سامسونگ شاید مشغول ساخت اگزینوس 2300 برای سری گلکسی S23 باشد

همانطور که مشخص است، ظاهرا سامسونگ در حال کار بر روی تراشه Exynos 2300 است و حتی شایعه شده است که می تواند از آن در سری گلکسی S23 استفاده کند.

به گزارش وب سایت گلکسی کلاب، سامسونگ ظاهرا در حال کار بر روی دو تراشه جدید اگزینوس است که یکی در پرچمداران و دیگری در گوشی های میان رده استفاده می شود. جالب اینجاست که اخیراً اعلام شد که این شرکت کره ای نمی خواهد Exynos Galaxy S23 را در سال آینده عرضه کند. به عبارت ساده، تمامی مدل های سری گلکسی اس 23 با تراشه نسل دوم اسنپدراگون 8 عرضه خواهند شد. حالا اما گفته می شود که Exynos 2300 در دست ساخت است و به احتمال زیاد قلب تپنده سری S23 خواهد بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، شماره ساخت این تراشه S5E9935 است و شماره ساخت Exynos 2200 تنها کمی با آن (S5E9925) متفاوت است. در نتیجه، تراشه ممکن است Exynos 2300 (یا همانطور که سامسونگ قصد دارد آن را بخواند) باشد. متاسفانه اطلاعاتی جز این تعداد از ساخت این تراشه جدید نداریم، اما به نظر می رسد رویای پرچمداران سامسونگ برای آزمایش تراشه اسنپدراگون در سراسر جهان محقق نخواهد شد.

همانطور که گفته شد، سامسونگ همچنین در حال کار بر روی یک تراشه میانی با شماره مدل S5E8535 است. گفتن اینکه این چیپ چه نامی خواهد داشت کمی سخت است، اما Exynos 1280 که قلب تپنده گوشی هایی مانند Galaxy A33 و A53 ​​را بازی می کند، از شماره مدل S5E8825 استفاده می کند. در نتیجه تراشه جدید می تواند جایگزینی برای گوشی های میان رده باشد.

با مشخص شدن شماره مدل این دو تراشه، به نظر می رسد عرضه آن ها نیز مشخص شود. ما فقط نمی دانیم که آیا سامسونگ می تواند این تراشه ها را به خوبی بهینه کند یا خیر. امیدواریم اتفاقی که در طراحی و بهینه سازی اگزینوس 2200 و 990 افتاد، در سال آینده رخ ندهد، زیرا سال هاست که مصرف کنندگان نمی توانند قدرت پرچمدار قدرتمند سامسونگ را تجربه کنند. جالب اینجاست که خود شرکت آنها را از چنین حقی محروم می کند. با این حال، با وجود اگزینوس 2300، تعدادی از بازارهای تخصصی مانند ایالات متحده، چین و احتمالاً کره جنوبی، نسل دوم اسنپدراگون نسل 8 S23 را دریافت خواهند کرد.

با این اوصاف، ممکن است سامسونگ بخواهد مدل‌های مجهز به گلکسی اس 23 اگزینوس 2300 را برای تعدادی از بازارهای خاص، اما نه همه، بررسی کند. البته این شرکت کره ای می خواهد در سال 2025 تراشه هایی را به طور انحصاری برای گوشی های خود تولید کند. این دقیقاً همان کاری است که اپل انجام می دهد. ما نمی دانیم که آیا این به معنای تولید هسته های سفارشی است یا این شرکت دوباره با ARM کار خواهد کرد.

در حال حاضر اخبار کمی در مورد برنامه های سامسونگ برای این تراشه وجود دارد. باید منتظر ماند و دید که خود شرکت در این زمینه چه توضیحی می دهد.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا