سامسونگ در سال 2022 حدود 30 میلیون گوشی کمتری تولید می‌کند

در سال 2020، اقتصاد جهان به دلیل بحران تاج و تخت با بحران ها و چالش های زیادی مواجه خواهد شد. امسال البته تقاضا برای گوشی های هوشمند کمتر از سال های گذشته بود. در سال 2021، اگرچه وضعیت کمی بهبود یافته است، اما ارقام فروش هنوز در سطح سال های 2019 و 2018 نیست. بنابراین، برخی کارشناسان انتظار داشتند که بازار موبایل در سال 2022 بهبود زیادی داشته باشد، که بدیهی است این اتفاق نخواهد افتاد. طبق یک گزارش جدید، تولید گوشی های سامسونگ در سال 2022 کمتر از حد انتظار خواهد بود.

سامسونگ در ابتدا قصد داشت در سال 2022 حدود 310 میلیون گوشی عرضه کند اما اکنون گفته می شود امسال با 280 میلیون گوشی روبرو خواهیم بود. از سوی دیگر، انتظار می‌رود تولید تمامی گوشی‌های سامسونگ – از پایین تا پرچمدار – کاهش یابد و این بدان معناست که این تغییر به یک محدوده قیمت محدود نخواهد شد.

از جمله دلایل اصلی این تصمیم می توان به مواردی مانند حمله روسیه به اوکراین و تورم قیمت های جهانی اشاره کرد. به نظر می رسد تقاضا برای گوشی های هوشمند در ماه های اخیر به قدری کاهش یافته است که سامسونگ مجبور شده در برخی از بازارها تخفیف های قابل توجهی را برای Galaxy S22 Ultra ارائه دهد. گوشی های سایز متوسط ​​مانند گلکسی A53 5G نیز از تخفیف قابل توجهی برخوردار می شوند و گوشی های پایین رده ای مانند A13 ممکن است به زودی کاهش قیمت دریافت کنند.

گوشی سامسونگ

اگر سامسونگ واقعاً بخواهد حدود 280 میلیون گوشی در سال جاری روانه بازار کند، احتمالاً فروش گوشی های این شرکت نسبت به سال 2021 کمتر خواهد بود. اهداف تولید این شرکت لزوما برآورده نشده است و برای مقایسه باید بگوییم که این شرکت حدود 272 میلیون دستگاه عرضه کرده است. گوشی های سال 2021

علیرغم کاهش، به نظر می رسد مدیران سامسونگ امیدوارند در سال جاری حدود 18 میلیون گوشی تاشو عرضه کنند. این در حالی است که در سال 2021 حدود 13 میلیون گوشی تاشو سامسونگ در کشورهای مختلف وارد بازار شده است. یعنی حتی اگر پیش بینی سامسونگ برای افزایش تقاضا برای گوشی های صدفی محقق شود، باز هم این نوع گوشی ها سهم بسیار کمی از این بازار را در اختیار دارند.

چند روز پیش گزارشی منتشر شد که طبق آن اپل قصد دارد در سال 2022 حدود 220 میلیون آیفون تولید کند. لازم به ذکر است که تحلیلگران در ابتدا اعلام کردند که حدود 220 میلیون آیفون در سال جاری عرضه خواهد شد. پس باید ببینیم آیا شرکت های دیگر در این شرایط می توانند فروش گوشی های خود را افزایش دهند یا خیر؟

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا