سنسور اندازه‌گیری فشار خون حداقل تا سال 2024 به اپل واچ اضافه نخواهد شد

همانطور که احتمالا می دانید اپل در حال کار بر روی ویژگی های جدیدی برای نسل بعدی ساعت های هوشمند است که یکی از آنها سنسور فشار خون است و افزودن این سنسور می تواند برای کاربران بسیار مفید باشد. اما گزارش جدید بلومبرگ نشان می دهد که این ویژگی در اپل واچ سری 8 که پاییز امسال معرفی می شود، قرار نخواهد گرفت. او گفت که اپل با عدم دقت نتایج اندازه گیری شده در توسعه این سنسور دست و پنجه نرم می کند.

سال گذشته، گزارشی از Nikkei اعلام کرد که سنسور فشار خون با اپل واچ سری 7 در دسترس خواهد بود. اما خبر بلومبرگ به درستی گفته که این سنسور به زودی در سنسور اپل واچ قرار نخواهد گرفت و این اتفاق افتاد. اندکی پس از آن، جزئیات مربوط به سنسور فشار خون اپل واچ را از WSJ دریافت کردیم. بر اساس گزارش ها، سنسور فشار خون اپل واچ نباید فشار خون سیستولیک یا دیاستولیک واقعی کاربر را نشان دهد، بلکه فقط می تواند فشار خون کاربر را کنترل کند. وضعیت آن را گزارش دهید.

سنسور اندازه‌گیری فشار خون حداقل تا سال 2024 به اپل واچ اضافه نخواهد شد

با این حال، امروز مارک گورمن، روزنامه نگار معروف بلومبرگ، در گزارشی جدید اعلام کرد که غول فناوری ایالات متحده در توسعه سنسور با مشکلاتی مواجه شده است و انتظار می رود حداقل تا سال 2024 به ویژگی های سلامت ساعت های هوشمند اپل اضافه نکند. به گفته منابع آگاه، صحت نتایج یکی از چالش های اصلی اپل برای توسعه سنسور فشار خون است. این گزارش همچنین به اطلاع‌رسان WSJ تأیید کرد که این سنسور برای اندازه‌گیری دقیق فشار خون کاربر طراحی نشده است. در عوض، اپل به دنبال سنسور فشار خونی است که بتواند در صورت طبیعی نبودن فشار خون کاربران را به پزشک اطلاع دهد و به آنها اطلاع دهد.

اپلیکیشن Apple Health در حال حاضر از برخی مانیتورهای فشار خون هوشمند مانند Withings BPM پشتیبانی می کند که می تواند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را اندازه گیری کند. همچنین گفته می شود غول فناوری آمریکایی در حال کار بر روی سنسور دیگری است که برای بیماران دیابتی بسیار مفید خواهد بود. گفته می شود که این شرکت روی سنسورهایی کار می کند تا قند خون کاربر را با استفاده از حسگرهای موج کوتاه مادون قرمز بدون نیاز به نمونه خون اندازه گیری کند. این قطعات نوعی سنسور هستند که معمولا در لوازم بهداشتی استفاده می شود. در ابتدا شایعه شده بود که اپل واچ با قابلیت اندازه گیری سطح قند خون در سال جاری عرضه خواهد شد، اما این شایعه قبلا توسط بلومبرگ تکذیب شده بود.

سنسور اندازه‌گیری فشار خون حداقل تا سال 2024 به اپل واچ اضافه نخواهد شد

در همین رابطه، گورمن مدعی است که اپل واچ هنوز راه زیادی برای رسیدن به این فناوری در پیش دارد و حتی نمی توان تاریخ عرضه این سنسور را تعیین کرد. به گفته اپل، همه ویژگی‌های سلامت اپل واچ برای جایگزینی تجهیزات پزشکی حرفه‌ای طراحی نشده‌اند، اما استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند به پزشکان در نظارت بر سلامت بیماران خود کمک کند. اپل در ادغام قابلیت های گلوکز خون در اپل واچ با چالش هایی مواجه است. روش های مدرن اندازه گیری سطح قند خون شامل نمونه گیری خون و استفاده از دستگاه پزشکی می باشد. اما با اپل واچ، اپل به دنبال استفاده از روش های جدید است.

با این حال، گفته می شود که اپل واچ سری 8 با ویژگی های سلامتی جدیدی از جمله خواب، مدیریت دارو و سلامت زنان عرضه خواهد شد. جدا از بخش مراقبت های بهداشتی، اپل واچ سری 8 ظاهراً تغییر ظاهری زیادی نخواهد داشت. در همین راستا و با توجه به تصویرسازی منتشر شده توسط John Prosser، تنها تغییری که در اپل واچ سری 8 ایجاد شده مربوط به قسمت اسپیکر این ویجت پوشیدنی است. طبق رندر منتشر شده، اپل واچ سری 8 دارای لبه های گرد و منحنی است. هنوز زمان زیادی تا معرفی گجت پوشیدنی جدید اپل باقی مانده است، بنابراین احتمالاً در روزهای آینده شاهد اخبار جدیدی در این زمینه باشیم.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا