روند توسعه برنامه در سال 2018

سال 2017 سال بسیار خوبی برای توسعه برنامه ها و دستگاه های تلفن همراه بود. اکنون برنامه های تلفن همراه جریان اصلی دارند و تعداد زیادی از کاربران در حال حاضر به جدیدترین برنامه ها متکی هستند. آینده توسعه برنامه های کاربردی موبایل امسال چیست؟ در سال 2018 شاهد رشد برنامه های نوآورانه همراه با رشد فناوری های نوین خواهیم بود. در اینجا چند روند ذکر شده است که سال 2018 را در دنیای برنامه ها نشان می دهد.

هوش مصنوعی

IA هم امضا می کند ، هم روند برنامه های موبایل را توسعه می دهد و هم قابلیت های آن شکوفا می شود. با استفاده از تکنیک های پیشرفته تحلیلی و رابط های شناختی در سیستم های پیچیده و تکنیک های یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی بینش قدرتمندی را ارائه می دهد که کاربران قبلاً هرگز ندیده اند. به دلیل این پیشرفت ها ، بازیکنان بزرگی مانند گوگل ، IBM ، eBay و فیس بوک شروع به دریافت برخی استارتاپ هایی می کنند که در زمینه هوش مصنوعی تخصص دارند.

واقعیت افزوده

برنامه های واقعیت افزوده در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند و در طول سال 2018 مورد توجه قرار می گیرند. این برنامه ها عمدتا برای بازی ها و شبیه ساز ها در نظر گرفته می شوند. Pokemon Go ، iOnRoad ، Sky Siege و myNav نمونه های بسیار خوبی از واقعیت مصنوعی هستند. این بازی های موبایل بر فروشگاه برنامه حاکم هستند و ثابت می کنند که واقعیت افزوده از پتانسیل بسیار خوبی برای تأثیرگذاری بر روند برنامه ها در سال 2018 برخوردار است.

امنیت برنامه های موبایل

امنیت به دلیل میزان اطلاعات شخصی موجود در آن ، نگرانی اصلی توسعه دهندگان است. رشد كلی این صنعت ، میلیاردها كاربر ، SDK های فراگیر شخص ثالث و تعداد زیادی از اطلاعات كاربری ذخیره شده توسط شركت ها نگرانی های امنیتی قابل توجهی را برای توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه در سراسر جهان ایجاد می كند.

برنامه های مبتنی بر ابر

دستگاه های تلفن همراه پیشرفته تر و قدرتمند تر می شوند. اکنون بسیاری از کاربران نمی خواهند برنامه های گیگابایتی را بر روی دستگاه خود نصب کنند. برنامه های مبتنی بر Cloud کل سلسله مراتب ذخیره سازی در دستگاه های تلفن همراه را مجددا تفسیر کرده اند. از طریق محاسبات ابری ، کاربر می تواند یک برنامه کوچک متصل به ابر را نصب کند که در آن به همه داده ها دسترسی پیدا کنید.

اینترنت اشیاء (IoT)

اینترنت اشیاء روندهای بعدی برنامه های کاربردی موبایل را شکل می دهد تا کاربران بتوانند با اسباب بازیها درگیر شوند. تحلیلگران انتظار عمده تغییر در اینترنت اشیا را دارند. قبلاً برنامه هایی در دسترس است که به کاربران امکان می دهد چیزهای مختلفی را از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های دیجیتال مدیریت کنند. بنابراین ، توسعه برنامه های کاربردی با محوریت اینترنت اشیاء روند روشن سال 2018 خواهد بود.

چت بابات

توسعه روبات های چت روندی فزاینده ای است. از طریق آنها ، شرکت ها در تلاش هستند تا مشکلات روزمره مشتریان خود را حل کنند. تقاضا برای این نوع برنامه ها بدون شک امسال افزایش خواهد یافت.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا