اخبار مشتریان

رژیم غذایی سوپ کلم Dr. رضا غیاثوند

رژیم گرفتن باعث کاهش سوپ کلم می شود
دکتر. رضا غیاثوند و سینا دلیلی فر
رژیم سوپ کلم یک برنامه غذایی است که به شما کمک می کند تا سریع وزن کم کنید. به مدت 7 روز سوپ کلم زیادی بخورید و 10 پوند وزن کم کنید.
Myoclinic هنگامی که به عنوان راهی برای کاهش وزن اضافی در کوتاه مدت ارائه می شود ، معتقد است که رژیم سوپ کلم یک رژیم غذایی گذرا است که به سادگی با سایر روش های کاهش وزن طولانی مدت سازگار نیست. علاوه بر بسیاری از محدودیت های اعمال شده توسط رژیم غذایی ، می تواند منجر به از بین رفتن مواد مغذی و متابولیسم ضروری شود.
توانایی خوردن مقدار زیادی سوپ کلم برای مدت زمان کوتاه هنوز مورد توجه افرادی است که می خواهند سریع لاغر شوند. جولی روتنبرگ ، متخصص تغذیه و صاحب JuliENERGYutrition در میامی می گوید: “این رژیم به خودی خود کار می کند زیرا بسیار کم کالری است.” “این رژیم غذایی برای افرادی که می خواهند در یک زمان خاص یا در یک رویداد آینده لاغر شوند محبوب است.”
هنگامی که برخی از افراد در مدت زمان کوتاهی به اهداف خود می رسند ، این وزن اغلب به محض قطع رژیم برمی گردد – در نتیجه سایر رژیم های معروف.
این رژیم علاوه بر کاهش وزن ، می تواند عوارض جانبی دیگری نیز ایجاد کند که می تواند در فعالیت های روزمره شما تداخل ایجاد کند.

روتنبرگ گفت: “رژیم سوپ کلم یک رژیم 7 روزه کم چرب و پرچرب است” ، و توضیح داد که روش فعلی پیروان را ملزم به خوردن سوپ کلم چندین بار در روز می کند.
طبق Myoclinic ، فست فود بخشی از برنامه ای مانند سوپ کلم نیست. ورزش منظم برای حفظ کاهش وزن ضروری است. همچنین ، ورزش برای قلب و مغز مفید است و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.
هدف از رژیم سوپ کلم محدود کردن کالری با محدود کردن غذاهای قوی است. روتنبرگ گفت: “یک رژیم غذایی کم کالری ترکیبی از سبزیجات ، میوه ها و کلم با فیبر بالا است که به افراد کمک می کند تا بیشتر در دوش بگیرند. در آخر هفته ها ، کاهش وزن آب مهمترین چیز است و از حد کالری فراتر می رود.
طبق مقاله منتشر شده در سپتامبر 2017 در مورد رژیم غذایی سالم و سالم ، در اولین روز خوردن سوپ کلم فقط 1000 کالری یا کمتر از آن بخورید. در آخر هفته ، به تدریج کالری خود را به 1200 کالری در روز برسانید. با یک رژیم غذایی کم کالری که در طول برنامه مصرف می کنید ، می توانید 4 پوند یا بیشتر وزن کم کنید. اما هنگامی که قصد کاهش وزن دارید ، ممکن است بیش از 1 یا 2 پوند در هفته باشید.
طرفداران رژیم سوپ کلم ادعا می کنند که از این غذا برای مدت کوتاهی استفاده می شود و می تواند به شما وعده غذایی طولانی تری کمک کند.

رژیم سوپ کلم برای افرادی است که به دنبال کاهش سریع وزن هستند – در این حالت رژیم فقط یک هفته طول می کشد. این غذا برای استفاده طولانی مدت در نظر گرفته نشده است.
اما در آخر هفته ها می توانید برخی از دستور العمل های مورد علاقه خود را در یک رژیم غذایی متعادل بگنجانید. سوپ کلم نیز ارزان است زیرا هر روز غذای زیادی به ویژه کلم وجود دارد.
به نظر می رسد این رژیم برای افرادی که عاشق غذا در یک لیست محدود هستند موثرتر است. در حقیقت ، یکی از دلایل پرهیز از مصرف این غذا این است که آنها طعم سوپ را تحمل نمی کنند.اگر برای ادامه وظایف خود به کمک ویژه ای نیاز دارید ، این غذا را دوست نداشته باشید.
همچنین ، به نظر نمی رسد این برنامه برای افرادی که باید وزن زیادی از دست بدهند مفید است. این نوع رژیم غذایی برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 که نیازهای غذایی خاصی دارند و ممکن است تحت علائم محدود و محدودیت های غذایی باشد ، در نظر گرفته نشده است.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانید با سوپ کلم درست کنید شامل موارد زیر است:

کلم (و بیشتر)
سبزیجات دیگر
سیب
ری
برنج سرخ
اوها
آب بدون شکر
شیر مستثنی (فقط در روز چهارم)

فقط روزهای بالا را می توانید انجام دهید (به مثال زیر مراجعه کنید).
موارد محدود شامل:

موز (به جز روز چهارم)
سیب زمینیها
مرغ
بوقلمون
ماهی
تخم مرغ
محصولی که از شیر کم چرب و کم چربی تهیه می شود

خوردن سوپ کلم هر چیزی که در رژیم ذکر نشده باشد ممنوع است.

درست مثل یک وعده غذایی گذرا ، رژیم غذایی سوپ کلم دارای مزایا و مزایای طولانی مدت است.
اینها شامل خطرات کوتاه مدت است:

گرسنگی
فنینا
روشهای مخفی
نفخ شکم
آنها به راحتی عصبانی می شوند
عدم تمرکز
مقدار زیادی سدیم در معده خود دریافت کنید
آنالیز عضله

نکته اصلی در مورد این رژیم کمبود چربی های سالم است. حتی اگر به دنبال خلاص شدن از شر چربی بدن هستید ، شکل چربی بدن برای رضایت مهم است. چربی های سالم مانند چربی ماهی ، آجیل و لبنیات کم چربی نیز حاوی مواد مغذی مهمی هستند. روتنبرگ گفت: “حداقل مقدار چربی در رژیم غذایی وجود دارد زیرا هنگام انتخاب شیر کامل فقط چربی یا شیر منبع چربی است.”
شاید یکی از خطرناک ترین خطرات ناشی از گذراندن وعده های غذایی مانند خوردن سوپ کلم ، آسیب متابولیکی باشد که می تواند منجر به افزایش وزن پس از بازنشستگی شود. روتنبرگ گفت: “یك مشتری (درمانگر جو) نزد من آمد و گفت كه آنها ابتدا سوپ كلم می خوردند و غذا به سرعت كار می كرد ، اما هفته بعد این كار انجام شد.” با 5 پوند بیشتر از قبل. ”
اگرچه هیچ مدرک علمی مبنی بر ایمن و موثر بودن سوپ کلم برای کاهش وزن وجود ندارد ، اما خوردن سوپ کلم به تنهایی با یک رژیم غذایی متعادل می تواند مفید باشد.
به عنوان مثال ، در یک مطالعه مقدماتی در مورد تأثیرات خوردن کلم قرمز بر روی موشهای چاق ، آنها کاهش کلسترول را طی 8 هفته یافتند. این مطالعه در شماره دسامبر 2016 مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی منتشر شده است ، اگرچه مشخص نیست که چه نتایج مشابهی را می توان در انسان در آزمایش بالینی خنثی از نظر طلا در “تحقیقات پزشکی” بدست آورد.
کلم علاوه بر فیبر ، مواد مغذی دیگری نیز دارد که نقش مهمی در دستیابی به کاهش وزن و مدیریت وزن دارد. طبق مطالعه ای که در سپتامبر 2017 در مجله Functional Foods in Health and Disease انجام شد ، ترکیبات ضد التهابی به ویژه در کلم وجود دارد که می توانند متابولیسم و ​​قند خون را تنظیم کنند.
این مطالعه خواص ضد التهابی کلم را توصیف می کند ، از جمله:

آپی ژنین
لوتئین
امفرول
کوئرستین
ویتامین سی.
زاتت

طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده ، این ماده حاوی 1 گرم پروتئین و 1.4 گرم فیبر است. سوپ کلم می تواند رژیم غذایی شما را با غذاهای کم پروتئین و گیاهی پر کند.اما خوردن سوپ کلم به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی محدود می تواند مشکلات بیشتری نسبت به افزایش وزن ایجاد کند.
مطالعه دیگری که در آوریل 2014 مجله تغذیه انگلیس منتشر شد نشان داد که بزرگسالانی که به مدت 5 سال سوپ می خورند دارای وزن سالم و به طور کلی رژیم متعادل هستند. البته توجه به این نکته مهم است که این مطالعه به طور کلی سوپ و نه فقط سوپ کلم متمرکز شده است. آنها همچنین محدودیت های غذایی در مورد سوپ کلم را تجربه نکردند. همچنین توجه به این نکته مهم است که خوردن بیش از حد سوپ به دلیل مقدار زیاد سدیم می تواند بر قند خون شما تأثیر منفی بگذارد.

این برنامه غذای کلم هفت روزه از دستور زیر پیروی می کند:

روز اول: روتنبرگ می گوید: “روز اول فقط سوپ و میوه بود. روز اول هیچ موز باقی نماند.”
روز 2: کلم و سایر سوپ های سبزیجات (پخته یا خام به جز سیب زمینی)
روز 3: سوپ کلم با میوه و سبزیجات (به جز موز و سیب زمینی)
روز چهارم: با سوپ کلم ادامه دهید ، در این روز نمی توانید فقط شیر موز یا موز بخورید.
روز پنجم: گوشت گاو و گوجه فرنگی را با سوپ کلم بخورید. روتنبرگ گفت: “شما می توانید 2 تا 20 گرم گوشت گاو بخورید.” “20 گرم گوشت گاو حاوی 160 گرم پروتئین است كه تقریبا 100 گرم بیشتر از نیاز بیشتر مردم است!”
روز ششم: گوشت گاو و سبزیجات نامحدود همراه با سوپ کلم
روز هفتم: علاوه بر سوپ کلم ، می توانید برنج قرمز و آب میوه های شیرین نشده را امتحان کنید.

اگر وزن خوبی پیدا کردید و شرایط سلامتی ای ندارید که این برنامه را ناامن کند و می خواهید لاغر شوید ، اگر رژیم سوپ کلم مناسب شما است با پزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید. بهتر است افکار خود را به سمت چیزهای خوب زندگی سوق دهید ، مانند غذاهای خیلی چرب و ناسالم که می توانند به شما در هفته کاهش یک پوند کمک کنند. بدانید که کاهش وزن با آن بعداً برای شما بهتر است ، بنابراین به احتمال زیاد در آنجا می مانید و در طول وعده های غذایی کمبودهای غذایی را تجربه نمی کنید.
روتنبرگ خاطرنشان کرد که تأثیرات این رژیم دوام نخواهد آورد و در پایان ، این روش می تواند بیش از اینکه به مفصل ران شما آسیب برساند ، آسیب برساند. او توضیح می دهد: “این سوخت و ساز بدن شما را بازیابی نمی کند – متابولیسم شما را مختل می کند. هیچ کس چربی شکم نمی خورد که ترمیم آن بدون خوردن یو-یو سخت باشد.”
اگرچه رعایت رژیم سوپ کلم از نظر تئوری آسان است ، اما مسئله غیر قابل تحمل است. کاهش وزن سالم و تدریجی مفیدتر ، ایمن تر و راحت تر دنبال می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع:
منبع در وب سایت سوپ کلم دکتر. رضا غیاثوند

| drghiasvand.com.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا