روتر بی سیم را در خانه یا محل کار خود تنظیم کنید

پس از اتصال به اینترنت باند پهن ، روتر بی سیم می تواند یک افزودنی عالی برای خانه یا محل کار شما باشد. این دستگاهی است که مودم شما را به رایانه و سایر دستگاه های الکترونیکی شما متصل می کند و به شما امکان می دهد از آنها در مکان های مختلف و بدون سیم زشت استفاده کنید. پس از راه اندازی ، روتر بی سیم دستگاه های فعال شده بی سیم را در یک منطقه خاص تشخیص می دهد.

انواع روترهای بی سیم

روترهای بی سیم امروزه عمدتاً بین دسته های G و N. تقسیم می شوند. کلاس B قدیمی تر نیز وجود داشت ، اما تا حد زیادی در مسیر دایناسور قرار گرفت. جدیدترین و بهترین روترها کلاس N هستند و غالباً با تجهیزات G ، B و N سازگار به عقب هستند.

چه روتر بی سیم می تواند انجام دهد

نه تنها روتر بی سیم امکان دسترسی اینترنت بی سیم را در اختیار شما قرار می دهد بلکه می تواند کامپیوتر را به رایانه های دیگر و دستگاه های سرگرمی مانند تلویزیون HD و تجهیزات بازی متصل کند ، که می توانید از آنها برای پخش فیلم استفاده کنید. سرعت یک ویژگی مهم هنگام تماشای فیلم یا بازی یا هنگام بارگیری و بارگیری فایل ها است.

روتر بی سیم را تنظیم کنید

بسیاری از روترهای مدرن دارای فرمت های ساده تر تنظیم هستند ، اغلب با نرم افزاری بر روی CD که شما را در طی مراحل راهنمایی می کند. در هر صورت ، باید به دستورالعمل های موجود در روتر خود مراجعه کنید. در اینجا مراحل معمولی که با تنظیم روتر ارائه می شود ، آمده است.

کابل یا مودم DSL را با جدا کردن آن خاموش کنید. سپس روتر بی سیم را به مودم خود وصل کنید. معمولاً باید آنها را کنار هم نگه دارید. در این مرحله روتر را خاموش نگه دارید.

کابل شبکه ای را که همراه با روتر بی سیم جدید است ، وصل کنید. پورت صحیح در روتر شما WAN ، اینترنت ، Top Link یا WLAN نامگذاری می شود. هنگام اتصال صحیح ، باید یک کلیک را بشنوید ، و انتهای دیگر را به مودم وصل کنید.

مودم را دوباره وصل کنید و مطمئن شوید کابل موجود با آن نیز وصل شده است. حدود یک دقیقه صبر کنید ، سپس روتر خود را روشن کنید.

بعد ، روتر را با کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید. این موقتی خواهد بود. پس از اتمام راه اندازی ، می توانید به صورت بی سیم وصل شوید. یک کامپیوتر را برای راه اندازی انتخاب کنید ، حتی اگر بعداً به کامپیوترهای بیشتری وصل شوید. اگر روتر شما با نرم افزار همراه است ، می توانید از این روش برای انجام پیکربندی استفاده کنید.

قسمت بعدی در مرورگر وب شما قرار خواهد گرفت. یکی از آدرس های وب زیر را در مرورگر خود وارد کنید. کدام یک در دستورالعمل روتر شما بیشتر محتمل است ، اما معمولاً یا 192.168.1.1 ، 192.168.2.1 یا 192.168.0.1 است. شما باید بتوانید بدون دسترسی به اینترنت این کار را انجام دهید.

پس از رسیدن به صفحه از شما خواسته می شود وارد شوید و رمز عبور خود را وارد کنید. سند اصلی باید از طریق مستندات روتر تهیه شود. اکنون از این استفاده کنید و بعداً آن را برای امنیت تغییر دهید.

شما باید SSID شبکه خود را به چیزی منحصر به فرد ، اما آسان به خاطر بسپارید. آن را مانند کارخانه ترک نکنید. ممکن است لازم باشد آدرس IP یا اطلاعات دیگری را از ارائه دهنده خود وارد کنید ، بنابراین در صورت لزوم برای تهیه آن آماده شوید.

همچنین برای جلوگیری از دسترسی همسایگان و رهگذران به شبکه خود ، باید شبکه خود را ایمن کنید. گزینه WEP یا گزینه رمزگذاری بی سیم را انتخاب کنید.

شبکه شما اکنون باید راه اندازی شود. کابل شبکه را از رایانه جدا کنید.

مرحله بعدی این است که بررسی کنید که آیا اتصال شبکه بین رایانه و روتر شما کار می کند یا خیر. ممکن است یک پیام دسک تاپ دریافت کنید که می گوید یک شبکه بی سیم شناسایی شده است. در غیر این صورت ، در ویندوز ، روی “مشاهده شبکه های موجود” کلیک کنید. بر روی Mac ، بر روی “شبکه” در تنظیمات سیستم کلیک کنید. شبکه را انتخاب کنید و تماس بگیرید.

بهترین روترهای بی سیم پیشرفت راه اندازی آسان. اگر با مشکل روبرو هستید ، تصمیم بگیرید که مشکل کجاست و با پشتیبانی فنی یا سازنده روتر یا ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا