زمان انتشار نسخه‌ی نهایی iOS 14 و iPadOS 14 اعلام شد

به نظر می رسد زمان زیادی تا انتشار نسخه نهایی سیستم عامل های iOS 14 و iPadOS 14 باقی نمانده است.

در رویداد آنلاین Time Flies که ساعتی پیش برگزار شد. اپل تاریخ انتشار نسخه های نهایی iOS 14، iPadOS 14، watchOS 7 و tvOS را اعلام کرده است. با توجه به این مشکل در تاریخ 16 سپتامبر (چهارشنبه 26 شهریور) شاهد عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل ها هستیم.

اپل برای اولین بار در iOS 14 گجت هایی را به آیفون های خود اضافه کرد. علاوه بر این، اپل برای سازماندهی صفحه اصلی کاربر، قابلیتی به نام App Library را در این سیستم عامل قرار داده است که تمامی اپلیکیشن های نصب شده بر روی آیفون را در یک مکان و بر اساس طبقه بندی کاربری آن ها نمایش می دهد.

استفاده از قابلیت تبدیل تصویر به تصویر هنگام تماشای فیلم و همچنین نسخه جدید اپلیکیشن Translation از دیگر قابلیت های iOS 14 است.

اگرچه نمی‌توانید ویجت‌ها را در هیچ کجای صفحه اصلی خود در iPadOS 14 خود قرار دهید. اما به لطف ویژگی جدید Apple Pencil به نام Apple Pencil، می‌توانید با استفاده از Apple Pen هر کجا که نیاز دارید بنویسید تا سیستم عامل بتواند به طور خودکار تبدیل کند. آن را به متن تایپ شده

در هر دو سیستم عامل، شاهد اضافه شدن ویژگی هایی به اپلیکیشن Messages هستیم، مانند “قلاب کردن” دیالوگ ها در بالای برنامه با استفاده از گزینه های “پاسخ” و “ذکر”.

کاربرانی که پس از نصب این سیستم عامل های جدید از دوچرخه برای سفرهای روزانه خود استفاده می کنند، می توانند از اپلیکیشن Maps برای یافتن بهترین مسیر برای استفاده از دوچرخه استفاده کنند.

نمایش نوتیفیکیشن های کوچک هنگام زنگ خوردن آیفون، بهبود حریم خصوصی کاربران و طراحی جدید اپلیکیشن Music از دیگر ویژگی های این سیستم عامل جدید است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا