سلطنت سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو همچنان ادامه دارد

اگرچه سامسونگ همچنان رهبر بلامنازع بازار گوشی های تاشو است، هواوی نیز توانسته است سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. طبق آمار منتشر شده، در سه ماهه اول سال 2022، گوشی تاشو جیبی Huawei P50 حدود 20 درصد از بازار تاشو را به خود اختصاص داده است.

در مقایسه، سهم هواوی از بازار گوشی های تاشو در سه ماهه چهارم سال 2021 تنها 9 درصد بوده است. اگرچه هواوی هنوز از این نظر تهدید بزرگی برای سامسونگ نیست، اما ممکن است در این بازار به رشد خود ادامه دهد. بازار گوشی های صدفی هنوز خیلی زیاد نیست، اما به دلیل رشد چشمگیر آن، شرکت های زیادی در حال ورود به این عرصه هستند.

در مجموع در سه ماهه اول سال 2022 حدود 16 میلیون گوشی میان رده به بازار معرفی شد که در مجموع رقم قابل توجهی نیست، اما بدون شک این تعداد در چند سال آینده چندین برابر خواهد شد. در این مدت سامسونگ موفق شد 74 درصد از این بازار را تسخیر کند که در رده اول و دوم گلکسی زد فلیپ 3 و زد فولد 3 دیده می شود. Huawei P50 Pocket با کمی تفاوت نسبت به ZFold 3 در رتبه سوم قرار گرفت.

تاشو سامسونگ

طبق برخی گزارش ها، Z Fold 4 و Z Flip 4 اندکی ارزان تر از مدل های قبلی خود هستند و به همین دلیل است که مدیران سامسونگ پیش بینی می کنند این گوشی ها فروش بسیار بالاتری داشته باشند. اگرچه شرکت هایی مانند شیائومی، وان پلاس، اوپو و ویوو وارد بازار گوشی های صدفی شده اند، اما این گوشی ها تنها در قفسه فروشگاه های چینی هستند.

اگر این شرکت ها موفق شوند تا سال 2022 گوشی های تاشو خود را به بازارهای جهانی عرضه کنند، سامسونگ با رقبای بسیار قدرتمندی روبرو خواهد شد. بنابراین باید ببینیم آیا سامسونگ در ماه های آینده سال جاری می تواند فاصله خود را با رقبای خود در این بازار حفظ کند یا خیر.

منبع: phonearena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا