سامسونگ احتمالا روی یک سنسور 450 مگاپیکسلی با نام Hexa2pixel کار می‌کند

همانطور که مشخص است، سامسونگ ظاهرا در تلاش است تا سنسور جدیدی با اندازه باورنکردنی 450 مگاپیکسل و نام Hexa2pixel ایجاد کند.

در حال حاضر سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه ساخت سنسور دوربین به حساب می آید که تاکنون سنسورهای زیادی را به بازار معرفی کرده است. از قوی ترین و بهترین سنسورهای تولید شده توسط این شرکت کره ای می توان به دو مدل 200 مگاپیکسلی از سری ISOCELL اشاره کرد که یکی برای گوشی های پرچمدار و دیگری برای گوشی های معمولی ( پرچمداران استاندارد یا ارزان قیمت ) طراحی شده است. همچنین نباید سنسور 50 مگاپیکسلی GN1 را نیز فراموش کنیم که در نوع خود یکی از بهترین ها محسوب می شود.

اما به نظر می رسد سامسونگ در حال کار بر روی یک سنسور بزرگتر است. با توجه به علامت تجاری اخیر ثبت شده توسط این شرکت، ظاهرا رزولوشن این سنسور به 450 مگاپیکسل خیره کننده خواهد رسید. در نگاه اول به نظر می رسد که سامسونگ در زمینه اعداد و ارقام اغراق کرده و فقط به دنبال کمیت است نه کیفیت، اما با توجه به تصاویر ثبت شده توسط سنسور 200 مگاپیکسلی این شرکت می توان گفت که عملکرد 450 حسگر مگاپیکسلی روی سنسور سامسونگ ما در مورد بازار بسیار هیجان زده هستیم.

سامسونگ احتمالا روی یک سنسور 450 مگاپیکسلی با نام Hexa2pixel کار می‌کند

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این برند (Hexa2pixel) اشاره ای به 450 مگاپیکسل بودن این سنسور جدید نکرده است. اما تعدادی از طرفداران با توجه به نام و شکل این پتنت حدس می زدند که اندازه آن 450 مگاپیکسل باشد. در صورت صحت این خبر باید گفت که سنسور مذکور یک مدل با وضوح فوق العاده بالا است.

ISOCELL HP1 که در حال حاضر در سبد محصولات سامسونگ قرار دارد و یک سنسور 200 مگاپیکسلی است، می تواند تصاویر 50 مگاپیکسلی را با فناوری ترکیبی 2×2 یا 4×4 پیکسل ثبت کند. فناوری ترکیب پیکسل های سامسونگ Tetra2pixel نام دارد، اما ظاهراً این شرکت در حال کار بر روی فناوری جدیدی به نام Hexa2pixel است که به نظر می رسد یک فناوری جدید ترکیب پیکسل باشد. اما طبق اخبار منتشر شده این سنسور قابلیت تبدیل 32 پیکسل به 1 را دارد که می تواند به معنای 450 مگاپیکسل بودن آن باشد.

البته این خبر فعلا شایعه است و نمی توان چندان روی آن تکیه کرد. بنابراین توصیه می شود زیاد به آن اعتماد نکنید، زیرا اگر قرار باشد چنین سنسوری عرضه شود، قطعا سامسونگ در روزها یا هفته های آینده اخبار زیادی در مورد آن منتشر خواهد کرد. البته حتی اگر واقعاً چنین سنسوری ساخته شود، سامسونگ هرگز آن را به این زودی معرفی نخواهد کرد زیرا هنوز نتوانسته از سنسورهای 108 مگاپیکسلی برای محصولات خود فراتر رود.

سامسونگ احتمالا روی یک سنسور 450 مگاپیکسلی با نام Hexa2pixel کار می‌کند

سامسونگ در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی برای افزایش مگاپیکسل انجام داده است و اگرچه عملکرد آن در این بخش خوب است، اما هرگز نمی‌توان محصولاتش را بهترین‌ها دانست. با توجه به عملکرد عالی این شرکت در بخش نرم افزار، عملکرد دوربین گوشی های این شرکت همچنان در مقایسه با گوشی های دیگر چندان بهتر نیست. اما آنها را می توان در بین بهترین ها طبقه بندی کرد. بنابراین بعید است که سنسور 200 مگاپیکسلی آن تاکنون در هیچ یک از محصولاتش استفاده نشده باشد، بنابراین ناگهان به سراغ مدل 450 مگاپیکسلی می رود. بنابراین به نظر می رسد در بهترین حالت این سنسور حداقل 2 سال تا رسیدن به بازار فاصله داشته باشد.

سونی و شیائومی به تازگی بزرگترین سنسور دنیا را با اندازه 1 اینچ معرفی کرده اند که در گوشی شیائومی 12 اس اولترا نیز شاهد آن هستیم. این سنسور قدرت فوق العاده بالایی در قسمت های مختلف عکاسی و فیلم برداری دارد و می تواند برای شرکت کره ای بسیار خطرناک باشد. حال اگر قرار نیست سنسور 450 مگاپیکسلی عرضه شود، باید دید سامسونگ می خواهد چه سنسوری را برای رقابت با آن در نظر بگیرد.

نظر شما در مورد این سنسور غول پیکر چیست؟ با ورود این سنسور به بازار، آیا می‌توان امیدوار بود که مرز بین دوربین‌های DSLR معمولی و گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار را از بین ببریم؟

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا