سامسونگ با دوربین 200 مگاپیکسلی خود یک عکس 616 متری چاپ کرد

در ماه های اخیر گزارش های زیادی در مورد سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ منتشر شده است. اگرچه هنوز هیچ کدام از گوشی ها از این سنسور استفاده نمی کنند، اما موتورولا قصد دارد به زودی گوشی مبتنی بر این سنسور را معرفی کند. حال برای نشان دادن قدرت این سنسور، سامسونگ تیزر تبلیغاتی قدرت آن را منتشر کرده است.

در این تیزر شاهد اتصال یک دوربین 200 مگاپیکسلی به بردی هستیم که برای چاپ عکس غول پیکری در ابعاد 28 در 22 متر استفاده می شود. این بدان معناست که اندازه عکس مورد نظر حدود 1.5 برابر بزرگتر از یک زمین بسکتبال است. یکی از مهندسان ارشد این پروژه می گوید: من همیشه می خواستم بدانم یک تصویر چاپی با دوربین 200 مگاپیکسلی چقدر می تواند بزرگ باشد.

در زیر می توانید این تیزر را تماشا کنید:

سامسونگ در مورد فرآیندی که برای ثبت این تصویر استفاده شده است می نویسد: «عکاس ابتدا به صفحه نمایش نگاه کرد تا ترکیب بندی خاصی را انتخاب کند. سپس مهندسان تنظیمات را برای بهینه سازی نوردهی و فوکوس تغییر دادند. تیم عکاسی پس از مشاهده حرکات گربه از روش های مختلفی برای گرفتن یک سری عکس استفاده کردند.» در نهایت این تصویر با اتصال 12 بخش مجزا به یک تصویر چاپی عظیم تبدیل شد.

مقامات ارشد سامسونگ می گویند: «مهم ترین مزیت سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی این است که کاربران کمتر نگران برش و پوسته پوسته شدن خواهند بود. مقامات همچنین معتقدند که چنین حسگری به زودی به یک انتخاب ایده آل برای ویدیوهای 8K تبدیل خواهد شد.

سنسور 200 مگاپیکسلی در نهایت باید گروه های 4 و 16 پیکسلی را برای افزایش مصنوعی اندازه پیکسل ترکیب کند. این بدان معناست که در حالت اول می تواند به عنوان یک سنسور 50 مگاپیکسلی با پیکسل های 1.28 میکرون و در حالت دوم به عنوان یک سنسور 12.5 مگاپیکسلی با 2.56 میکرون پیکسل عمل کند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا