمیزی ویژگی جدید زمین در نقشه گوگل (سمت راست) اعتبار: گوگل

به عنوان مثال، در این عکس می توانید جزیره ایسلند را ببینید، در طرح رنگی قدیمی از سبز برای برجسته کردن پارک های ملی استفاده شده است. در رنگ بندی جدید این طرح دقت بیشتری دارد و حتی می توانید محل یخ را در جزیره مشاهده کنید.

با این به روز رسانی، Google Maps یکی از جامع ترین نماها از ویژگی های طبیعی کره زمین را در اختیار کاربران قرار می دهد که در تمامی 220 کشور و منطقه پشتیبانی شده توسط Google Maps در دسترس خواهد بود. به گفته گوگل، چنین پوشش جهانی بیش از 100 میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهد که معادل 18 میلیارد زمین فوتبال است.

در عین حال با این تغییر طرح، شهرها فراموش نمی شوند و گوگل در خیابان هایی با طراحی و عرض واقعی با مقیاس دقیق برای مسیرها کار می کند. طراحی نقشه همچنین اطلاعات دقیق تری در مورد پیاده روها، پیاده روها و جداکننده های خطوط ارائه می دهد و در نقشه منعکس می شود.

گوگل امیدوار است طراحی جدید نقشه خیابان را در ماه های آینده برای لندن، نیویورک و سانفرانسیسکو منتشر کند تا به تدریج آن را برای شهرهای دیگر در سراسر جهان در دسترس قرار دهد. طراحی گوگل برای مقیاس واقعی خیابان ها در حال حاضر به شکل محدودتری در ژاپن اعمال می شود.

شکل جدیدی از خیابان ها در نقشه گوگل

شکل جدید خیابان ها، پیاده روها و پیاده روها در نقشه گوگل (راست) اعتبار: گوگل

در همین حال، اپل در حال توسعه پروژه Look Around خود با استفاده مشابه از “نمای خیابان” گوگل است. این شرکت قصد دارد در آینده این پروژه را به شهرهای خارج از ایالات متحده گسترش دهد و با افزودن اطلاعات زیست محیطی پایدار مانند مسیرهای دوچرخه سواری یا شناسایی ایستگاه های شارژ خودروهای برقی که در حال حاضر در Google Maps در دسترس هستند، بر جذابیت طراحی خود بیفزاید.

گفتنی است نقشه رنگی جدید گوگل مپ به تدریج در این هفته در اختیار کاربران قرار می گیرد تا با پوشش طبیعی نقاط مختلف زمین بیشتر آشنا شوند و برای بازدید مجازی یا شخصی بهتر تصمیم گیری کنند.

عکس ها از گوگل

منبع: Engadget، Google Blog

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا