رژیم غذایی بر اساس گروه خونی d. رضا غیاثوند

“نام خدا”

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی
دکتر پیتر د آدامو ، متخصص طب سنتی ، کتابی را در سال 1996 منتشر کرد که شرح می دهد چگونه افراد می توانند با رژیم غذایی گروه خونی سالمتر و طولانی تر زندگی کنند و به وزن ایده آل خود برسند. كتاب وی با تغذیه گروه خونی خود موفقیت چشمگیری داشت. این کتاب در آن زمان به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد و مردم در سراسر دنیا لیست غذاهای وی ، ورزش و سبک زندگی او را مرور کردند و گروه خونی و رژیم غذایی خود را بر اساس آن تعیین کردند. این کتاب توصیه می کند که انتخاب ادویه ، چاشنی ، چاشنی و حتی ورزش بر اساس گروه خونی شما باشد.
این نوع رژیم غذایی مانند بسیاری از رژیم های دیگر بر عدم مصرف مواد غذایی زیر تأکید دارد:

غذاهای فراوری شده
غذای قندی
کربوهیدرات های ساده

گروه خونی چیست؟
خون از بسیاری از اجزای حیاتی شامل پلاسما ، گلبول های قرمز و سفید خون و پلاکت ها تشکیل شده است.
همچنین ، خون حاوی آنتی بادی است. این مواد سیستم ایمنی بدن را به سمت حمله به مهاجمان خارجی مانند باکتری ها هدایت می کنند. آنتی بادی ها همچنین می توانند به گروه های خونی “خارجی” که حاوی آنتی ژن های مختلف هستند حمله کنند.
گروه های خونی در چهار کلاس A ، B ، AB و O طبقه بندی می شوند و بیشتر با وجود یا عدم حضور آنتی ژن ها و عامل Rh که می توانند Rh مثبت یا منفی باشند ، گروه بندی می شوند.
به عنوان مثال ، خون O + آنتی بادی های A یا B در سطح سلول ندارد ، اما Rh مثبت است.

گروه خونی A: افراد مبتلا به این گروه خونی باید از یک رژیم غذایی گیاهی پیروی کنند و گوشت قرمز را کاملاً از بین ببرند. آنها می توانند میوه ها ، سبزیجات ، توفو ، غذاهای دریایی ، بوقلمون و غلات کامل را انتخاب کنند. این رژیم بسیار شبیه به رژیم گیاهخواری است. افراد با خون نوع A دارای سیستم ایمنی حساس هستند.

گروه خونی B: می تواند گیاهان و گوشت را بخورد (به جز مرغ ، بادام زمینی و گندم) و می تواند لبنیات کمتری بخورد. با این حال ، آنها باید از گندم ، ذرت ، عدس ، گوجه فرنگی و برخی غذاهای دیگر خودداری کنند.

گروه خونی توسط: دکتر آدامو معتقد است که این گروه دارای خواص بین گروه های خونی A و B هستند و می توانند از صدف ، توفو (رب سویا) ، لبنیات ، لوبیا و غلات استفاده کنند. این گروه نباید از لوبیای کلیه ، ذرت ، گوشت گاو یا مرغ استفاده کنند.

گروه خونی: این گروه به رژیم های غذایی غنی از پروتئین ، که عمدتا در گوشت ، ماهی ، مرغ و برخی میوه ها و سبزیجات یافت می شوند ، نیاز دارند و باید مقدار غلات ، حبوبات و محصولات لبنی را محدود کنند. برای کاهش وزن بهتر است از غذاهای دریایی ، ماهی ، گوشت قرمز ، کلم بروکلی ، اسفناج و روغن زیتون استفاده کنید.
از گروه سبزیجات ، گوجه فرنگی ، سیر ، بامیه ، پیاز ، جعفری ، کدو سبز ، زردچوبه ، سیب زمینی شیرین ، شلغم ، از گروه میوه ها ، هلو ، انجیر و گریپ فروت و از گروه ادویه ها و ادویه ها ، ادویه کاری ، چیلی ، شکلات قابل استفاده است ، کاکائو و عسل.
افراد با گروه خونی O می توانند با خوردن برخی غذاها مانند لبنیات و محصولات گندمی حاوی گلوتن ، افزایش وزن ناخواسته ای را تجربه کنند.این غذاها می توانند واکنش های التهابی و خودایمنی را تحریک کنند.

به نظر می رسد همه این رژیم ها صرف نظر از گروه خونی برای اکثر افراد مناسب هستند. هر چهار نوع رژیم غذایی شامل غذاهای سالم و طبیعی است و غذاهای فرآوری شده موجود در رژیم های غربی در این رژیم ها وجود ندارد.
مکمل های مولتی ویتامین ممکن است گران باشد زیرا در این رژیم ها استفاده از غذاهای ارگانیک (مانند شیر سویا و چیپس هویج) توصیه می شود.
رژیم گروه خونی به شما امکان می دهد گروه خونی خود را بشناسید و بر اساس آن گروه غذایی خاصی را انتخاب کنید. سلیقه های شخصی می تواند در محدود کردن گیاهخواران نوع O از عدم توانایی در رعایت رژیم غذایی نقش داشته باشد. همچنین ، یک گوشتخوار با گروه خونی A ممکن است تمایلی به پیروی از این رژیم نداشته باشد ، و اگر شرایط خاصی مانند کلسترول بالا یا دیابت دارید ، یک متخصص تغذیه توصیه های مبتنی بر شواهد را بهتر از گروه خونی توصیه می کند. ، نمایش
برخی از محققان همچنین تمرینات مخصوص گروه خونی مانند یوگا یا تای چی را برای گروه A و ورزش های هوازی شدید مانند دویدن یا دوچرخه سواری تا یک ساعت در روز برای نوع O را پیشنهاد داده اند.

آیا شواهد علمی در مورد رژیم غذایی گروه خونی وجود دارد؟
تحقیقات در مورد گروه های خونی در سال های اخیر به سرعت پیشرفت کرده است. در حال حاضر ، شواهد زیادی وجود دارد که افراد با گروه های خونی خاص ممکن است کم و بیش مستعد ابتلا به بیماری های خاص باشند. به عنوان مثال ، افرادی که گروه خونی O دارند کمتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند ، اما بیشتر به زخم معده مبتلا می شوند.
یک مطالعه بزرگ در سال 2012 نشان داد که گروه های خونی غیر O ، از جمله گروه خونی A ، با افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب ارتباط دارند.
مطالعه دیگری در سال 2015 نشان داد که افراد مبتلا به خون نوع A بیشتر در معرض خطر دیابت نوع 2 هستند. با این حال ، تحقیقات بیشتری لازم است.
مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی مثبت گروه خونی A می تواند فوایدی مانند کاهش شاخص توده بدن ، فشار خون ، تری گلیسیرید خون و کلسترول داشته باشد.
طبق یک مطالعه ، خوردن رژیم غذایی گروه A غنی از مواد مغذی و سبزیجات با سلامتی بهتر همراه است. اما این علائم نه تنها در افراد با گروه خونی A دیده می شود ، بلکه در همه افرادی که رژیم گروه A را دنبال می کنند نیز مشاهده می شود. مطالعه دیگری نشان داد که گروه O باعث کاهش تری گلیسیرید در خون می شود ، دقیقاً مانند سایر رژیم های کم کربوهیدرات. با این حال ، این مطالعه ارتباطی بین رژیم غذایی توصیه شده و گروه خونی پیدا نکرد.
در سال 2013 ، محققان داده های بیش از هزار مقاله را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند ، اما نتوانستند مقاله ای پیدا کنند که اثرات رژیم های گروه خونی را بررسی کند. این تئوری می گوید گروه خونی با توانایی هضم انواع خاصی از غذا ارتباط تنگاتنگی دارد ، بنابراین یک رژیم غذایی مناسب باعث بهبود هضم غذا ، کمک به حفظ وزن ایده آل بدن ، افزایش سطح انرژی و جلوگیری از بیماری ، جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی عروقی می شود.در چهار مطالعه ، برخی از شرایط رژیم غذایی گروه خونی شناسایی شد ، اما این مطالعات به خوبی مشکل را درمان نکرد. یک مطالعه نشان داد که ارتباط بین گروه خونی و آلرژی های غذایی به طور موثر توصیه های غذایی گروه خونی را رد می کند.
اگرچه هنوز مطالعات قطعی ارائه نشده است ، اما کمبود شواهد اثبات نمی کند که این رژیم ها بی اثر هستند و هیچ دلیلی بر مضر بودن آنها وجود ندارد.
لکتین یک وجه مشترک بین رژیم غذایی و گروه خونی است.
فرض اصلی رژیم غذایی گروه خونی بر اساس پروتئینی به نام لکتین است. لکتین ها خانواده متنوعی از پروتئین ها هستند که می توانند به مولکول های قند متصل شوند. این مواد ضد مغذی هستند و می توانند تأثیرات منفی بر روی پوشش روده داشته باشند.
طبق تئوری رژیم غذایی گروه خونی ، چندین لکتین در رژیم غذایی وجود دارد که گروه خونی ABO را هدف قرار می دهد. ادعا می شود که مصرف ناکافی لکتین منجر به تجمع گلبول های قرمز خون می شود.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مقدار کمی لکتین در لوبیای خام و نپخته می تواند باعث فعالیت انباشتگی در یک گروه خونی خاص شود. به عنوان مثال لوبیای خام ممکن است در افراد با گروه خونی A با گلبول های قرمز خون همراه باشد اما به نظر می رسد لکتین های چسبنده با تمام گروه های خونی ABO تداخل دارند.
به عبارت دیگر ، لکتین های رژیم غذایی به یک گروه خون خاص محدود نمی شوند ، به استثنای برخی حبوبات خام. از آنجا که بیشتر حبوبات قبل از مصرف در آب خیسانده و پخته می شوند ، لکتین های مضر از بین می روند.
اگر از بیماری مزمن غیر واگیر مانند دیابت ، بیماری های قلبی عروقی ، کبد چرب و … رنج می برید ، باید قبل از رعایت این رژیم با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.
با تمام این توضیحات ، “مدارکی که از سیستم گروه خونی پشتیبانی می کنند بسیار قوی نیستند” و نمی توان آنها را نادیده گرفت.

به این مقاله امتیاز دهید

آبنما :
https://drghiasvand.com/٪D8٪B1٪DA٪98٪DB٪8C٪D9٪85-٪D8٪BA٪D8٪B0٪D8٪A7٪DB٪8C٪DB٪8C-٪D8٪A8 ٪ D8٪ B1-٪ D8٪ A7٪ D8٪ B3٪ D8٪ A7٪ D8٪ B3-٪ D9٪ 86٪ D9٪ 88٪ D8٪ B9-٪ DA٪ AF٪ D8٪ B1٪ D9٪ 88٪ D9٪ 87-٪ D8٪ AE٪ D9٪ 88٪ D9٪ 86٪ DB٪ 8C /
تاریخ انتشار :
2021-05-12 14:30:00.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا