روترهای بی سیم برای برقراری ارتباط سریع و کارآمد

امروزه ، موثرترین روش برای ایجاد شبکه رایانه ای در منزل یا محل کار ، استفاده از روترهای با کارایی بالا است. وایرلس مخصوصاً برای مشاغل كوچكی كه هم اكنون رشد و توسعه را تجربه می كنند مفید است. اگر عملکرد و خدمات شرکت شما به ارتباط سریع و کارآمد بین کارمندان دفتر و افراد مستقر در این زمینه بستگی دارد ، باید بتوانید به آسانی به آخرین ابزارهای ارتباطی دسترسی داشته باشید.

مبانی روتر

انواع روتر برای کمک به شما در دستیابی به اهداف تجاری در زمان ضبط وجود دارد. روترهای موجود در بازار از ویژگی های متنوعی برخوردار هستند ، اما آنها عملکرد مشترکی دارند. در اصل ، روتر مرکز شبکه است. جهت گیری شغلی تضمین می کند که تمام دستگاه های متصل به آن بهینه کار کنند. روتر بی سیم نوع خاصی از دستگاه ها است زیرا هم دستگاه ها و هم سیم ها و ابزارهای بی سیم را برای ارتباط با یکدیگر از طریق اینترنت متصل می کند. اتصال پایدار Wi-Fi ممکن است با استفاده از یک روتر تک باند حاصل شود. انواع دیگر محصولات برای بزرگترین و خواستارترین نیاز شبکه در دسترس هستند. راهنمای خرید جامع ممکن است برای شما مفید باشد ، اما به ما این امکان را می دهد تا شاخص های مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

باند تک در مقابل گروه دوتایی

یكی از اصلی ترین تفاوت های یك روتر یك باند و یك روتر دو باند ، فرکانس مورد استفاده آن است. روترها با فرکانس های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کنند. در حالی که روترهای تک باند محدود به 2.4 گیگاهرتز هستند ، محصولات باند دوگانه در هر دو 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کنند. دستگاه های تك باند نسبت به همتایان دو باند خود نسبتاً آسان تر هستند. برای فعالیتهای ساده مبتنی بر وب مانند ارسال و دریافت پیام های ایمیل و مرور وب سایت های جستجو ، روترهای تک باند مناسب هستند. اما اگر کسی مجبور باشد از اینترنت برای پخش فیلم یا بارگیری پرونده های بزرگ استفاده کند ، در صورت وجود مقاومت سیگنال روتر Wi-Fi دو باند مناسب است. برای محاسبات و پهنای باند کارهایی که به پهنای باند زیادی احتیاج دارند ، محصولات باند دوگانه مناسب تر هستند.

روترهای باند دوتایی نسبت به دستگاههای باند منفعت دارای مزایای بسیاری هستند. برای مبتدیان ، اولی برای پشتیبانی از فعالیت های آنلاین چالش برانگیز و جدی مانند بازی ها و پخش زنده مجهز است. اما اگر فاصله مورد توجه اصلی باشد ، پهنای باند 5 گیگاهرتزی به اندازه پهنای باند 2 گیگاهرتز مؤثر نیست. با این وجود تراکم زیادی در فرکانس 2.4 گیگاهرتز وجود دارد ، به این معنی که کاربران پهنای باند باید با دخالت های زیادی مقابله کنند. این ارتباط ممکن است ناسازگار و ناپایدار باشد.

ملاحظات ویژه

از نظر سرعت بی سیم ، سریعترین محصول امروزه Wireless AC است که سه برابر سرعت سریعتر از Wireless N. Wireless G با اطمینان کمتری دارد زیرا محصولات بی سیم N 14 برابر سریع تر هستند. در ضمن ، باند به تعداد آنتن ها ، رادیوها ، تداخلات در منطقه و فرکانس های ساطع شده دستگاه بستگی دارد.

بهتر است جوانب مثبت و منفی گزینه های موجود ، به ویژه دامنه و سرعت آنها را وزن کنید تا تنظیم خانه یا شبکه شما مطابق با نیاز شما تنظیم شود. انتخاب صحیح بسیار مهم است زیرا عملکرد روتر مستقیماً بر بهره وری و سودآوری تأثیر می گذارد.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا