اخبار مشتریان

ساخت یک کرونایاب جدید – پایگاه خبری | دکتر رضا غیاثوند

آزمایش های اثبات شده Covid-19 به طور معمول ، نتیجه ساعت ها یا حتی روزها طول می کشد. این فناوری ها همچنین به تجهیزات گران قیمت و پیچیده ای نیاز دارند.

اما اکنون ، محققان موسسه فناوری کالیفرنیا سنسوری کم هزینه تولید کرده اند که می تواند حجم کمی از بزاق یا نمونه خون را بدون نیاز به پزشک برای تشخیص عفونت Covid-19 طی 10 دقیقه به سرعت تجزیه و تحلیل کند. . این سنسور امکان تشخیص تاج در خانه را نیز فراهم می کند.

محققان در بخش مهندسی پزشکی در انستیتوی فناوری کالیفرنیا سنسورهای بی سیم تولید کرده اند که می تواند بیماری هایی مانند نقرس را تشخیص داده و سطح استرس و برخی ترکیبات موجود در خون ، بزاق یا عرق را کنترل کند. این سنسورها از گرافن ساخته شده اند و شکلی شبیه به کربن دارند و ساختاری سه بعدی با منافذ کوچک دارند. این منافذ حساسیت و دقت کافی را برای شناسایی ترکیبات موجود در نمونه ها فراهم می کنند.

اما در این سنسور جدید ، ساختارهای گرافن با آنتی بادی هایی همراه هستند که به پروتئین های خاص موجود در سطح ویروس کرونا حساس هستند.

محققان SARS-CoV-2 RapidPlex نامگذاری کرده اند ، سنسور جدید حاوی آنتی بادی و پروتئین است که به وجود ویروس کرونا ، آنتی بادی های ساخته شده در بدن برای مبارزه با ویروس و مارکرهای شیمیایی التهاب اجازه می دهد. شدت عفونت Covid-19 را تشخیص دهید.

این سنسور تاکنون فقط در آزمایشگاه روی نمونه های خون و بزاق محدود آزمایش شده است. اگرچه نتایج این آزمایشات نشان می دهد که دقت سنسور بسیار زیاد است ، اما برای تأیید صحت کامل آن ، آزمایشات در مقیاس بزرگتر و نمونه های بیشتری باید انجام شود.

جزئیات حسگر در مجله Matter منتشر شد.

47231

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C/
تاریخ انتشار :
2020-10-02 20:10:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا