فناوری اطلاعات

سامسونگ از فناوری حافظه رم LPDDR5X با سرعت 8٫5 گیگابیت بر ثانیه رونمایی کرد

سامسونگ به تازگی جدیدترین و سریعترین فناوری رم LPDDR5X را با سرعت 8.5 گیگابیت بر ثانیه به عنوان جایگزینی سریعتر برای LPDDR5 فعلی معرفی کرده است.

سامسونگ که سابقه طولانی و عملکرد خوبی در زمینه تولید حافظه رم دارد، اخیراً بازرسی کیفی جدیدترین نوع حافظه رم خود یعنی LPDDR5X را پشت سر گذاشته است. این فناوری جدید حافظه رم قادر به دستیابی به سرعت انتقال داده 8.5 گیگابیت بر ثانیه است که در حال حاضر سریعترین فناوری موجود است. در مقایسه با سرعت 7.5 گیگابیت بر ثانیه که در واقع بالاترین سرعت رم تا مارس امسال بود، LPDDR5X پیشرفت محسوسی داشته است.

البته LPDDR5X فناوری چندان جدیدی در بازار نیست. برخی از گوشی های هوشمند در حال حاضر به این فناوری مجهز شده اند، اما این حافظه جدید که تفاوت چندانی با مدل موجود ندارد، کمی سریعتر است.

سامسونگ LPDDR5X

به گفته سامسونگ، سرعت بالای فناوری LPDDR5X در کنار مصرف بهینه آن، آن را به گزینه ای ایده آل و جذاب نه تنها در دنیای گوشی های هوشمند، بلکه برای استفاده در رایانه های شخصی، سرورها و صنعت خودرو تبدیل کرده است که قادر است افزایش سرعت محاسبات در قالب افزایش قابل توجه. سامسونگ حتی ادعا می کند که حافظه های LPDDR DRAM با استقبال بسیار خوبی در بازار رایانه های شخصی مواجه شده اند.

سامسونگ در توسعه فناوری LPDDR5X با کوالکام وارد همکاری شد تا فرآیند عرضه آن به بازار یک سال زودتر انجام شود. همچنین با اعلام زیاد اصغر معاون کوالکام، کوالکام اولین شرکتی خواهد بود که از این فناوری پرسرعت یا بهتر است بگوییم سریع ترین فناوری رم در جهان پشتیبانی کند. البته هنوز مشخص نیست که مصرف کنندگان چه زمانی به حافظه رسمی با این فناوری در بازار دسترسی خواهند داشت.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا