سنسور LiDAR در آیفون 12 پرو می‌تواند قد افراد را اندازه‌گیری کند

اپل حسگر جالبی را در سری آیفون 12 پرو به نام LiDAR معرفی کرده است که می تواند در زمینه واقعیت افزوده، اسکن محیط و بهبود مکان اشیاء مجازی و مواردی از این دست به آیفون کمک کند. اما در کنار این ویژگی های جذاب و کاربردی، به نظر می رسد حسگر LiDAR قادر به اندازه گیری قد افراد باشد.

آیفون ها به طور پیش فرض از برنامه Measure استفاده می کنند. برنامه ای که می تواند به صورت خط کش ظاهر شود و اشکال مختلف را اندازه گیری کند. با این حال، در آیفون های قبلی سنسور LiDAR خوبی برای استفاده از پتانسیل کامل این اپلیکیشن وجود نداشت. اما با ورود آیفون 12 پرو مجهز به آن، کاربر می تواند وارد اپلیکیشن Measure شده و قد افراد را به صورت خودکار اندازه گیری کند.

سنسور از نقطه برخورد پا در زمین شروع به اندازه گیری می کند و قد افراد را تا بالاترین قسمت سر محاسبه می کند. به عنوان مثال، اگر کلاه به سر می کنید، بلندترین قسمت کل قد شما خواهد بود. اما اظهارات جالبی که اپل در مورد قابلیت های این سنسور بیان کرده این است که امکان اندازه گیری قد افراد حتی در حالت نشسته نیز وجود دارد. بنابراین، اگر فردی روی صندلی نشسته باشد، Measure می تواند قد آن را با استفاده از حسگر LiDAR اندازه گیری کند.

اندازه گیری ارتفاع با سنسور LiDAR

برای اندازه گیری قد افراد با اپلیکیشن Measure کافیست آن را راه اندازی کنید و آیفون را طوری تنظیم کنید که سوژه کاملا در تصویر قرار گیرد. پس از چند ثانیه، خطی در بالای سر فرد ظاهر می شود که قد او را مشخص می کند. این برنامه بسته به ترجیح شما می تواند قد را بر حسب سانتی متر، فوت و اینچ محاسبه کند. این عملکرد را می توان در تنظیمات، اندازه گیری و واحد تغییر داد.

همچنین در این اپلیکیشن یک شاتر دوربین وجود دارد که کاربر می تواند با آن از جسم به همراه ارتفاع جسم عکس گرفته و تصویر را با خود به اشتراک بگذارد. همانطور که می دانید این ویژگی مخصوص آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس است و به نظر می رسد در حال حاضر هیچ گوشی دیگری نمی تواند قد کاربران را با این دقت اندازه گیری کند.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا