سامسونگ پشتیبانی از گلکسی S9 را رسما متوقف کرد

به نظر می رسد سامسونگ دیگر قصد آپدیت گلکسی اس 9 را ندارد و باید این گوشی و مدل پلاس آن را از دیگر گوشی های منسوخ شده این شرکت کره ای بدانیم.

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از بهترین پرچمداران سامسونگ بودند که در سال 2018 به طور رسمی معرفی شدند، این گوشی ها با تراشه اسنپدراگون 845 و در نهایت 6 گیگابایت رم، ابرقدرت ها در زمینه گوشی های هوشمند به حساب می آمدند اما مانند هر پرچمدار دیگری این گوشی ها دوران خاص خود را داشتند و ما می دانستیم که باید روزی با آنها خداحافظی کنیم.

در حال حاضر، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در لیست گوشی های سامسونگ که هنوز واجد شرایط به روز رسانی امنیتی و نرم افزاری هستند، ذکر نشده است. البته سال گذشته این گوشی در لیست محصولاتی دیده شد که هر فصل نه هر ماه، آپدیت های امنیتی دریافت می کنند، اما در نهایت این اتفاق اجتناب ناپذیر رخ داد و اگر اتفاق عجیبی برای این گوشی هایی که نیاز به آپدیت از سوی سامسونگ دارند، بیفتد. هیچ به روز رسانی برای آنها منتشر نخواهد شد.

آخرین آپدیت نرم افزاری برای دریافت سری گلکسی اس 9 اندروید 10 بود و تمامی رابط های کاربری سامسونگ بر اساس این سیستم عامل بود. دقیقاً همین آپدیت به عنوان آخرین آپدیت گلکسی نوت 9 منتشر شد، با این تفاوت که پرچمداران سری نوت که قرار است در پایان سال 2018 عرضه شوند، همچنان آپدیت های امنیتی فصلی را دریافت می کنند. همچنین انتظار می رود پشتیبانی از گلکسی نوت 9 تا پایان سال جاری به طور رسمی به پایان برسد.

علاوه بر این، سامسونگ گوشی‌های پرچمدار و بسیار محبوب سال 2019 خود یعنی سری S10 را نیز به لیست محصولات واجد شرایط برای به‌روزرسانی‌های امنیتی فصلی اضافه کرده است. به این ترتیب، اگر از کاربران این محصولات هستید، احتمالاً باید هر سه ماه یک بار یک به روز رسانی امنیتی دریافت کنید، نه نرم افزار. این گوشی ها آخرین آپدیت خود را در ماه مارس دریافت کردند و کار خود را با اندروید 12 تکمیل کردند.

سامسونگ احتمالا تا سال آینده سری گلکسی اس 10 را پوشش خواهد داد و پس از آن دیگر آنها را به روز نخواهد کرد. این شرکت کره ای مدت زیادی است که در کنار دیگر شرکت های سازنده گوشی های اندرویدی از محصولات خود پشتیبانی می کند. گوشی های پریمیوم، پرچمداران اقتصادی و پرچمداران پریمیوم این شرکت از سال 2021 به بعد، حق دریافت 4 نسخه اندروید و 5 سال آپدیت امنیتی را دارند که از این نظر این شرکت کره ای پس از اپل بهترین شرکت و حتی بهتر از گوگل است. فقط 3 ساله محصولات خود را حفظ می کند. حتی در انتشار زودهنگام به روز رسانی برای مدل های مختلف گوشی های خود، سامسونگ در بین شرکت های اندرویدی رقیب بی بدیل است.

سری گلکسی اس 20 که با اندروید 10 در بازار ظاهر شد، واجد شرایط سه نسخه از سیستم عامل اندروید و چهار سال به روز رسانی امنیتی است. بنابراین باید با دریافت اندروید 13 کار خود را به پایان برسانند.سری S21 و S22 طبق سیاست جدید شرکت کره ای تا چهار سال دیگر آپدیت خواهند شد و این بدان معناست که پس از آن دیگر از نظر نرم افزاری تحت پوشش سامسونگ قرار نخواهند گرفت. به ترتیب اندروید 15 و 16 را دریافت می کنند، اما همه افراد تا یک سال بعد به روز رسانی امنیتی دریافت خواهند کرد.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا