سامسونگ اولین تراشه‌های 3 نانومتری جهان را راهی بازار کرد

همانطور که انتظار داشتیم، سامسونگ ساعاتی قبل از عرضه اولین تراشه های 3 نانومتری جهان اعلام کرد. تراشه های 3 نانومتری سامسونگ از فناوری GAA (Gate All Around) استفاده می کنند که نسبت به فناوری FinFET بهره وری انرژی بهتر و عملکرد سریع تری ارائه می دهد. در حال حاضر اولین سری تراشه های 3 نانومتری سامسونگ در اختیار یک شرکت چینی تولید کننده دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال است و از این تراشه ها در گوشی ها، رایانه ها و سایر گجت ها استفاده می شود.

تاریخچه توسعه فناوری GAA سامسونگ به اوایل دهه 2000 برمی گردد و در سال 2017 نمونه های اولیه این نوع تراشه با موفقیت تولید شد. اما حالا پس از چندین سال تحقیق و توسعه، سامسونگ موفق شده تولید انبوه این تراشه ها را آغاز کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، TSMC که مهم ترین سازنده تراشه موبایل در جهان است و رقیب اصلی سامسونگ است، تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری را در سه ماهه چهارم سال 2022 آغاز خواهد کرد. به طور کلی، تراشه های تولید شده توسط سامسونگ کیفیت پایین تری نسبت به TSMC دارند. تراشه‌ها و باید ببینیم که آیا سامسونگ می‌تواند این روند را برای تراشه‌های 3 نانومتری معکوس کند یا خیر.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا