فناوری اطلاعات

سربازان آمریکایی از هدست‌های واقعیت افزوده‌ی مایکروسافت راضی نیستند

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، هدست واقعیت افزوده مایکروسافت با بازخورد منفی سربازان آمریکایی مواجه شده است. سربازانی که این هدست‌ها را آزمایش می‌کنند از اختلال در مأموریت‌ها شکایت دارند و می‌گویند این هدست‌ها باعث سردرد، حالت تهوع و خستگی چشم می‌شوند. گزارشی که توسط وزارت دفاع تهیه شده و بلومبرگ به دست آورده است نشان می دهد که این هدست ها با استقبال کمی روبرو شده اند. این سربازان می گویند هدست های مورد بحث به آنها در انجام ماموریت هایشان کمک نمی کند.

در این رابطه یکی از سربازان گفت که این هدست حتی جان آنها را به خطر می اندازد زیرا دشمن به دلیل نوری که از خود ساطع می کند به راحتی موقعیت آنها را تشخیص می دهد. البته در این گزارش به بهبودهای محسوس در کنار ضعف ها و مشکلات اشاره شده است. همچنین سخنگوی ارتش به وب سایت Insider اعلام کرد که آزمایش های انجام شده بر روی این هدست ها موفقیت آمیز بوده است.

لازم به ذکر است که مایکروسافت یک سری قرارداد به ارزش ده ها میلیارد دلار با ارتش آمریکا منعقد کرده است که بر اساس آن باید هدست های واقعیت افزوده خود را در اختیار سربازان قرار دهد. این هدست ها علاوه بر ارائه اطلاعات مربوط به ناوبری و دستورات، در زمینه دید حرارتی و دید در شب نیز کاربرد دارند.

مدتی پیش، ارتش درخواست بودجه 400 میلیون دلاری برای خرید تجهیزات بیشتر از مایکروسافت را ارائه کرد، اما سنای آمریکا به دلیل نگرانی از ضعف این هدست ها، تنها با 50 میلیون دلار از این درخواست موافقت کرد. در هر صورت صرف نظر از وضعیت فعلی این هدست ها، ارتش آمریکا سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام داده است و باید دید در چند سال آینده این هدست ها چه نقشی در جنگ دارند.

آیا خرید هدست واقعیت مجازی منطقی است؟

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا