فناوری اطلاعات

سامسونگ با ویدیویی جدید تلاش دارد مقاومت گوشی‌های تاشویش را ثابت کند

سامسونگ به تازگی ویدئویی را با جزئیات نحوه آزمایش Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 به اشتراک گذاشته است. با توجه به اینکه هر دو گوشی در ماه آگوست عرضه شدند ، هنوز مشخص نیست که چرا سامسونگ این جزئیات را در این زمان منتشر کرده است.

البته ما معتقدیم که این شرکت کره ای این کار را برای کاهش ترس ناشی از خبر ترک خوردن صفحه نمایش گلکسی Z Flip 3 انجام داده است.

سامسونگ با انتشار این ویدئو در وب سایت خود ، چهار آزمایش مربوط به اندازه گیری مقاومت را نشان می دهد. در یکی از این آزمایش ها ، هدفون ها در ظرف مخصوصی قرار می گیرند و سپس در این آزمایش مقاومت هدفون در برابر شرایط مختلف آب و هوایی اندازه گیری می شود. این تست به گونه ای طراحی شده است که هدست بتواند در شرایط مختلف محیطی به درستی کار کند.

در آزمایش دیگری ، تلفن ها در آب غوطه ور شدند. در آزمایش سوم ، یک بازوی رباتیک عملکرد قلم S را در Galaxy Z Fold 3 آزمایش می کند و در آخرین آزمایش ، هر دو گوشی بارها باز و بسته می شوند.

نگاهی به گذشته نشان می دهد که در سال 2012 ، سامسونگ ویدئویی درباره نحوه آزمایش مقاومت گوشی های خود منتشر کرد. در همان سال ، ویدئویی منتشر شد که در آن یک روبات روی تلفن می نشیند و مقاومت خود را در برابر افرادی که روی آن نشسته اند اندازه می گیرد.

البته انتشار این نوع ویدئوها منحصر به سامسونگ نیست. اپل همچنین در گذشته ویدئوهایی را در پاسخ به مواردی که برای آیفون مطرح شده بود ، منتشر کرده است. به عنوان مثال ، پس از انتشار شایعاتی مبنی بر مشکل آنتن آیفون 4s ، اپل در ویدئو جزئیات آزمایشات خود را برای اندازه گیری آنتن آیفون نشان داد. انتشار اخبار مقاومت کم در برابر خم شدن آیفون 6 باعث شد تا این شرکت ویدئوی دیگری را از آزمایشگاهی که در آن آیفون در حال آزمایش است ، منتشر کند.

Samsung Galaxy Z Flip 3

با وجود انتشار این ویدئو برای آزمایشات انجام شده بر روی گوشی های تاشو سامسونگ ، این ویدیو به درک یا حل مشکل شکستن صفحه نمایش Galaxy Z Flip 3 کمک نمی کند. تا کنون ، گزارش های مختلفی مبنی بر صفحه نمایش این تاشو تلفن ترک خورده است گزارشات در حال افزایش می گویند که این ترک ها از وسط صفحه نمایش و جایی که لولا در آن قرار دارد شروع می شود.

یکی از نویسندگان 9to5Google تجربه تلخ شکستن صفحه نمایش Galaxy Z Flip 3 در 7 اکتبر (15 اکتبر) را به شرح زیر توصیف می کند:

اخیراً ، وقتی تلفن را برداشتم ، که چند روز بعد برای بررسی در اختیار ما قرار گرفت. اگرچه در چند روز گذشته از تلفن استفاده نشده است ، اما از شکسته شدن شیشه بسیار نازک روی صفحه نمایش گوشی تعجب کردم. این تلفن در چند روز گذشته سر جای خود نیامده بود (من چند هفته پیش فقط یکبار این گوشی را گم کردم). تلفن حتی در معرض گرما و سرمای شدید قرار نگرفت. در چند روز گذشته حتی او را لمس نکرده بودم. بنابراین شکستن شیشه این گوشی واقعاً من را شوکه کرد.

یکی از کاربران مشکلی مشابه را در Reddit تنها سه روز پس از خرید گوشی تجربه کرد. کاربر دیگری تنها 24 ساعت پس از خرید این گوشی با مشکل ترک خوردن صفحه مواجه شد. با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که این مشکل تنها به Galaxy Z Flip 3 محدود نمی شود.

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد گوشی های تاشو سامسونگ به ذهنم می رسد ، دوام آنهاست. به ویژه ، اولین گوشی تاشوی این شرکت ، Galaxy Fold ، به دلیل شکاف در صفحه نمایش مدلهایی که برای بررسی ساخته شده بودند ، به تأخیر افتاد.

گزارش های منتشر شده در مورد ترک خوردن گوشی های لرزان این شرکت نشان می دهد که هنوز احتمال وجود مشکل در گوشی های تاشو وجود دارد و سامسونگ باید مطمئن شود که گوشی های تاشو در درازمدت با ترک خوردن یا شکستن مورد استفاده قرار می گیرند. با صفحه نمایش برخورد نکنید.

منبع: The Verge

به

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا