سونی اکسپریا 1 مارک 5 احتمالاً مجهز به سه سنسور دوربین جدید خواهد بود

حدود دو ماه پیش سونی جدیدترین گوشی پرچمدار خود را با نام Xperia 1 Mark 4 معرفی کرد.اما طبق اخبار جدید، ظاهرا Sony Xperia 1 Mark 5 با سیستم دوربین سه گانه جدید در بازار گوشی های هوشمند عرضه خواهد شد که تفاوت های عمده ای خواهد داشت. از سیستم دوربین Xperia 1 Mark 4 و گوشی های قبلی سونی.

یک وب سایت خبری اخیراً تصویری از اطلاعات افشا شده از یک افشاگر را در شبکه اجتماعی Weibo به اشتراک گذاشته است، اما بعداً آن را حذف کرد. با این تفاسیر، اگرچه ممکن است نتوانیم به اطلاعاتی که بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد اعتماد کنیم، اما این اطلاعات حداقل یک ایده کلی از پرچمدار سونی برای سال آینده به ما می دهد.

نوشته های مشابه

سونی اکسپریا 1 مارک 5

طبق شایعات اخیر، گوشی هوشمند پرچمدار سال 2023 سونی، اکسپریا 1 مارک 5، مسیری متفاوت از مدل های قبلی خود را دنبال خواهد کرد. همانطور که پس از معرفی Xperia 1 Mark 4 گزارش دادیم، سونی همچنان از سنسور IMX557 استفاده می کند که در Xperia 1 Mark 2 استفاده می کند.

این شرکت Xperia 1 Mark 4 را به یک سیستم دوربین تله فوتو جدید مجهز کرد که می تواند فاصله کانونی آن را تغییر دهد و در عین حال به جای استفاده از زوم دیجیتال، زوم اپتیکال را حفظ کند. در واقع به لطف استفاده از طراحی جدید در قسمت دوربین تله فوتو، این گوشی می تواند زوم اپتیکال پیوسته بین 85 تا 125 میلی متر یا زوم 3.5 تا 5 برابری را ارائه دهد. همچنین باید اشاره کنیم که دوربین اصلی Xperia 1 Mark 4 مبتنی بر سنسور 1.7 اینچی و دارای لنز 24 میلی متری است.

با این حال، برخلاف گوشی هوشمند سونی اکسپریا 1 مارک 4، پرچمدار جدید سونی سال آینده با سه سنسور دوربین جدید وارد بازار گوشی های هوشمند خواهد شد. ظاهرا Sony Xperia 1 Mark 5 از سنسورهای IMX650 و IMX563 سونی به عنوان دوربین تله فوتو و دوربین فوق عریض استفاده خواهد کرد. لازم به ذکر است که غول فناوری ژاپنی از هیچ یک از این دو سنسور در اکسپریا 1 مارک 3 استفاده نکرده است، اما در گوشی های هوشمند هواوی پی 30 و هواوی پی 30 پرو از سنسور IMX650 سونی استفاده شده است.

گفته می شود هر سه سنسور جدید گوشی هوشمند Sony Xperia 1 Mark 5 دارای وضوح 12 مگاپیکسلی هستند که در دوربین پرچمداران قبلی این شرکت نیز دیده می شود. در حال حاضر مشخص نیست که سونی چه زمانی گوشی هوشمند پرچمدار جدید خود را معرفی می کند، اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، احتمالاً در اوایل سال 2023 شاهد رونمایی از این محصول خواهیم بود.

منبع: چک کردن دفترچه یادداشت

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا