فناوری اطلاعات

سامسونگ برای زد فولد 6 به دنبال بهبود دوربین زیر نمایشگر است

سامسونگ یکی از معدود شرکت هایی است که به استفاده از دوربین زیر نمایشگر روی آورده است، اما کیفیت این نوع دوربین ها همچنان بسیار پایین تر از حد انتظار است. گلکسی زد فولد 4 از دوربین زیر نمایشگر نیز بهره می برد و اگرچه کیفیت آن نسبت به نسل قبل بهتر شده است، اما هنوز نمی تواند سلفی های جذابی بگیرد.

برای گلکسی زد فولد 4، سامسونگ تراکم پیکسلی بخشی از نمایشگر که روی دوربین قرار دارد را کاهش داد تا نور بیشتری به دوربین سلفی وارد شود. بنابراین کاربران به راحتی می توانند وجود چنین دوربینی را در زیر نمایشگر تشخیص دهند. با وجود این تغییرات، سلفی های گرفته شده با این دوربین بسیار تار هستند.

حالا سامسونگ می خواهد مواد استفاده شده برای این نمایشگرها را تغییر دهد تا کیفیت دوربین زیر نمایشگر به میزان قابل توجهی بهبود یابد. پیش بینی می شود که سامسونگ بتواند این هدف را در سال 2024 محقق کند. این بدان معنی است که به احتمال زیاد در سال 2024، گلکسی Z Fold 6 به لطف این ویژگی با دوربین زیر نمایشگر بسیار بهتر وارد بازار خواهد شد. همچنین گزارش هایی مبنی بر استفاده آیفون 16 از Face ID در زیر نمایشگر منتشر شده است و این فناوری به اپل امکان پیاده سازی چنین قابلیتی را می دهد.

منبع: notebookcheck

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا