سامسونگ شاید تعداد دوربین سری گلکسی A را از 4 به 3 برساند

همانطور که مشخص است، سامسونگ می‌خواهد از سال آینده تعداد دوربین‌های گوشی‌های سری گلکسی A خود را یک‌بار از چهار به سه کاهش دهد.

سامسونگ چندین سال است که از چهار دوربین در گوشی های میان رده سری گلکسی A خود استفاده کرده است. اغلب این دوربین ها شامل یک سنسور عمق اولیه و فوق عریض و یک دوربین ماکرو هستند، اما گهگاه شاهد اضافه شدن یک لنز تله فوتو به این گوشی ها بوده ایم. اما به طور کلی، بسیاری از این گوشی ها از همان چهار دوربین در پنل پشتی خود استفاده می کنند.

حالا یک خبرگزاری معتبر کره ای معروف به The Elec خبری منتشر کرده که سامسونگ می خواهد تعداد دوربین های سری گلکسی A را یک بار کاهش دهد. این دوربین همچنین عمق را اندازه گیری می کند و در گوشی هایی مانند گلکسی A24، گلکسی A34 و A54 استفاده نمی شود. یعنی در این سه گوشی شاهد استفاده از دوربین اصلی، ماکرو و فوق عریض خواهیم بود.

این منبع خبری همچنین اطلاعاتی در مورد نسل بعدی گوشی های میان رده سامسونگ منتشر کرد، در همین حال مطلع شدیم که گلکسی A24 احتمالا دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 5 مگاپیکسلی خواهد بود. همچنین متوجه شدیم که ترکیب محل قرارگیری لنز و اندازه سنسور در گوشی‌های A34 و A54 به ترتیب 48 + 8 + 5 و 50 + 5 + 5 مگاپیکسل خواهد بود. این اعداد در نوع خود بسیار جالب بودند، زیرا تقریباً می توان گفت که بعید است سامسونگ برای گلکسی A54 از دوربین 5 مگاپیکسلی اولترا واید استفاده کند که یک میان رده قدرتمند نیز محسوب می شود، اما از 8 استفاده کند. دوربین فوق عریض مگاپیکسلی برای هر دو گوشی گلکسی A34 و A24. . همچنین احتمال غلط املایی اطلاعات منتشر شده در مورد سنسور فوق عریض این گوشی وجود دارد.

به نظر می رسد سامسونگ تصمیم گرفته است تا دوربین تشخیص عمق گوشی های سری گلکسی A را حذف کند تا از هزینه های تولید آن ها بکاهد و از سوی دیگر، این شرکت بتواند تمرکز بیشتری روی بهبود کیفیت دوربین های دیگر مانند دوربین اصلی داشته باشد. نمی دانیم دلیل کاهش تعداد دوربین در گوشی های سری گلکسی A چیست، اما هر چه که باشد، به نظر می رسد سامسونگ در حال انجام یک سری برنامه ریزی برای بهبود عملکرد گوشی های میان رده خود است. از نظر عکاسی همانطور که مشخص است، بهبود کیفیت دوربین اصلی به وضوح در دستور کار این شرکت قرار دارد.

اما جدا از همه این موارد، سنسور تشخیص عمق واقعا مفید است و حسگر خوبی است که می تواند در برخی زمینه ها مانند حالت پرتره، فوکوس مجدد، حذف اشیاء اضافی از تصویر و بسیاری موارد خوب دیگر کمک زیادی به کاربران کند. اگرچه این موارد برای ثبت یک تصویر زیبا بسیار مهم هستند، اما اگر سامسونگ بخواهد این سنسور را از گوشی های آینده خود حذف کند، قطعا با یک سنسور جدید جایگزین خواهد شد. این بدان معناست که دوربین اصلی احتمالا همه این ویژگی ها را خواهد داشت.

با این حال این خبر فقط یک پیش بینی است و باید دید صحت دارد یا خیر.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا