اخبار مشتریان

رژیم غذایی HCG چیست و آیا ادعای این رژیم درست است ؟ رژیم هاش سی جی

رژیم HCG سالهاست که وجود دارد. این رژیم غذایی بیش از حد است و می تواند باعث کاهش سریع وزن تا 1-2 پوند (0.5-1 کیلوگرم) در روز شود. علاوه بر این ، در این روند احساس گرسنگی نخواهید کرد. با این حال ، FDA رژیم را به عنوان خطرناک ، غیرقانونی و کلاهبرداری طبقه بندی کرده است. این مقاله به بررسی دانش پشت رژیم HCG می پردازد.

رژیم HCG چیست؟

HCG یا گنادوتروپین جفتی انسانی ، هورمونی است که در مراحل اولیه بارداری در سطوح بالا وجود دارد. در واقع ، از آن به عنوان نشانگر در تست های بارداری در منزل استفاده می شود. HCG همچنین برای درمان مشکلات باروری در مردان و زنان استفاده شده است.

هنوز، افزایش سطح HCG همچنین می تواند نشانه انواع مختلف سرطان از جمله سرطان جفت ، تخمدان و بیضه باشد. پزشکی انگلیسی به نام آلبرت سیمونز اولین بار HCG را به عنوان ابزاری برای کاهش وزن در سال 1954 معرفی کرد.

رژیم غذایی شما از دو جز main اصلی تشکیل شده است:

  • رژیم کم کالری روزانه حدود 500 کالری.
  • HCG از طریق تزریق تجویز می شود.

امروزه محصولات HCG به اشکال مختلف از جمله قطره های خوراکی ، قرص و اسپری به فروش می رسند. آنها همچنین در وب سایت های متعدد و برخی فروشگاه های خرده فروشی موجود هستند. HCG هورمونی است که در اوایل بارداری تولید می شود. رژیم HCG ترکیبی از HCG و کالری بسیار کم را برای دستیابی به کاهش وزن قابل توجه استفاده می کند.

نقش HCG در بدن شما چیست؟

HCG یک هورمون پروتئینی است که در دوران بارداری تولید می شود و به بدن زن می گوید که باردار است. HCG به حفظ تولید هورمون های مهم مانند پروژسترون و استروژن که برای رشد جنین و جنین ضروری هستند ، کمک می کند.

بعد از سه ماهه اول بارداری ، سطح HCG خون کاهش می یابد.HCG هورمونی است که در سه ماهه اول بارداری به مقدار زیاد تولید می شود. این باعث تولید هورمون های ضروری بارداری می شود.

آیا HCG به کاهش وزن کمک می کند؟

مدافعان رژیم HCG آنها ادعا می کنند که متابولیسم شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند مقادیر زیادی چربی را بدون احساس گرسنگی از دست دهید. چندین تئوری سعی در توضیح مکانیسم های کاهش وزن HCG دارند.

با این حال ، چندین مطالعه نتیجه گرفته اند که کاهش وزن حاصل می شود رژیم HCG به دلیل مصرف کالری بسیار کم کالری است و هیچ ارتباطی با HCG ندارد.

این مطالعات اثرات تزریق HCG و دارونما را که به افرادی که رژیم غذایی محدود کالری دارند ، انجام می دهند. کاهش وزن بین دو گروه یکسان یا تقریباً یکسان بود. علاوه بر این ، این مطالعات نشان داد که HCG به طور قابل توجهی گرسنگی را کاهش نمی دهد.

چندین مطالعه نشان می دهد که کاهش وزن در رژیم غذایی HCG فقط به دلیل محدودیت شدید کالری است. هیچ ارتباطی با HCG ندارد – که در کاهش گرسنگی نیز موثر است.

آیا رژیم غذایی باعث بهبود ترکیب بدن می شود؟

یکی از عوارض جانبی کاهش وزن ، از دست دادن توده عضلانی است ، به ویژه در رژیم های غذایی که کالری دریافتی را به شدت محدود می کند ، مانند رژیم HCG.

بدن شما همچنین ممکن است فکر کند که گرسنه است و به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی میزان کالری سوزانده شده را کاهش می دهد.با این حال طرفداران رژیم HCG ادعا می کنند که این ماده فقط به کاهش چربی کمک می کند. ، از دست دادن عضله نیست.

آنها همچنین ادعا می کنند که HCG هورمون های دیگر را افزایش می دهد ، متابولیسم را افزایش می دهد و منجر به رشد یا وضعیت آنابولیک می شود ، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

اگر از رژیم کم کالری استفاده می کنید ، روش های بسیار بهتری برای جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات و کاهش سرعت متابولیسم وجود دارد تا مصرف HCG.

وزنه برداری موثرترین استراتژی است. به همین ترتیب ، خوردن غذاهای غنی از پروتئین و برخی اوقات اختلالات در رژیم غذایی به شما امکان می دهد سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید.

خلاصه برخی از افراد ادعا می كنند كه رژیم HCG گرچه كالری را به شدت محدود می كند ، اما از هدر رفتن عضلات جلوگیری كرده و متابولیسم را كند می كند. اما هیچ مدرکی این ادعاها را تأیید نمی کند.

رژیم HCG چگونه تجویز می شود؟

رژیم HCG یک رژیم کم کالری و بسیار کم چربی است. به طور کلی به سه مرحله تقسیم می شود:

  1. مرحله بارگیری: در ابتدای رژیم HCG ، به مدت 2 روز از غذاهای پر کالری و چربی استفاده کنید.
  2. مرحله کاهش وزن: رژیم HCG را ادامه دهید و فقط به مدت 3-6 هفته روزانه 500 کالری بخورید.
  3. مرحله نگهداری: رژیم HCG را قطع کنید. مصرف غذا را به تدریج افزایش دهید ، اما به مدت سه هفته از مصرف قند و نشاسته پرهیز کنید.

در حالی که افرادی که قصد لاغر شدن دارند می توانند سه هفته را در مرحله میانی بگذرانند ، به افرادی که قصد کاهش وزن دارند می توان رژیم را به مدت 6 هفته – و حتی تمام مراحل چرخه – دنبال کرد. چندین بار تکرار کنید.

در طی کاهش وزن ، فقط مجاز به خوردن دو وعده در روز ، معمولاً ناهار و شام هستید.

رژیم های HCG به طور کلی نشان می دهد که هر وعده غذایی باید حاوی یک وعده پروتئین بدون چربی ، یک سبزی ، یک برش نان و یک میوه باشد.همچنین می توانید لیستی از غذاهای تایید شده را برای مقادیر مشخص انتخاب کنید.

از مصرف کره ، روغن و شکر خودداری کنید ، اما شما را به نوشیدن آب فراوان ترغیب می کنند. آب معدنی ، قهوه و چای مجاز است. خلاصه رژیم HCG به طور کلی به سه مرحله تقسیم می شود. در مرحله کاهش وزن ، رژیم HCG را فقط 500 کالری در روز بخورید.

بیشتر محصولات HCG موجود در بازار تقلبی است.

بیشتر محصولات HCG موجود در بازار امروزه هومیوپاتی هستند ، به این معنی که حاوی HCG نیستند. HCG واقعی با تزریق ، به عنوان داروی باروری تجویز می شود و فقط با نسخه پزشک در دسترس است.

فقط تزریق می تواند سطح HCG خون را افزایش دهد ، نه محصولات هومیوپاتی که به صورت آنلاین فروخته می شوند. خلاصه بیشتر محصولات HCG موجود در اینترنت هومیوپاتی هستند و حاوی HCG واقعی نیستند.

ایمنی و عوارض جانبی در رژیم غذایی هش CG

HCG به عنوان داروی کاهش وزن توسط FDA تأیید نشده است. در عوض ، آژانس های دولتی ایمنی محصولات HCG را زیر سوال بردند زیرا مواد تشکیل دهنده آنها غیرقانونی و ناشناخته هستند. همچنین تعدادی از عوارض جانبی مرتبط با رژیم غذایی HCG وجود دارد. ، پسندیدن:

  • سردرد
  • افسردگی
  • خستگی

این ممکن است به دلیل عمده کالری دریافتی در سطح گرسنگی باشد ، که تقریباً احساس بدبختی در افراد ایجاد می کند.در یک مورد ، یک زن 64 ساله با رژیم HCG دچار لخته شدن خون در پاها و ریه های خود شد. مشخص شد که لخته ها احتمالاً در اثر رژیم غذایی ایجاد شده اند.

خلاصه ایمنی محصولات HCG توسط مقامات رسمی مانند FDA مورد تردید قرار نگرفته است و بسیاری از عوارض جانبی گزارش شده است. این رژیم ممکن است م workثر باشد ، اما فقط به این دلیل که کالری را کاهش می دهد.

رژیم HCG میزان کالری دریافتی را به مدت چند هفته زیر 500 کیلوکالری در روز کاهش می دهد و آن را به یک رژیم غذایی با کالری بسیار کم تبدیل می کند.

هر رژیم غذایی با این کالری بسیار کم به لاغر شدن شما کمک می کند. با این حال ، چندین مطالعه نشان داده است که HCG تاثیری در کاهش وزن ندارد و اشتها را کاهش نمی دهد.

اگر در مورد کاهش وزن جدی هستید ، روش های موثر بسیاری وجود دارد که بسیار مناسب تر از رژیم HCG هستند.

نویسنده: دکتر رضا غیاثوند / فرناز نوری زاده

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-hcg-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF/
تاریخ انتشار :
2020-11-04 21:52:32

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا