روسیه اپ جایگزین اینستاگرام به نام روس‌گرام را به‌زودی منتشر می‌کند

بر اساس آخرین اخبار، کارآفرینان فناوری روسی قصد دارند به زودی اپلیکیشنی جایگزین به اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام به نام «روزوگرام» معرفی کنند. این سرویس جدید در تاریخ 28 مارس 2022 (8 آوریل 1401) برای هر دو سیستم عامل iOS و Android راه اندازی می شود و ویژگی های جدیدی مانند سرمایه گذاری جمعی توسط کاربران و پرداخت برای دسترسی به محتوا را در اختیار کاربران قرار می دهد.

“شریک پروژه من، کریل فیلیمونوف، و بقیه اعضای تیم قبل از اینکه این مشکلات به وجود بیاید، مدت زیادی روی این برنامه کار کردند و اکنون که این اتفاق افتاده است” ما این فرصت را داریم که شبکه اجتماعی محبوب خود را منتشر کنیم تا شما کاربران بتوانید از آن استفاده کنید. مزایای بسیاری از ویژگی های مفید آن است.”

روسیه اپ جایگزین اینستاگرام به نام روس‌گرام را به‌زودی منتشر می‌کند

همانطور که احتمالا می دانید، پس از فیلتر شدن اینستاگرام توسط دولت روسیه، کاربران روسی دیگر به این شبکه اجتماعی دسترسی ندارند. پس از اینکه مدیران اجرایی اعلام کردند که کاربران اینستاگرام و فیس بوک در برخی کشورها می توانند محتوای خشونت آمیز علیه سربازان روسی ارسال کنند، دولت روسیه در واکنش به آن اعلام کرد که اینستاگرام را فیلتر می کند. روسیه در روزهای اخیر برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر را برای کنترل جریان اطلاعات فیلتر کرده است و حالا نوبت به فیلتر اینستاگرام رسیده است.

تصاویر منتشر شده توسط این اپلیکیشن نشان می دهد که روزوگرام شباهت های زیادی با اینستاگرام دارد و به نظر می رسد حتی آیکون و فونت اپلیکیشن روزوگرام نیز مشابه اینستاگرام است و تیم روسی سعی کرده تا حد امکان این دو اپلیکیشن را شبیه به هم طراحی کند. اینستاگرام پیش از این اعلام کرده بود که حدود 80 میلیون نفر در روسیه از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند که با توجه به جمعیت 144 میلیونی این کشور رقم بسیار زیادی است. باید دید آیا این اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام می تواند رضایت کاربران این کشور را جلب کند یا خیر.

منبع: یورونیوز

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا