روسیه اینستاگرام را فیلتر کرد

روسیه دو روز قبل از تصمیم خود مبنی بر فیلتر اینستاگرام اعلام کرد و همانطور که قول داده بود کاربران روسی دیگر به این شبکه اجتماعی دسترسی نخواهند داشت. پس از اینکه مدیران اجرایی اعلام کردند که کاربران اینستاگرام و فیس بوک در برخی کشورها می توانند محتوای خشونت آمیز علیه سربازان روسی ارسال کنند، دولت روسیه در واکنش به این اقدام، اعلام کرد که اینستاگرام را فیلتر می کند. روسیه در روزهای اخیر برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر را برای کنترل جریان اطلاعات فیلتر کرده است و حالا نوبت به فیلتر اینستاگرام رسیده است.

به گفته رئیس اینستاگرام، حدود 80 میلیون نفر در روسیه از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند که با توجه به جمعیت 144 میلیونی این کشور، رقم بسیار بالایی است. در دو روز گذشته بسیاری از اینفلوئنسرهای روسی با انتشار پستی در اینستاگرام از فالوورهای خود خداحافظی کردند. برخی از این افراد همچنین از فالوورهای خود خواستند که یا به ردیابی حساب های خود در سایر شبکه های اجتماعی ادامه دهند یا با نصب VPN از فیلترینگ عبور کنند.

اینفلوئنسر برجسته روسی در یک ویدیوی زنده گفت: “این شغل من است.” تصور کنید اخراج شده اید و هیچ درآمدی کسب نمی کنید. از سوی دیگر، شما باید خرج خانواده خود را تامین کنید و به اعضای تیم خود پول بدهید.» اما همین مصرف کننده ساعاتی بعد تحت فشار مقامات روسی اعلام کرد که فیلترینگ به نفع برندهای پوشاک روسی تمام می شود و به جنگ اوکراین گفت که اصلا برایش مهم نیست.

لازم به ذکر است که از ابتدای حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از روس ها در این شبکه اجتماعی مخالفت خود را با تصمیم پوتین اعلام کرده اند. در حال حاضر Tikotak تنها شبکه اجتماعی محبوب در جهان است که هنوز در روسیه فیلتر نشده است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا