سامسونگ احتمالاً عرضه گوشی‌های خود را 13 درصد کاهش می‌دهد

سامسونگ، شرکت بزرگ فناوری کره‌ای که سال‌ها عنوان بزرگترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در جهان را به خود اختصاص داده است، به دلایل مختلفی مانند مشکل زنجیره تامین ناشی از کووید-19 و غیره، نتوانسته به اهداف فروش گوشی‌های هوشمند خود دست یابد. وضعیت اقتصادی خوب چندین کشور

غول فناوری کره جنوبی با کاهش فروش جهانی گوشی های هوشمند که تقریباً همه شرکت های بزرگ فناوری را تحت تأثیر قرار داد، در امان نماند. گزارش جدیدی از وب سایت Taiwan Economic Daily ادعا می کند که این شرکت قصد دارد در سال آینده 13 درصد از فروش گوشی های هوشمند خود را کاهش دهد که تقریباً معادل 30 میلیون گوشی هوشمند است.

سامسونگ

بر اساس این گزارش منتشر شده، یکی از دلایل این اقدام احتمالی سامسونگ کاهش چشمگیر فروش گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی است. با این تفاسیر این شرکت نمی تواند به اهداف قبلی خود در فروش گوشی های هوشمند دست یابد و بازار همچنان شاهد تقاضای ضعیف تری در این زمینه است.

اگرچه سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری (سه ماهه سوم 2022) نسبت به سه ماهه قبل (سه ماهه دوم 2022) موفق شد سهم بازار محصولات خود را افزایش دهد، اما آمار این شرکت نسبت به فروش سال قبل نشان داد. حدود هشت درصد کاهش یافته است. درصدی بود.

دلیل افزایش فروش این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری، گوشی های سری گلکسی A است، این گوشی های هوشمند در واقع به سامسونگ کمک کردند تا ضمن تصاحب رتبه اول، سهم بازار خود را از 18 به 21 درصد افزایش دهد. در همین حال، سرعت جهانی فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد کاهش یافته است.

همانطور که پیش بینی می شد تقاضا برای گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2022 افزایش چندانی نخواهد داشت و حتی ممکن است سه ماهه اول سال 2023 را تحت تاثیر قرار دهد.با این تفاسیر این مشکلات موقتی بوده و به زودی برطرف خواهند شد. با این حال، مسائل لجستیکی و مرتبط با تولید، مانند محدودیت های واردات از کشورهای در حال توسعه، که منجر به تاخیر بیشتر در فرآیندهای گمرکی می شود، همچنان وجود خواهند داشت.

سامسونگ

لازم به ذکر است که نه تنها سامسونگ در حال حاضر چندان خوب عمل نمی کند، بلکه بسیاری از تامین کنندگان قطعات گوشی های هوشمند از جمله موراتا ژاپنی، تایوان Yageo، Tongxin Electic و Duntai نیز از مشکلات مشابهی رنج می برند. موراتا که ماژول‌ها و قطعات الکترونیکی آیفون‌های اپل، گوشی‌های هوشمند سامسونگ و سایر شرکت‌ها را تامین می‌کند، هشدار داد که تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در بازار بزرگ چین هیچ نشانه‌ای از بهبود را نشان نمی‌دهد و در سال آینده شاهد کاهش خواهد بود.

شرکت Tongxin Electic نیز اعلام کرد که این مشکلات به زودی حل نخواهد شد و ممکن است حداقل 6 ماه طول بکشد. این شرکت پیش بینی می کند که در سه ماهه دوم یا پایان سه ماهه سوم سال آینده، شاهد بهبود روند فروش گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی باشیم.

منبع: گیزموچینا

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا