زمان بارگذاری بازی‌ها در اندروید 13 بسیار کمتر خواهد شد

به نظر می رسد گوگل می خواهد قابلیتی را به اندروید 13 اضافه کند که در طی آن زمان بارگذاری بازی ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

ما این را زیاد شنیده ایم، موافقید؟ کاهش زمان لود بازی با یک ویژگی جدید در سیستم عامل اندروید. البته ما در عمل شاهد پیشرفت‌های زیادی بوده‌ایم، اما جای مانور چندانی وجود ندارد و تا اینجای کار، اینها بیشتر فقط حرف است تا عمل. اکنون دوباره شاهد این خبر هستیم که در اندروید 13 دیگر کاربران برای بارگذاری بازی ها نیازی به انتظار طولانی ندارند، زیرا بدیهی است که این سیستم عامل دارای قابلیتی است که می تواند این زمان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

امروزه تعداد زیادی از کاربران گوشی های هوشمند بیشتر وقت خود را صرف بازی با گوشی می کنند. اخیرا حتی گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه درآمد سازندگان بازی های موبایل بیشتر از توسعه دهندگان بازی های رایانه ای هستند و این نشان می دهد که بازی های پلتفرم موبایل در چند سال اخیر چقدر رشد داشته اند. گوگل با دانستن این موضوع سعی کرده در این مدت ویژگی های خوبی را برای سیستم عامل خود عرضه کند، هرچند این بر عهده سازندگان گوشی است که یک سرویس بازی خوب را برای بهبود تجربه بازی گوشی های خود در نظر بگیرند.

البته شرکت ها نیز در این زمینه نقش آفرینی کرده اند. به عنوان مثال، گوگل 12 ویژگی را به اندروید اضافه کرده است که به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد حالت های مختلف بازی را برای بازی ها در نظر بگیرند. مثلا نرخ تازه سازی بالا، مصرف بهینه یا کیفیت بالا. بازی هایی مانند Asphalt 9 یا Ganshin Impact که گرافیک بالایی دارند نیز از این ویژگی ها بهره بردند و کاربر با توجه به نیاز خود یکی از این گزینه ها را برای داشتن تجربه بهتر در بازی انتخاب کرد.

اندروید 12 همچنین به سازندگان گوشی اجازه می داد تا داشبوردهای خاصی را طراحی کنند. راهی سریع برای کاربر برای غیرفعال کردن یک سری تنظیمات غیر ضروری برای داشتن تجربه بازی بهتر. این داشبورد شامل مواردی مانند گرفتن اسکرین شات، ضبط ویدیو، فعال کردن حالت Do Not Disturb و بسیاری موارد دیگر است که بسته به سلیقه سازنده می تواند متفاوت باشد.

زمان بارگذاری بازی‌ها در اندروید 13 بسیار کمتر خواهد شد

اما اکنون شنیده ایم که اندروید 13 قسمت دیگری از بازی را تغییر خواهد داد. به نظر می رسد گوگل می خواهد از روش جدیدی در این سیستم عامل استفاده کند که به بازی ها اجازه می دهد تا گوشی خود را از وضعیت خود مطلع کنند. این چگونه کمک می کند؟ هنگامی که یک بازی وضعیت خود را به گوشی اطلاع می دهد، تلفن می تواند تصمیم بگیرد که آیا بازی قطع شود یا خیر. جالبتر اینکه به لطف این روش جدید، بازی ها می توانند اطلاعات شارژ خود را نیز با گوشی مبادله کنند. در نتیجه گوشی می تواند با استفاده از حالت جدید GAME_LOADING به این اطلاعات پاسخ دهد و قدرت پردازش خود را افزایش دهد.

البته این جدید نیست. بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند از روش های خاص خود برای طراحی این ویژگی استفاده کرده و در محصولات خود از آن استفاده می کنند تا قدرت پردازشی سیستم را در حین انجام بازی های مختلف افزایش دهند و زمان بارگذاری بازی ها را کاهش دهند. اما اینکه خود اندروید به صورت پیش فرض این ویژگی را دارد می تواند این فرآیند را کارآمدتر و بهتر کند، زیرا برای اندروید این ویژگی خودش است نه شخص ثالث.

بر اساس اخبار منتشر شده در این زمینه، گوگل می خواهد این قابلیت جدید برای تمامی گوشی هایی که اندروید 13 به عنوان سیستم عامل پیش فرض دارند، در دسترس باشد. اکنون نمی دانیم که آیا این بدان معناست که گوشی های اندروید 12 که نیاز به ارتقاء به این سیستم عامل دارند، به این ویژگی مجهز نخواهند شد یا اینکه گوگل فقط می خواهد آن دسته از گوشی هایی را که دارای اندروید 13 یا بالاتر هستند، نسخه جدید معرفی کند. این قابلیت به صورت پیش فرض وجود خواهد داشت و سایر گوشی هایی که به اندروید 13 ارتقا می یابند باید مراحل دیگری را برای بهره مندی از این قابلیت جدید طی کنند.

در حال حاضر چیزی مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید چه خبرهای دیگری در این زمینه منتشر خواهد شد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا