سامسونگ کند کردن عمدی گوشی‌هایش را تأیید کرد؛ آپدیت رفع مشکل در راه است

چند روز پیش اعلام شد که سرویس بهینه سازی بازی (GOS) موجود در گوشی های سامسونگ، عمداً عملکرد بیش از هزار برنامه را محدود می کند. به طور خاص، این سرویس نرم افزاری برای محدود کردن عملکرد بازی برای افزایش عمر باتری و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی طراحی شده است.

طبق تحقیقات انجام شده، عملکرد بسیاری از اپلیکیشن ها نیز تحت تاثیر این سرویس نرم افزاری قرار می گیرد. سامسونگ پیش از این در بیانیه ای رسما تاخیر عمدی در اپلیکیشن های مختلف روی گوشی های این شرکت را تایید کرده است. از سرویس بهینه سازی بازی برای بهینه سازی عملکرد پردازنده و پردازنده گرافیکی در طول بازی های طولانی استفاده می شود تا بدنه گوشی بیش از حد داغ نشود. سامسونگ اعلام کرده است که به زودی ویژگی جدیدی در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت تا بتوانند عملکرد را در اولویت قرار دهند.

بنابراین به احتمال زیاد به زودی با انتشار آپدیت نرم افزاری، گوشی های سامسونگ بتوانند این انتخاب را داشته باشند تا با فدا کردن عمر باتری و گرم کردن گوشی، از عملکرد بهتری بهره ببرند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

منبع: GizmoChina

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا