خانواده

سریال ترکی مدرسه ای

لباس فرم مدارس در کشورهای مختلف دنیا (56 عکس)

تقریباً نیمی از تعطیلات تابستانی را پشت سر گذاشته‌ایم و دانش آموزان کم کم باید آماده شروع سال تحصیلی جدید باشند. در کشورمان لباس فرم‌های متعددی برای مدارس وجود دارد و برخی از مدارس اصلاً لباس فرم ندارند!

اما در خیلی از کشورها پایه‌های تحصیلی مختلف، لباس فرم مدارس خاص خودشان را دارند و تمام دانش آموزان موظف به پوشیدن آن‌ها هستند. در ادامه با لباس فرم مدارس کشورهای مختلف دنیا آشنا شوید.

در ادامه تصاویری از لباس فرم دانش آموزان کشورهای انگلستان، سومالی، هند، کلمبیا، روسیه، آفریقای جنوبی، نپال، کره جنوبی، ژاپن و چند کشور دیگر را خواهیم دید که برخی از این لباس‌ها سنتی هستند و با فرهنگ کشور تناسب دارند. برخی از لباس فرم‌ مدرسه‌ها شامل دامن‌های ساده، شلوار و پیداهن دکمه پایین است که پیشنهاد می‌کنیم در ادامه تصاویر این لباس فرم‌های زیبا را از دست ندهید.

عکس‌های ارسالی کاربران محترم

امیداریم که دیدن تصاویر لباس فرم دانش آموزان برای شما جذاب بوده باشد. اگر از لباس فرم مدارس دخترانه یا پسرانه داخل کشور عکس دسته جمعی دارید، خوشحال می‌شویم آنها را به ایمیل zoomlife24@gamil.com ارسال کنید تا در ادامه اضافه شود.


مدارس خارجی در ترکیه

مدارس خارجی در ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از والدین که به دنبال تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور هستند را به خود جلب کرده است. بالاخص که ترکیه می تواند مفصد بسیار خوبی برای ایرانیان چه برای کار و چه برای زندگی باشد. سرمایه گذاری در ترکیه برای بسیاری از افراد به معنی خرید ملک در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه نیست. بسیاری از افراد سرمایه گذاری را از جنبه انسانی آن در نظر می گیرند.

به هین دلیل ترجیح می دهند تا فرزندان خود را در مدارس آمریکایی و انگلیسی زبان ثبت نام کنند. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد اقامت در ترکیه را دارید مدارس خارجی در ترکیه بالاخص کالج های شهر استانبول می تواند یکی از گزینه های شما برای سرمایه گداری در رشد و توسعه ی فردی فرزندانتان باشد. در این نوشتار به معرفی چند مورد از بهترین مدارس خارجی در شهر استانبول خواهیم پرداخت.

استانبول به دلایل متعدد از جمله موقعیت استثنایی خود کانون توجه سرمایه گذاران بسیاری است. مدارس آمریکایی، مدارس انگلیسی، مدارس فرانسوی، روسی، ایتالیایی، آلمانی، بلغاری و حتی مدارس ایرانی در ترکیه و…در این میان تعداد مدارس آمریکایی نسبت به بقیه مدارس خارجی بسیار بیشتر است.

هر چند مابقی شهرهای ترکیه نیز از کالج ها و مدارس خارجی فراوانی برخوردار هستند اما با این حال استانبول از نظر تعداد این مدارس نسبت به بقیه ی شهرهای ترکیه پیشتاز است.

آمریکا با دارا بودن 465 مدرسه در استانبول در صدر جدول قرار دارد. این در حالی است که تعداد مدارس انگلیسی (بریتانیایی) 83، مدارس فرانسوی 72، مدارس روس 44  و مدارس آلمانی 7 عدد است. البته تعداد مدارس بلغاری تاسیس شده در استانبول نیز قابل توجه است. در مجموع 920 مدرسه خارجی در استانبول پذیرای دانش آموزان با استعداد از سراسر دنیاست.

تعداد

مدارس

465

آمریکایی

83

انگلیسی

72

فرانسوی

7

آلمانی

44

روسی

212

بلغاری

3

یونانی

3

ایرانی

920

تعداد کل

بهترین مدارس خارجی در ترکیه

در زیر سعی شده است به معرفی برخی از بهترین مدارس خارجی در ترکیه بپردازیم. البته در نظر داشته باشید که معرفی این مدارس بر اساس رتبه بندی خوب و یا خوب تر انجام نشده است بلکه فقط قصد معرفی این مدارس برای تصمیم هر چه شفاف تر در ارتباط با تحصیل در ترکیه می باشد.

1. مدرسه خصوصی رابرت (Robert College )

بهترین مدارس خارجی در ترکیه

یکی از بهترین مدارس خارجی در ترکیه مدرسه خصوصی رابرت در سال 1863 در استانبول تاسیس شد. این دبیرستات با سیستم آموزشی پویای خود تا به امروز یکی از موفق ترین مدارس خارجی ترکیه به شمار می رود. در عین حال، از نظر بسیاری این مدرسه، بهترین مدرسه خصوصی ترکیهشمرده می شود، کالج رابرت در مدت زمان کوتاهی پس از تاسیس، تبدیل به کانون توجه دانش آموزان و والدین شد. این مدرسه در سال تحصیلی 2019-2020 فقط در ترکیه، پذیرای 1042 دانش آموز از 57 استان متفاوت بود.

این مدرسه با امکانات و تسهیلات خاصی که برای دانش آموزان خود فراهم می آورد، می تواند احتمال پذیرش فرزندان شما را در بهترین دانشگاه های دنیا به میزان قابل توجهی بالا ببرد. سیستم مشاوره ی تحصیلی خارج از کشور این مدرسه، می تواند شرایط بسیار ویژه ای برای فرزندان شما رقم زند.این مدرسه با استفاده از مدرن ترین امکانات و تکنولوژی به روز دنیا، پذیرای دانش آموزان شماست.

دانش آموزان در کالج رابرت پس از اتمام دوره ی آموزش انگلیسی، نه تنها واحد های درسی را به زبان انگلیسی دریافت می کنند بلکه در عین حال می توانند با انتخاب یکی از زبان های دوم تعیین شده توسط مدرسه، واحد های درسی خود را به زبان آلمانی یا فرانسه نیز فراگیرند.

آزادی | آمریکا

لازم به ذکر است، واحد های عمومی و مشترک این مدرسه نیز همانند دیگر مدارس خارجی موجود در ترکیه به زبان ترکی تدریس می شود. واحدهای عمومی و مشترک مدارس ترکیه، توسط وزارت آموزش ملی این کشور تعریف شده است.

واحدهای آموزشی و روش آموزشی در کالج رابرت، به نوعی تلفیق روش ها و واحد های موجود در ترکیه و ایالات متحده ی آمریکا است. دانش آموزان پس از گذراندن دوره ی اجباری یک ساله ی آموزش زبان و ادبیات انگلیسی، شروع به فراگیری مفردات درسی می کنند. در این دوره ی یکساله بخش عمده ای از زمان آموزش، مربوط به آموزش زبان انگلیسی است. در صورتی که در فکر مدارس آمریکایی در ترکیه هستید این مدرسه را فراموش نکنید.

2. مجموعه مدارس سِو (SEV)

یکی دیگر از بهترین مدارس خارجی ترکیه  مجموعه ی آمریکایی سو، از سال 1968 تاسیس شد. این مجموعه با شعار «سو یعنی دوست داشتن. دوست داشتن انسانیت و خدمت به آن» آغاز به کار کرد و در مدت کوتاهی به موفقیت های چشم گیری در عرصه ی آموزش دست پیدا کرد. این مجموعه در ابتدا توسط فارغ التحصیلان مدارس آمریکایی بورد (Amerikan Bord Okulları ) در شهر های ازمیر، تارسوس و اوسکودار تاسیس شد.

مدارس مجموعه سو در مقاطع متفاوت پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان  پذیرای دانش آموزان از سراسر جهان است. این کالج آمریکایی نیز با استفاده از به روزترین متدهای آموزشی و بهره مندی از معلم های آمریکایی در زمره ی مراکز آموزشی مدعی ترکیه است.

به غیر از زبان انگلیسی و ترکی که به ترتیب برای واحدهای درسی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد دانش آموزان یکی از سه زبان فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی را نیز به انتخاب خود به عنوان دومین زبان آموزشی مدرسه فراخواهند گرفت. دانش آموزان فارغ التخصیل از این مدارس به نسبت سایر رقبای خود بسیار راحت تر موفق به دریافت مدارک بین المللی زبان در هر یک از زبان های مذکور می شوند.

گروه مشاوره و روانکاوی این دانشگاه به صورت فعال، سعی بر ارتقای سطح عملکرد دانش آموزان دارد. این شاخصه در کنار بسیاری از امکانات آموزشی، تکنولوژیک و خدماتی دیگر این مدرسه را تبدیل به کانون توجه بسیاری از والدین ترک و خارجی کرده است.

مقطع دبیرستان این مجموعه، تحت عنوان دبیرستان ساج مشغول به فعالیت است. دبیرستان این مجموعه، دارای 100 معلم است. از این تعداد معلم، 19 نفر آمریکایی هستد. میانگین تجربه ی معلم های این دبیرستان 15 سال است.
در بین آمارهای قبولی دانشگاه های برتر در ترکیه، مجموعه سو از آمار قبولی بسیار بالایی برخوردار است. در عین حال درصد دانش آموزانی که پس از فارغ التحصیلی از این مدارس موفق به قبولی در دانشگاه های معتبر در خارج از ترکیه شده اند نیز قابل توجه است.

دانش آموزان فارغ التحصیل از این مدرسه با مهارت های جدیدی که فراگرفته اند، از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند.

3. دبیرستان فرانسوی سنت ژوزف:

قابل ذکر است از مدارس خارجی ترکیه به زبان فرانسوی دبیرستان فرانسوی سنت ژوزف (Saint Joseph) نیز یکی دیگر از مدارس برجسته ی خارجی در ترکیه است. این مدرسه در سال 1857 میلادی در ترکیه شروع به فعالیت کرد. مجموعه مدارس سنت ژوزف در حال حاضر در با بیش از 1800 مدرسه در 84 کشور مشغول به پرورش دانش آموززان هستند. مدارس سنت ژوزف در کشورهای مختلف در مجموع 60000 معلم و 785.127 دانش آموز دارد.

افراد شناخته شده بسیاری در ترکیه فارغ التحصیل از این دبیرستان هستند. زبان تدریس در این دبیرستان به ترتیب فرانسوی و انگلیسی است. همانند دیگر مدارس خارجی ترکیه، واحد های درسی مشترک تعیین شده از طرف وزارت آموزش ملی ترکیه، به زبان ترکی تدریس می شود.

یکی از جاذبه های کم نظیر این دبیرستان در کنار آزمایشگاه ها و امکانات منحصر به فرد آموزشی، وجود انجمن فارغ التحصیلان این مدرسه است. این انجمن در حوزه های متفاوت علمی، فرهنگی، هنری و … فعالیت می کند و زمینه ای است برای تداوم توسعه شخصی فارغ التحصیلان این مدرسه. دبیرستان سنت جوزف ازمیر نیز از همانند شعبه ی این مدرسه در استانبول، مورد استقبال دانش اموزان خارجی و ترک قرار می گیرد.

هزینه ثبت نام مدارس خارجی در ترکیه

هزینه ثبت نام مدارس خارجی در ترکیه بسیار متفاوت می باشد. این که شما تصمیم داشته باشید که در کدام مدرسه در نظر دارید ثبت نام کنید. و این که از مدرسه چه امکاناتی را درخواست داشته باشید می تواند تا حدودی هزینه های را مشخص نماید. در این بخش می توانید میانگین هزینه ی ثبت نام در این مدارس را مشاهده کنید. لازم به ذکر است، هر یک از مدارس امکان پرداخت قسطی هزینه ثبت نام را برای والدین فراهم کرده است. اقساط بین 4 تا 10 ماه متغیر هستند. در عین حال دانش آموزان واجد شرایط با برخورداری از بورس های متفاوت ارائه شده از طرف این مدارس می توانند در این مدارس ثبت نام کنند.

میانگین مبلغ ثبت نام نام مدرسه
73.480 لیر ترک دبیرستان آمریکایی رابرت
100.000 لیر ترک مدارس سو _ دبیرستان
52.305 لیر ترک مدارس سو_پیش دبستانی
62.025 لیر ترک مدارس سو_دبستان
  65.117 لیر ترک دبیرستان فرانسوی سنت جوزف

در مطلبی جداگانه، به ریزجزئیات ثبت نام در مدارس و دانشگاه های خارجی در ترکیه خواهیم پرداخت و سعی خواهیم کرد تا آسان ترین شرایط ورود به بهترین مدارس و دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه را در اختیار شما همراهان همیشگی موسسه ی خدمات مهاجرتی الواپلای قرار خواهیم داد.


برای اطلاع از نحوه دسترسی به سریال های ترکی مدرسه ای عاشقانه و سریال ترکی مدرسه ای دوبله فارسی شده در مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه باشید.

سریال های ترکی درباره دانش آموزان

همانطور که بهترین سریال های کره‌ای مدرسه و یا انیمه‌های مدرسه و دبیرستان طرفداران بسیاری دارند، سریال های ترکی مدرسه ای نیز مخاطبان خود را به دست آورنده‌اند. در سال‌های اخیر فیلم‌ها و سریال‌های ترکی بسیاری با موضوع مدرسه و دبیرستان ساخته شده است.

در مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای ضمن معرفی سریال ترکی مدرسه ای جدید 2022، به معرفی محبوب ترین سریال های ترکی مدرسه ای در دهه اخیر نیز خواهیم پرداخت. سریال ترکی عاشقانه مدرسه ای به گونه‌ای آغاز می‌شود که مخاطب نوجوان تا بزرگسال جذب آن می‌شود. سریال‌های ترکی خواهر و برادرانم، در انتظار خورشید و دختران آفتاب از نمونه‌های برتر این دست از سریال هستند.

مقالات مکمل:

بهترین سریال های ترکی 2021

بهترین سریال های ترکی 2022

بهترین سریال های ترکی 2023

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای

جدیدترین و محبوب ترین سریال های دهه اخیر

فهرست جدیدترین سریال های ترکی مدرسه ای در سال 2022 در یک نگاه:

 • امتیاز IMDb بهترین سریال های مدرسه ای ترکی
 • هرچی میخواد بشه
 • بشنو منو
 • یقه خاکی
 • آشفته
 • خواهر و برادرانم
 • اسکندر تیرانداز

فهرست محبوب ترین سریال های ترکی مدرسه ای در یک نگاه:

 • عشق ۱۰۱
 • این هم داستان زندگی من است
 • معلم
 • دختران آفتاب
 • پدرم نتوانست درسش را پاس کند
 • مرا اینگونه دوست داشته باش
 • در انتظار آفتاب
 • جزر و مد
 • فریحا
 • چند سریال ترکی مدرسه ای قدیمی
بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022

ضمن آشنایی با بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022 و محبوب‌های دهه اخیر، می‌توانید در مقاله‌هایی که در ادامه پیوست شده‌اند همراه فیگار باشید.

مقالات مکمل:

بهترین فیلم‌ها و سریال‌های تینیجری ترکی

جدول پخش سریال های ترکیه 2023 و 2022

امتیاز IMDb بهترین سریال های مدرسه ای ترکی

برای تماشای امتیاز IMDb سریال‌هایی که در این فهرست معرفی شده‌اند، به صفحه اینستاگرام فیگار رجوع نمایید:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by رسانه تخصصی سینما، بازی و هنر (@figar_ir)

Gelsin Hayat Bildiği Gibi

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022
 • نام فارسی: هرچی میخواد بشه
 • ستارگان: ارتان سابان، اوزگه اوزبرک، دوریم اوزکان، نیلسو برفین آکتاش
 • ژانر: درام
 • محصول: 2022

دریا سال ها پیش برای خدمت اجباری به یک بیمارستان نظامی منتقل می‌شود و آنجا با سعدی پایاسلی عشق بزرگی را تجربه می‌کند. ولی پایاسلی فقط یک نامه وداع از خودش به جا می‌گذارد و غیبش می‌زند.

پایاسلی بعد از رها کردن گذشته کثیف خود، در نتیجه همکاری با پلیس به عنوان معلم جغرافیا زندگی جدیدی را شروع می‌کند، ولی با روبرویی دوباره با دریایی که هیچوقت نتوانسته بود فراموشش کند، زندگیش مثل گره کوری می‌شود و اسرار سال‌های گذشته برملا می‌شوند. در این میان ماجرای پنج دانش آموز پایاسلی که راهشان به کانون اصلاح نوجوانان هم کشیده شده است هم نقل خواهد شد.

Duy Beni

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022
 • نام فارسی: بشنو منو
 • ستارگان: رابیا سویتورک، جانر توپجو، سمیه آی‌دوعان
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • محصول: 2022

اکیم و لیلا دو نوجوان هستند که به اندازه دو خواهر صمیمی هستند، آن‌ها زندگی متواضعانه‌ای در محله‌ای معمولی دارند اما همیشه به بچه‌های ثروتمند دبیرستان “دوعرو” حسادت می‌کردند. مدرسه متوسطه‌ای که برای بچه‌های خانواده‌های ثروتمند است.

روزی یک شخص با ماشین به لیلا برخورد کرده و از صحنه جرم فرار می‌کند و به سمت مدرسه می رود. او ماشین را در پارکینگ مخفی می‌کند و وقتی خبر پخش می‌شود که دختری بخاطر شخصی از مدرسه بقیه عمرش را روی ویلچر می‌گذراند، مدیر تصمیم می‌گیرد تا به سه نفر از محله لیلا بورسیه تحصیلی بدهد تا خبر را بپوشاند. اکیم، عایشه و بکیر انتخاب می‌شوند تا زندگی تازه‌ای در دبیرستان دوعرو شروع کنند. این شروع ماجرای این سه است.

Tozlu Yaka

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022
 • نام فارسی: یقه خاکی
 • کارگردان: سمیح باعچی
 • ستارگان: دولونای سویسرت، امره کینای، اولوی کهیا اوغلو
 • محصول: 2022

زندگی شاد علی و دوستانش به خودی خود یک شبه تغییر می‌کند. آن‌ها چیزی جز شبی طولانی از رازها و تردیدها ندارند. وقتی باور می‌کنند که عدالت نصیبشان نمی‌شود، معجزه‌ای رخ می‌دهد. معجزه‌ای که از سرچشمه شبهه به آن‌ها عرضه شد. در واقع هیچ چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست. آن‌ها بدون ترس راهی زندگی جدید خود می‌شوند تا حقیقت را بیابند.

Darmaduman

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای 2022
 • نام فارسی: آشفته
 • ستارگان: مرت یازیجی‌اوغلو، آسلیهان مالبورا، هافسانور سانجاک‌توتان، نجیپ ممیلی
 • ژانر: درام
 • محصول: 2022

این سریال زندگی گروهی از دوستان ساکن استانبول را دنبال می‌کند که از دبیرستان به دانشگاه و وارد دنیای بزرگسالان می‌شوند. اجه و کرم دوقلو‌هایی هستند که در یک خانواده مدرن و مهربان بزرگ شده‌اند. برای خواندن در دانشگاه به همراه خانواده به استانبول مهاجرت می‌کنند. اما فضای استانبول برای آن‌ها بسیار متفاوت خواهد بود.

Kardeşlerim

جدیدترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: سرکان بیرینچی
 • نام فارسی: خواهر و برادرانم
 • ستارگان:
  • جلیل نالچکان
  • آهو یاگتا
  • جونیت مته
  • فادیک سوین آتایوی
 • ژانر: درام، عاشقانه و خانوادگی
 • پخش از: هر شنبه از ATV
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار فصل یک: ۲۰۲۱
 • تاریخ انتشار فصل دو: ۲۰۲۲- در حال پخش

دانلود سریال خواهران برادران دوبله فارسی

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی خواهران و برادران (Kardeşlerim)

سریال ترکی مدرسه ای 2022 خواهر و برادرانم داستان زندگی یک خانواده دوست داشتنی را روایت می‌کند که در کنار هم بسیار خوش حال‌اند. آن‌ها در کنار یکدیگر زندگی بسیار خوبی دارند. اما بخت بد به یک باره سراغ این خانواده می‌آید.

مادر و پدر داستان طی یک اتفاق ناگوار در یک روز فوت می‌کند و فرزندان خود را تنها می‌گذارند. زندگی این 4 خواهر و برادر با نبود مادر و پدرشان با مشکلات و موانع بزرگی رو‌به‌رو می‌شود. اسم این خواهر و برادر‌ها کادیر، عمر، آسیه و امل عرن است.

شرایط آن‌ها را مجبور به زندگی در مرغداری عمویشان می‌کند. در این بین شما شاهد فراز و نشیب‌های زیاد زندگی این 4 نفر هستید. آن‌ها که جز خودشان کسی را ندارند، تصمیم می‌گیرند تحت هیچ شرایطی هم‌دیگر را تنها نگذارند.

هر بار که زمین می‌خورند باز به کمک یک‌دیگر از جا بلند می‌شوند. اما این‌ها همه داستان نیست. در این میان پای آنان به مدرسه‌ای باز می‌شود که قاتل پدر و مادرشان به نام آکیف، مدیر و رئیس آن‌جا است. فصل اول این سریال به سرانجام رسیده و فصل جدید آن ساخته و در حال پخش است.

Tozkoparan Iskender

سریال ترکی مدرسه ای 2022
 • کارگردانان: بورا انور
 • نام فارسی: اسکندر تیرانداز
 • ستارگان: چاعان افه آک، گوکهان آتالای، دنیز ارایواز
 • ژانر: فانتزی، ماجرایی
 • پخش از: یکشنبه‌ها ساعت ۱۹:۰۰ از TRT1
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

اسکندر پسر ۱۲ ساله‌ای است که در تیراندازی با کمان ماهر است. اما او به زمان دیگری سفر کرده است و اگر به دوران خودش بازنگردد اتفاقات عجیبی در تاریخ رخ خواهد داد. در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

Aşk 101

سریال ترکی مدرسه ای جدید
 • کارگردانان:
  • احمد کاتکسیز
  • دنیز یورولمازر
  • اوموت آرال
  • گوننج اویانیک
 • نام فارسی: عشق ۱۰۱
 • نام انگلیسی: Love 101
 • ستارگان:
  • کوبیلای آکا
  • مرت یازیجی اوغلو
  • صلاح الدین پاشالی
  • آلینا بوز
  • ایپک یازیجی
  • پینار دنیز
  • کاعان اورگانجی اوغلو
  • مفید کایاجان
 • ژانر: درام، کمدی،‌ رمانتیک، اکشن
 • پخش از: نتفلیکس
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار فصل یک: ۲۰۲۰
 • تاریخ انتشار فصل دو: ۲۰۲۱

چندی پیش فصل آخر سریال محبوب Ask 101 به نمایش در آمد و مورد استقبال بینندگان قرار گرفت. خطاها و لذات دوران نوجوانی و جوانی، قدم‌هایی هستند که آینده ما را رقم می‌زنند. اما چند درصد از انسان‌ها به قدم‌های برداشته‌شان می‌اندیشند. هنگام انجام کاری به عواقب آن فکر می‌کنند؟ آیا اصلا فکر کردن به آن‌ها لازم است و یا باید به جریان زندگی اعتماد کرد؟

این تفکرات خط اصلی سریال عشق 101 را در بر می‌گیرد. سریالی که در دو فصل به نمایش در آمد و خاتمه یافت. فصل دوم سریال ترکی عشق 101 به تازگی از شبکه نتفلیکس به نمایش در آمد.سریالی مناسب برای جوانانی که علاقه به هرج و مرج و دور زدن قوانین زندگی دارند.

داستان پنج همکلاسی شر که در هر فرصتی برای عصبانی کردن معاون مدرسه، مدرسه را زیر و رو می‌کنند. آن‌ها در طی تلاش برای اخراج نشدن از مدرسه با هم رفیق می‌شوند. با تغییر مسیر سرنوشت معلمشان سعی دارند که مانع از اخراج خود شوند. قافل از اینکه تقدیر آ‌نها درحال رقم خوردن است. آیا آن‌ها موفق می‌شوند که دیپلم خود را بگیرند؟ آینده، چه در انتظار آنهاست؟

داستان آن هم اشک مخاطب را در می‌آورد و هم لحظاتی او را می‌خنداند. در لحظات بسیار نیز انسان را به فکر فرو برد و باعث می‌شود تا در رابطه با بسیاری از مسائل بیاندیشد. پنج کاراکتر داستان، ادا، سینان، کرم، ایشیک و عثمان، هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. فقط در یک چیز اشتراک دارند، آن هم این است که تصمیم گرفته‌اند از زندگی لذت ببرند و به نتیجه هیچ چیز فکر نکنند.

این تصمیم آن‌ها نقطه اصلی داستان را تشکیل می‌دهد، بیخیالی در عین خیال، بی‌فکر درحالی که مسائل بسیاری فکرت را مشغول کرده است. جوانی و خوش گذرانی، در زمانی که هیچ چیز تو را خوشحال نمی‌کند و در تلاش هستی که خودت را از باتلاق بیرون بکشی. در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

Işte Bu Benim Masalim

سریال های ترکی مدرسه ای عاشقانه
 • کارگردانان: کیوانچ بارواونو
 • نام فارسی: این هم داستان زندگی من است
 • ستارگان: آلینا تیلکی، جمال جان جان‌سون
 • ژانر: موزیکال،‌ رمانتیک
 • پخش از: اکسن
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۱
 • تعداد قسمت:‌ ۸

بهترین فیلم ها و سریال های اینترنتی ترکی + [از نتفلیکس و دیزنی پلاس تا Exxen]

سریال “این هم داستان زندگی من است” موزیکالی فانتزی است که از شبکه دیجیتالی اکسن به نمایش در آمد. ستاره این سریال خواننده جوان و محبوب ترکیه، آلینا تیلکی و هم‌بازی او نیز قهرمان مسابقه Survivor در سال 2020، جمال‌جان جان‌سون است.

ماجرای چند نوجوان دبیرستانی که برای رقابت خوانندگی به گروه ‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. آلینا صدای بی‌نظیری دارد اما از صحنه می‌ترسد. جمال‌جان که برادرزاده یک خواننده معروف ترک است، از عمه‌اش برای برطرف کردن ترس از صحنه آلینا کمک می‌گیرد.

ماجرای سریال داستانی مشابه با سناریو یک سریال کره‌ایست. سریال قوی محسوب نمی‌شود، اما لحظات جالب و قابل توجهی در آن نمایش داده می‌شود. علی‌الخصوص صحنه‌های خوانندگی آلینا تیلکی که بی‌نظیر است.

Öğretmen

سریال ترکی مدرسه ای دوبله فارسی
 • کارگردانان: کورای کریم اوغلو
 • نام فارسی: معلم
 • ستارگان:
  •  ایلکر کاللی
  • جرن مورای
  • افرا ساراچوغلو
  • سرهات کیلیچ
  • سرکان کسکین
  • شریف ارول
 • ژانر: درام
 • پخش از: FOX
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۱
 • تعداد قسمت: ۹

معلم سریالی 9 قسمتی است که از شبکه فاکس به نمایش درآمد. ماجرای معلمی که شاگردان خود را گروگان می‌گیرد. اما هدف او از گروگان گیری چیست؟ چگونه توانسته است که تمام مدرسه را بمب‌گذاری کند؟

سریال ترکی مدرسه ای معلم در سال ۲۰۲۱ با دوبله فارسی از شبکه ام بی سی پرشیا به نمایش درآمد. خودکشی یک دانش آموز به اسم رویا بنای تمام این اتفاقات است. او یک دونده است و به خاطر برنده شدن در مسابقه، همکلاسی‌هایش به او تهمت تقلب در مسابقه و دوپینگ می‌زنند.

وقتی معلم آن‌ها، یعنی آکیف متوجه این موضوع می‌شود، سعی دارد که مسببین خودکشی رویا را پیدا کند؛ به همین خاطر آن‌ها را داخل کلاس زندانی می‌کند. اما آیا این روش به یافتن مقصرین اصلی این ماجرا کمکی خواهد کرد؟ در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

Güneşin Kızları

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: صدالله سلن
 • نام فارسی: دختران آفتاب
 • ستارگان:
  • امره کینای
  • اوریم آلاسیا
  • تولگا ساریتاش
  • بورجو اوزبرک
  • هانده ارچل
  • برک آتان
  • میرای آکای
 • ژانر: رمانتیک کمدی
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

گونش یک زن سی و پنچ ساله و معلم ادبیات است و همراه دختران دوقلویش نازلی و سلین که هفده ساله و دختر کوچکش پری که پانزده ساله است در ازمیر زندگی می‌کند. همسر گونش ظفر سال‌ها پیش او و دخترانش را ترک کرده است.

آن‌ها در ازمیر زندگی آرامی دارند. تا این که یک روز گونش با مردی بنام هالوک مرت‌اوغلو آشنا می‌شود. هالوک و گونش در زمان کوتاهی عاشق هم می‌شوند. او از گونش درخواست ازدواج می‌کند. گونش با این درخواست موافق است اما نازلی با این ازدواج مخالفت می‌کند.

او به هالوک حس خوبی ندارد و از او خوشش نمی‌آید؛ اما سلین با این ازدواج موافق است و این ازدواج را فرصت خوبی برای خودش و مادرش می‌داند. پری هم با ازدواج مادرش مخالفتی ندارد او به تصمیم مادرش احترام می‌گذارد. اما ماجرا آنطور که انتظار دارند پیش نمی‌رود. در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

Babam Sınıfta Kaldı

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: کارتال چیداملی
 • نام فارسی: پدرم نتوانست درسش را پاس کند
 • ستارگان:
  • جم داوران
  • ملیس توزون‌گوچ
  • مسعود یار
  • دفنه سامیلی
 • ژانر: کمدی
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳

یاعمور با اتمام دبیرستان و قبولی در دانشگاه تصور می‌کند که به آزادی رسیده و می‌توانید هر کاری کند؛ تا اینکه متوجه می‌شود پدرش نیز با او هم‌کلاس خواهد شد، و تمام آرزوها و نقشه‌هایش، نقشه بر آب می‌شوند.

این درحالی است که ماجرا از دید بابای یاعمور یعنی ارمان متفاوت است. او هم در تلاش است که تحصیلاتش را تکمیل کند و هم از نزدیک حواسش به دخترش باشد؛ یک تیر و دو نشان!

اما آنطور که به نظر می‌آید شرایط فقط برای یاعمور سخت نخواهد بود. ارمان قبل از ازدواج با مادر یاعمور، نامزد سابقش، چیدم را ترک بود. و اکنون چیدم مدیریت دانشگاه را بر عهده دارد. در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

Beni Böyle Sev

محبوب ترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: جم تاباک، لونت ترکان
 • نام فارسی: مرا اینگونه دوست داشته باش
 • ستارگان:
  • آلپر سالدیران
  • زینب چامجی
  • بورجو آلتین
  • بالا اتابک
  • اوموت کورت
  • ادا اجه
 • ژانر: رمانتیک کمدی
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • تعداد قسمت: سه فصل 89 قسمت

این سریال داستان یک زوج دانشجو را روایت می‌کند که در جوانی در همان نگاه اول عاشق یکدیگر می‌شوند. عمر پسری ثروتمند و خوش تیپ، اما بسیار متواضع است. عایشم نیز دختر جوانی که یتیم بزرگ شده، اما هنوز پر از نشاط است.

آن‌ها پس از یک ماجراجویی طولانی با یکدیگر ازدواج می‌کنند. با این حال، ازدواج برای آن‌ها پایان خوشی در مبارزه برای زندگی نیست، بلکه فقط یک شروع است.

Güneşi Beklerken

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: آلتان دونمز
 • نام فارسی: در انتظار آفتاب
 • ستارگان:
  • کرم بورسین
  • امره کینای
  • هانده دوغان دمیر
  • یاغمور تانری‌سون
  • اسماعیل اگه شاشماز
 • ژانر: درام
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • تعداد قسمت: ۵۴ قسمت

دمت و زینب مادر و دختری هستند که در منطقه گولیازی بورسا زندگی می‌کنند. او خیاط ماهری است، اما همه چیز آنطور که او آرزو داشت پیش نمی‌رود. دمت هرچه در دست دارد از دست می‌دهد. در همین حال، از استانبول دست یاری به سمت دمت دراز می‌شود.

رازهای پنهان هانده ارچل و کرم بورسین

کمک از طرف ژاله دوست دوران کودکی دمت است. ژاله مدیر کالج سایر، یکی از معتبرترین کالج‌های استانبول است. برای اینکه زینب تحصیلات خوبی داشته باشد، مادر و دختر با وجود مخالفت‌های زینب، پول زیادی جمع کرده و به استانبول می‌روند. در واقع، ژاله برنامه‌های دیگری برای آن‌ها دارد. ژاله رازی را در رابطه با پدر زینب پنهان می‌کند که زندگی دمت و زینب را به طور اساسی تغییر می‌دهد. در ادامه مطلب بهترین سریال های ترکی مدرسه ای همراه ما باشید.

MedCezir

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: اک یورینک
 • نام فارسی: جزر و مد
 • ستارگان:
  •  چاعاتای اولوسوی
  • سرنای ساری کایا
  • هازار ارگچلو
  • تانر اولمز
  • شبنم دونمز
  • مورات آیگن
  • میرای دانر
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۳
 • تعداد قسمت: ۷۷ قسمت

جزر و مد ماجرایی از یک جامعه ثروتمند در ترکیه است. با تمام خوشی‌ها و خیانت‌ها و سختی‌های زندگی! در این بین یامان پسری باهوش، خوش چهره و ساده از بچه محله‌های پایین شهر استانبول به نام توزلودره است.

اخبار هنرمندان ترکیه: سریال جدید چاتای اولسوی برای نتفلیکس

او روز تولد برادرش، به اجبار او ماشین مدل بالایی را می‌دزدد و بعد با آن تصادف می‌کند. کنعان به دلیل اینکه از قبل سابقه داشت، به یک سال حبس محکوم می‌شود. اما یامان با کمک وکیلی به اسم سلیم که کارش رسیدگی به نوجوان‌های بیگناه است نجات پیدا می‌کند.

سلیم تصمیم می‌گیرد که یامان را به فرزند خواندگی قبول کند. اما طبیعتا ورود یامان به شهرک جامعه ثروتمند با روی باز استقبال نمی‌شود. در این بین ماجراهای بسیاری میان جوانان محله و یامان رخ می‌دهد.

Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu

بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • کارگردانان: باریش یوش
 • نام فارسی: فریحا
 • ستارگان:
  •  چاعاتای اولوسوی
  •  هازال کایا
  • وحیده پرچین
  • جیدا آتش
  • متین چکمز
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۱
 • تعداد قسمت: ۷۷ قسمت

اخبار هنرمندان ترکیه: فیلم جدید چاتای اولسوی برای نتفلیکس

فریحا در یک خانواده فقیر زندگی می‌کند که سرایدار آپارتمانی در یک محله بالانشین در شهر استانبول است. ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که فریحا در دانشگاه قبول می‌شود و با ثروتمندترین و مشهورترین پسر دانشگاه آشنا می‌شود.

او هنگام آشنایی با امیر در رابطه با شرایط خانواده‌اش دروغ سرهم می‌کند؛ چرا که عاشق امیر شده است. زمانی که دروغ‌های فریحا برملا می‌شود، امیر از او دست می‌کشد. اما در واقع از درون عاشق اوست.

نام چند سریال ترکی مدرسه ای قدیمی

سریال های ترکی درباره دانش آموزان
 • Arka Sıradakiler
 • Hayat Bilgisi
 • Koçum Benim
 • Lise Defteri
 • Öğretmen Kemal
 • Pis Yedili

بیشتر بخوانید: 

 • بهترین سریال‌های دیزنی پلاس ترکی
 • بهترین سریال‌های ترکی نتفلیکس
 • بهترین سریال‌های اکشن ترکی
 • بهترین سریال‌های درام ترکی
 • بهترین سریال‌های تاریخی ترکی

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های ترکی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سریال های ترکی درباره دانش آموزان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا