سامسونگ هزینه‌ی تعمیر گوشی‌هایش را با این سیاست جدید نصف می‌کند

به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد قطعات بازیافتی را به مشتریان خود بفروشد تا هزینه تعمیر گوشی آنها را کاهش دهد و به زودی این برنامه را راه اندازی خواهد کرد.

مدتی است که می شنویم برخی از شرکت ها قصد دارند برنامه ای را برای کاهش هزینه تعمیر گوشی و محصولات خود راه اندازی کنند. اپل، گوگل و سامسونگ سه شرکتی هستند که این روزها درباره آنها شنیده ایم. اما این در مورد برنامه سامسونگ برای فروش جداگانه قطعات گوشی خود به مصرف کنندگان است.

بدیهی است که برنامه سامسونگ فروش قطعات با موادی است که از مواد بازیافتی ساخته شده اند. این امر هم تاثیر مواد خطرناک برای محیط زیست را کاهش می دهد و هم هزینه خرید این قطعات را برای مصرف کننده کاهش می دهد.

مواد به کار رفته در ساخت این قطعات نیز شامل پلاستیک، فلز و مواردی از این دست خواهد بود که قبلا برای ساخت گوشی های دیگر استفاده می شد. ظاهراً این شرکت کره ای می خواهد این برنامه را در ماه های آینده به طور رسمی راه اندازی کند. در واقع به نظر می رسد باید تا قبل از شروع ترم دوم شاهد اجرای رسمی این برنامه باشیم. اکنون نمی دانیم دقیقا چه زمانی این اتفاق می افتد.

همانطور که گفته شد استفاده از مواد بازیافتی در تولید این قطعات هزینه های پرداختی مصرف کنندگان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به عنوان مثال، وب سایت Business Korea معتقد است با این سیاست جدید، هزینه تعمیر صفحه نمایش به نصف هزینه ای که این روزها باید برای تعمیر صفحه نمایش پرداخت کنید، کاهش می یابد. یکی از مهم ترین قسمت های گوشی های سامسونگ که معمولا قیمت بالایی دارد، نمایشگر آن ها می باشد زیرا از پنل Super AMOLED استفاده می کنند و این پنل ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به نمایشگرهای LCD دارند. هزینه تعویض آنها اغلب زیاد است، بنابراین برنامه سامسونگ می تواند بسیار مفید باشد.

هزینه تعمیرات سامسونگ

با این حال، تعدادی از مصرف کنندگان ابراز نگرانی کرده اند که ممکن است کیفیت این قطعات به دلیل استفاده از مواد بازیافتی در ساخت آنها پایین باشد. سامسونگ همچنین اطمینان داد که کیفیت این قطعات بسیار بالاست و تفاوتی بین آنها و قطعات جدید وجود نخواهد داشت. البته هنوز نمی دانیم که چه قطعاتی در این برنامه سامسونگ قرار می گیرند و هزینه آن ها چقدر خواهد بود. پس باید منتظر ماند و دید چه خبرهای بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد.

سامسونگ به تازگی شروع به استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود کرده است. به عنوان مثال در ساخت همین سری گلکسی اس 22 که پرچمدار جدید این شرکت کره ای است، از تورهای ماهیگیری دور ریخته شده استفاده شده است. البته این موضوع با وجود خارج شدن شارژر و هندزفری از جعبه این محصولات باعث کاهش قیمت این گوشی ها نشد.

در یکی دو سال اخیر، سامسونگ نیز تصمیم گرفته است که استفاده از پلاستیک و کاغذ را در بسته بندی های خود به حداقل برساند. به عنوان مثال، برداشتن شارژر و هندزفری از جعبه دقیقاً دلیل آن بود، اما در نتیجه شرکت ها سود بیشتری کسب کردند و مصرف کنندگان مجبور شدند هزینه جداگانه ای برای خرید هندزفری، شارژر یا هدست بی سیم بپردازند. قطعات بازیافتی نیز بخشی از برنامه های سامسونگ برای حفاظت از محیط زیست است.

متاسفانه ما نمی دانیم که سامسونگ در کدام کشورها این برنامه را اجرا خواهد کرد. اما به نظر می رسد طی یکی دو سال آینده، این بخش مهمی از برنامه های بسیاری از شرکت های گوشی هوشمند در سراسر جهان باشد. زیرا هزینه تعمیرات واقعا بالاست و مصرف کنندگان با توجه به این مشکل حتی از خرید گوشی از تعدادی شرکت خودداری می کنند.

باید دید در ماه های آینده چه اخباری از برنامه کاهش هزینه های سامسونگ منتشر خواهد شد و آیا با استقبال مواجه خواهد شد یا خیر. نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا