سامسونگ شاید رتبه نخست بازار تراشه را به TSMC واگذار کند

عملکرد ضعیف بخش تولید تراشه سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری، این احتمال را تقویت کرده است که TSMC جایگاه این شرکت کره ای را در بالای جدول به دست گیرد.

در حال حاضر سامسونگ در فروش تراشه ها عملکرد خوبی ندارد و گفته می شود در سه ماهه سوم سال جاری، فروش تراشه ها حدود 19 درصد نسبت به سه ماهه دوم کاهش پیدا می کند و باعث می شود TSMC بتواند از این نظر به رتبه برتر صعود کند. .

طبق گزارش موسسه IC Insights، درآمد سامسونگ از فروش تراشه در سه ماهه سوم سال جاری باید حدود 18.29 میلیارد دلار باشد که حدود 19 درصد نسبت به سه ماهه دوم کاهش داشته است. بر اساس گزارش وب سایت The Korea Herald، سامسونگ در سه ماه گذشته موفق به کسب درآمدی حدود 22.62 میلیارد دلار از فروش تراشه ها شده است.

حال با این شرایط پیش بینی می شود TSMC که وضعیت فروش چیپ آن به مراتب بهتر از رقیب کره ای است، بتواند از نظر فروش تراشه، صدر جدول را به خود اختصاص دهد. همانطور که مشخص شد، فروش حافظه های DRAM، SSD و فلش NAND نزدیک به 75 درصد از کل فروش سامسونگ در شش ماهه اول سال 2022 را به خود اختصاص داده است. اما کاهش قیمت رم باعث کاهش چشمگیر درآمد سامسونگ شد.

در مورد فروش DRAM نیز باید اشاره کنیم که سامسونگ هشدار داده است که کاهش قیمت این قطعات نه تنها تا پایان سال، بلکه تا سال 2023 نیز ادامه خواهد داشت. IC Insight همچنین ادعا می کند که بازار حافظه رم در حال حاضر در وضعیتی قرار دارد. سقوط آزاد. یکی از دلایل اصلی این امر بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی سازندگان تراشه، تولید بیش از حد تراشه های رم است که باعث شده این قطعات در دست شرکت ها باقی بماند و به فروش نرسد. حتی صحبت از بعید است که وضعیت در دو فصل آینده بهتر شود. به گفته تحلیلگران این حوزه، ظاهرا در سه ماهه سوم سال جاری قیمت DRAM حتی تا 18 درصد کاهش پیدا می کند که اصلا به نفع سامسونگ نیست.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا