سامسونگ همچنان روی ساخت اگزینوس 2300 کار می‌کند

به نظر می رسد سامسونگ هنوز روند تولید اگزینوس 2300 را متوقف نکرده است، بنابراین این سوال پیش می آید که آیا فرصتی برای تجهیز سری گلکسی اس 23 به این تراشه وجود دارد؟

در حال حاضر بسیاری از کاربران و طرفداران گوشی های سامسونگ می خواهند بدانند که آیا گوشی های سری گلکسی اس 23 بالاخره تنها با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 عرضه می شوند یا اینکه سامسونگ نسخه مجهز به اگزینوس 2300 را در بازارهای معمولی عرضه خواهد کرد.

در حال حاضر بسیاری از خبرگزاری ها بر این باورند که تنها شاهد عرضه سری گلکسی اس 23 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهیم بود، زیرا خود کوالکام اعلام کرده است که تامین کننده تراشه سامسونگ در سه ماه اول سال 2023 در بازارهای جهانی خواهد بود. همچنین برخی از این وب سایت های خبری معتقدند که سامسونگ به همین دلیل روند تولید Exynos 2300 را متوقف کرده است اما آنطور که به نظر می رسد این شرکت کره ای همچنان بر تولید این تراشه اصرار دارد.

ما از پایگاه داده بلوتوث دریافتیم که سامسونگ همچنان روی تراشه فوق کار می کند. جایی که اخیرا تراشه ای با شماره مدل S5E9935 که در واقع Exynos 2300 است تایید شده است. البته دریافت تاییدیه بلوتوث هیچ اطلاعات خاصی را در مورد یک محصول فاش نمی کند، بنابراین نمی دانیم که Exynos 2300 چند هسته و چه قابلیت هایی خواهد داشت. تنها چیزی که می دانیم این است که این تراشه از بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کند.

سامسونگ همچنان روی ساخت اگزینوس 2300 کار می‌کند
Exynos 2300 Galaxy S23

همچنین، به نظر می رسد که تراشه مذکور واقعاً راهی بازار خواهد شد. حال این سوال پیش می آید که آیا سری گلکسی اس 23 آن را می پذیرد یا خیر؟ وقتی به این سوال می رسیم همه چیز کمی پیچیده می شود. اگرچه می دانیم که سامسونگ روند تولید اگزینوس 2300 را متوقف نکرده است، اما این بدان معنا نیست که سری گلکسی اس 23 باید در تعدادی از بازارها با تراشه مذکور عرضه شود.

از سوی دیگر، بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ که معمولا از سری گلکسی اس استفاده می کنند، مایلند پرچمداران این شرکت کره ای را تنها با پردازنده های کوالکام ببینند، چرا که در چند سال اخیر کوالکام قدرتمندتر، تراشه سریعتر و بهینه تر تولید می شود و اگزینوس همیشه سر و گردن ضعیف تر به نظر می رسد.

همانطور که اشاره کردیم، مدیرعامل کوالکام تقریبا تایید کرده است که این شرکت تامین کننده پردازنده گوشی های پریمیوم سامسونگ در بازار جهانی خواهد بود. از سوی دیگر هیچ بنچمارکی برای گوشی های سری گلکسی اس 23 با تراشه اگزینوس منتشر نشده است که خود می تواند به شایعه مجهز نبودن این گوشی ها به تراشه اگزینوس دامن بزند.

با این حال، تقریباً سه ماه تا عرضه سری گلکسی S23 باقی مانده است که گفته می شود در هفته اول فوریه 2023 انجام می شود. در نتیجه، انتظار می رود در هفته های آینده اخبار بیشتری در مورد Exynos 2300 منتشر شود. منطقی ترین نتیجه در حال حاضر این است که حتی اگر این پردازنده ساخته شود، سامسونگ به احتمال زیاد از آن در سری گلکسی اس 23 استفاده نخواهد کرد.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا