سامسونگ شاید گلکسی S23 را در برخی از بازارها به اگزینوس 2300 مجهز کند

به نظر می رسد سامسونگ ممکن است تصمیم بگیرد که از پردازنده Exynos 2300 برای سری Galaxy S23 در برخی بازارها استفاده کند.

پیش از این گزارش شده بود که سامسونگ قصد دارد سال آینده از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام برای گوشی های پرچمدار خود استفاده کند. گفته می شد این تراشه باید نقش قلب تپنده تمامی بازارهایی را که سری گلکسی اس 23 در آن ها عرضه می شود ایفا کند، اما با توجه به اخباری که به تازگی منتشر شده، ظاهرا این شرکت کره ای هنوز قصد ندارد استفاده از تراشه های اگزینوس را کنار بگذارد.

چند ماه پیش، کریستیانو آمون، مدیر کوالکام گفت که این شرکت وارد یک همکاری طولانی مدت با سامسونگ شده است و خود پردازنده را برای تمامی مدل های سری گلکسی اس 23 تولید خواهد کرد. اما حالا گفته می شود سامسونگ در حال کار بر روی تولید تراشه اگزینوس 2300 است و از آنجایی که پرچمداران نسل گذشته به اگزینوس 2200 مجهز شده بودند، می توان نتیجه گرفت که این تراشه در سری گلکسی اس 23 استفاده خواهد شد. حتی قبلاً وب سایت گلکسی کلابز ادعا کرده بود که سامسونگ در حال کار بر روی Exynos 2300 برای سری گلکسی S23 است.

هیچ اطلاعاتی در مورد Exynos 2300 وجود ندارد. شایعه یا سکوت سامسونگ؟

گلکسی اس 23 اگزینوس 2300

از آنجایی که در حال حاضر اطلاعاتی از تراشه اگزینوس 2300 در دست نیست، این احتمال وجود دارد که اخبار مربوط به آن کاملاً شایعه و اساساً دروغ باشد. در عین حال، ما اطلاعات زیادی در مورد اسنپدراگون 8 نسل 2 داریم و اگر قرار بود یک اگزینوس 2300 وجود داشته باشد، حداقل باید اخباری در مورد آن منتشر می شد. اما این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ تصمیم گرفته در این مورد سکوت کند و اطلاعات زیادی در اختیار کاربران قرار ندهد.

از سوی دیگر، موضوع دیگری نیز قابل تامل است. امسال تقریبا 70 درصد از گوشی های سری گلکسی اس 22 به دلیل مشکل تولید اگزینوس 2200 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل اول عرضه شده اند که با فرض اینکه سری اس 23 در برخی بازارها به اگزینوس 2300 مجهز شوند، تعداد آنها بسیار کمتر از 30 درصد امسال اگرچه واضح است که هر دو پردازنده با استفاده از فناوری تولید 4 نانومتری تولید خواهند شد، فناوری تولید 4 نانومتری TSMC بسیار بهتر از فناوری تولید 4 نانومتری سامسونگ است.

گواه برتری فناوری ساخت 4 نانومتری TSMC را می توان در مقایسه بین نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس و A15 مشاهده کرد. جایی که تراشه کوالکام توانست در تست بازی بر تراشه بسیار قدرتمند اپل غلبه کند اما اسنپدراگون 8 نسل 1 پس از دقایقی با مشکل داغ شدن بیش از حد و افت عملکرد جدی مواجه شد. لازم به ذکر است که تراشه کوالکام مدل استاندارد ساخت سامسونگ و مدل پلاس ساخت TSMC است.

همانطور که در بالا ذکر شد یا این تراشه وجود دارد اما سامسونگ توانسته آن را یک راز بزرگ نگه دارد و اطلاعاتی در مورد آن در اختیار کاربران خود قرار ندهد یا اصلاً تراشه اگزینوس 2300 وجود ندارد باید دید چه خبر موثق تری منتشر خواهد شد. در این راستا در روزهای بعد. تا آن زمان باید این خبر را شایعه دانست چرا که قرارداد امضا شده توسط کوالکام و سامسونگ امکان چنین چیزی را تکذیب می کند.

منبع: Wccftech

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا