فناوری اطلاعات

سامسونگ می‌گوید اطلاعات برخی از کاربرانش به دست هکرها افتاده است

سامسونگ اعلام کرد که یک هکر یا گروهی از هکرها با حمله سایبری به سیستم های این شرکت موفق به کسب اطلاعات شخصی برخی از کاربران شده اند.

در اوایل سال جاری، شنیدیم که گروهی از هکرها موفق شده اند به کد منبع دستگاه های گلکسی دسترسی پیدا کنند. در این حمله سایبری، اطلاعات شخص خاصی به بیرون درز نکرد، اما باز هم یک رخنه امنیتی به هکرها اجازه داد تا به طیفی از اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

البته همانطور که سامسونگ می گوید، خوشبختانه این اطلاعات شامل شماره کارت اعتباری یا شماره امنیت اجتماعی آن کاربران نمی شود، اما احتمالاً شامل نام، مخاطبین، تاریخ ساخت و غیره می شود. به دست هکرها افتاده است. سامسونگ به طور رسمی اطلاعاتی مبنی بر اینکه چه تعداد از کاربران خود در معرض این حمله سایبری قرار گرفته اند را منتشر نکرده است، اما به گفته وب سایت منبع، ظاهرا این شرکت کره ای در حال ارسال ایمیل برای کاربرانی است که اطلاعات آنها در این حمله سایبری به خطر افتاده است. ) سقوط.

با توجه به توضیحات سامسونگ در این زمینه، ظاهرا در اواخر ماه جولای، یک هکر (یا گروهی از هکرها) موفق شده اند به سیستم عمومی این شرکت دسترسی پیدا کرده و اطلاعات یک سری از کاربران را به سرقت ببرند. این شرکت می‌گوید گوشی‌های هوشمند یا گجت‌های افراد با مشکل خاصی مواجه نشده‌اند و اطلاعات مهمی مانند شماره کارت‌های اعتباری به دست هکرها نیفتاده است، اما قصد دارد با همکاری یک امنیت سایبری، سیستم خود را در برابر چنین حملاتی ایمن‌تر کند. firm.slow سامسونگ در این رابطه گفت:

ما متعهد به حفاظت از امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود هستیم. ما سخت کار می کنیم تا کیفیت امنیتی سیستم خود را در اسرع وقت بهبود دهیم.

سامسونگ می گوید کاربران نیازی به انجام کار خاصی ندارند. فقط در صورت دریافت ایمیل مشکوک یا ناشناخته، حتما از صحت آن اطمینان حاصل کنید یا به قسمت امنیت حساب کاربری خود بروید و مطمئن شوید که هیچ فعالیت مشکوکی با آن انجام نشده است.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا