سئو غیر اخلاقی چیست و چرا باید از آن اجتناب کرد؟

اگر به دنبال استخدام یک متخصص برای بهبود رتبه وب سایت خود در گوگل هستید ، اولین چیزی که باید بفهمید نوع استراتژی SEO است که ارائه دهنده خدمات شما قصد دارد از آن استفاده کند. به طور کلی ، متخصصان SEO یا کلاه سفید یا تاکتیک های غیر اخلاقی SEO را به کار می گیرند.

تفاوت را چگونه می دانید؟

استراتژی های SEO که از کلاه سفید استفاده می کنند ، کاملاً مطابق دستورالعمل های Google است. این رهنمودها به گونه ای طراحی شده است که کاربران از اطلاعات مناسب و دقیق در رابطه با کلمات کلیدی جستجو برخوردار باشند. با استفاده از White Hat Strategies ، Google وقتی اصلاحات در نسخه فعلی الگوریتم جستجوی خود را اعلام می کند ، نگران نباشید زیرا بیشتر این تغییرات به سمت حذف تاکتیکهای SEO که در سیستم کار می کنند ، هستند.

استراتژی های SEO غیراخلاقی از شیوه های فریبنده استفاده می کنند که غالباً قوانین Google را نقض می کنند تا در کوتاه مدت رتبه صفحه شما افزایش یابد اما می تواند به محض شناسایی این کلاهبرداری ها به اعتبار وب سایت شما آسیب برساند. Google می تواند با رها کردن رتبه شما یا ممنوعیت کامل سایت شما ، سایت شما را جریمه کند.

اگرچه به نظر می رسد استراتژی های SEO غیر اخلاقی مزیت رقابتی را نسبت به افرادی که به این قوانین رعایت می کنند به شما نشان می دهد ، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است این استراتژی برای تجارت شما مضر باشد. Google همواره الگوریتم را به روز می کند تا این شیوه ها را فیلتر و مجازات کند سایتهایی که از آنها استفاده می کند.

در اینجا ترفندهای SEO غیر اخلاقی وجود دارد که باید آنها را بشناسید و از آنها بپرهیزید:

متن نامرئی

برخی وب سایت ها با تطبیق رنگ قلم در برابر پس زمینه ، کلمات کلیدی خاص را در وب سایت های خود درج و پنهان می کنند. اگرچه بازدید کنندگان نتوانستند این کلمات پنهان را ببینند ، اما الگوریتم های Google هنوز هم می توانند آنها را کشف کنند. این به بعضی از سایتها دوباره در روز رتبه های بالاتر صفحه را می دهد. امروز ، این ترفندها ناکارآمد شده اند زیرا گوگل به این استراتژی پایبند بوده و مشکل را برطرف کرده است.

ناشناس بودن

این فناوری از دو عنوان HTML مختلف استفاده کرده است ، یکی برای بازدید کننده و دیگری طراحی شده برای Google Robot. سایت هایی که از Adobe Flash استفاده می کنند می توانند این کار را انجام دهند زیرا گوگل نتوانسته است اطلاعاتی را در این سایت های خاص نمایش دهد و بنابراین برخی از توسعه دهندگان را قادر می سازد دو نوع مختلف از محتوا را نمایش دهند. در نتیجه ، بازدید کنندگان متوجه می شوند که صفحه ای که به نظر می رسد هیچ ارتباطی با پرس و جو اولیه ، که تجربه کاربر را از بین می برد ، ندارد. گوگل همیشه در نظر دارد تا با موتور جستجوی خود ارتباط متقابل با کیفیت برقرار کند و به منظور جلوگیری از وقوع این امر ، سایت هایی را که از این روش استفاده می کنند مجازات می کند.

محتوای تکراری

برخی از توسعه دهندگان وب با سرگرمی از مقالات وبلاگ ها یا وب سایت های پر طرفدار به امید هدایت بیشتر سایت به سایت خود و ارتقاء رتبه صفحه خود لذت می برند. این در اصل یک فرآیند “کپی و چسباندن” است. البته این عمل آشکار سرقت محتوا ممنوع است و سایتهایی که این کار را انجام می دهند ، مجازات هایی از جمله رتبه بندی صفحه پایین را خواهند داشت. Google سازندگان را ترغیب می کند تا محتوای منحصر به فرد و با ارزش را تولید کنند که به نفع جامعه آنلاین باشد.

بازنویسی مطالب

برخی سعی می کنند با استفاده از برنامه هایی که به سادگی چند کلمه از مقاله موجود را که با یک مترادف بارگذاری شده از وب سایت دیگری بارگذاری شود ، دزدی ادبی را دوری کنید. خودکار کردن و چرخاندن مطالب برای ایجاد یک ترکیب “اصلی” می تواند به یک قطعه قطعه شده و گاه غیرقابل درک منجر شود که هیچ بینش جدیدی ارائه نمی دهد.

مزارع مرتبط

این روش شامل ساختن بسیاری از وب سایت ها و استفاده از پیوندها به یکدیگر برای فریب گوگل در شناسایی آنها به عنوان منبع قابل اعتماد اطلاعات است. این احساس را ایجاد می کند که وب سایت شما محبوب است و علاقه شدید خوانندگان را به دنبال دارد. اکنون گوگل توانایی یافتن این بک لینک های تقلبی را دارد زیرا می تواند متوجه شود که این سایت ها غالباً ارتباط کمی دارند یا هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. پس از انتخاب این پرچم قرمز ، می تواند منجر به کاهش قابل توجهی در رتبه بندی صفحه شما شود.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا