سامسونگ روی سیستم دوربین زیر نمایشگر دوگانه برای بهبود تشخیص چهره کار می‌کند

ظاهرا سامسونگ در حال کار بر روی یک سیستم دوربین دوگانه در زیر نمایشگر است تا فرآیند تشخیص چهره را بهبود بخشد.

در حال حاضر، به استثنای Galaxy Z Fold 3 و Z Fold 4، سامسونگ محصولی ندارد که از فناوری دوربین زیر نمایشگر استفاده کند. اما این شرکت کره ای به تازگی حق اختراعی را در اداره مالکیت معنوی کره جنوبی (KIPRIS) ثبت کرده است که طبق توضیحات، به نظر می رسد فناوری دوربین دوگانه زیر نمایشگر باشد.

ظاهراً سامسونگ در ماه می 2021 برای این پتنت ثبت نام کرده است، یعنی قبل از اینکه گلکسی زد فولد 3 حتی رونمایی شود، سامسونگ اقدامات لازم را برای ثبت آن انجام داده است، اما امروز شاهد انتشار این پتنت بودیم.

در این پتنت همانطور که گفته شد شاهد فناوری دوربین در زیر نمایشگر دوگانه هستیم که می تواند با اسکن چهره افراد از چندین جهت مختلف به طور همزمان روند تشخیص چهره را بهبود بخشد. این بدان معناست که اسکن به صورت سه بعدی انجام می شود. در همین اسناد آمده است که این فناوری حتی قادر است اندازه مردمک چشم را برای بهبود امنیت بیومتریک محاسبه کند.

سامسونگ احتمالاً برنامه های زیادی برای فناوری دوربین زیر نمایشگر خود دارد

سامسونگ روی سیستم دوربین زیر نمایشگر دوگانه برای بهبود تشخیص چهره کار می‌کند

دوربین زیر نمایشگر در گلکسی زد فولد 3 زیر صفحه نمایش تاشو قرار دارد و سنسور آن 4 مگاپیکسلی است. دیافراگم آن نیز به F/1.8 می رسد. از همین سنسور در گلکسی زد فولد 4 استفاده شده است، با این تفاوت که سامسونگ با استفاده از فناوری جدیدتر توانسته آن را بهتر زیر صفحه نمایش پنهان کند. با این حال، این فناوری هنوز آنقدر بالغ نشده است که با چشم غیر مسلح دیده نشود.

به نظر می رسد سامسونگ یک سری برنامه برای فناوری دوربین دوگانه زیر نمایشگر دارد، اما نمی دانیم محصولی با این فناوری چه زمانی ممکن است وارد بازار شود. از سوی دیگر، پتنت ها هرگز به طور تضمینی به ما نمی گویند که چه زمانی محصولی مجهز به یک فناوری خاص به بازار می آید (اگر اصلاً باشد). اما مورد سامسونگ کمی متفاوت است. این شرکت کره ای موفق شد نه یک بار بلکه دو بار از این فناوری در محصولات خود استفاده کند و به همین دلیل احتمالا برای سومین بار تغییر محسوسی ایجاد خواهد کرد. با این حال، نباید انتظار داشته باشیم که گلکسی اس 23 به این فناوری مجهز شود.

به هر حال، به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد در آینده گوشی های خود را بدون هیچ حفره نمایشگر عرضه کند. کاملاً برخلاف اپل که تصمیم گرفتند ناچ را به سوراخ تبدیل کنند و جزیره ای پویا به گوشی خود اضافه کنند تا کاربران کمتر متوجه حفره ها شوند.

همانطور که اشاره کردیم، از آنجایی که این خبر بر اساس پتنتی است که به ثبت رسیده است، نمی توان به طور قطع اعلام کرد که چه زمانی شاهد رونمایی محصولی با پشتیبانی از فناوری دوربین دوگانه خواهیم بود. باید منتظر ماند و دید راه حل سامسونگ چیست.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا